Katalog szkiców tatuażu
Znalezienie artysty tatuażu Wybierz idealnego specjaliste w swoim mieście.

Tatuaż Polinezyjski

Tatuaż polinezyjski charakteryzuje się płynnym przebiegiem linii, rozmieszczeniem kropek i objętością.

Wiele różnych wzorów w tym stylu noszą w sobie określone znaczenie. Wcześniej za pomocą takich obrazów ludzie wskazywali na swój status społeczny, zawód lub osiągnięcia. Dziś tatuaże etniczne są piękną i niezwykłą ozdobą ciała.

Tatuażyści umiejętnie łączą etniczność z nowoczesnością, co w wyniku daje niepowtarzalne, oryginalne szkice, które przyciągają uwagę. Tatuaże tego rodzaju dość trudno pomylić z innym stylem.

Najbardziej popularne są wzory etniczne z motywem celtyckim. Charakterystyczną cechą stylu celtyckiego są sploty różnych liści, gałęzi i roślin. Z czasem zaczęły pojawiać się motywy zwierzęce. Połączenie stylu etnicznego ze stylem celtyckim daje niepowtarzalne obrazy, które przyciągają uwagę wielu osób.

Tatuaż Polinezyjski

Historia tatuaży polinezyjskich

Tatuaże polinezyjskie mają długą historię.

Scytowie, Bizantyjczycy, plemiona Maorysów nosili własne rysunki na ciele. Informacje na ich temat znamy dzięki archeologom zajmującym się tym tematem. Wykopaliska, różne artefakty i inne znaleziska dostarczają nam informacji o zdobnictwie różnych plemion, ich zwyczajach. Ciało scytyjskiego przywódcy zostało znaleziono w Górnym Ałtaju, a na skórze jego umiejscowiony tatuaż w postaci gryfa.

Dziś tatuaże etniczne zawierają tylko część tradycji tamtych czasów, ponieważ współcześni artyści tatuażu przedstawiają głównie ideę tego nurtu, opierając się na autentycznych elementach etnicznych. Mistrzowie starają się zachować w swoich pracach cechy charakterystyczne dla różnych grup etnicznych.

Tatuaż Polinezyjski
Tatuaż Polinezyjski
Tatuaż Polinezyjski

Różnorodność tatuaży polinezyjskich

Szkice etniczne są dość różnorodne, gdyż łączą w sobie cechy kultury różnych narodów.

Etniczne tatuaże celtyckie wyróżniały się umieszczeniem na obrazach swoistego rodzaju plecionki. Plemiona Maorysów stosowały na swoich ciałach różne zaokrąglone ozdoby i wzory. Plemiona Samoa były miłośnikami drobnych szczegółów.

Tematyka tatuaży jest również inna:

  • tatuaże celtyckie - wiele roślin, zwierząt, krzyży;
  • mieszkańcy hawajów preferowali tatuaże z czaszkami i kwiatami;
  • ciała Scytów zdobiono wizerunkami zwierząt i stworzeń mitycznych.Tatuaże etniczne wyróżniają sią symetrycznością, warto jednak pamiętać o znaczeniu obrazu. Na przykład wizerunek księżyca na ramieniu jest uosobieniem kobiecości, rekin pełnił rolę symbolu władzy, rysunek krzyża interpretowano jako wieczność, a wizerunek kruka ostrzegał ludzi przed niebezpieczeństwem.

Tatuaż Polinezyjski
Tatuaż Polinezyjski

Opcje wykonania tatuaży etnicznych

Zazwyczaj tatuaże polinezyjskie wymagają dużych obszarów ciała, takich jak plecy, przedramiona, ramiona, klatka piersiowa.

Często tatuaż rozciąga się na całe ramię lub nogę. Takie tatuaże są przedstawiane na czarno, a w razie potrzeby wykonywane są w kolorze.

Podobał Ci się artykuł? Proszę ocenić.
Poproś o kontak
Szybkie wyszukiwanie szkiców