Katalog szkiców tatuażu
Znalezienie artysty tatuażu Wybierz idealnego rzemieślnika w swoim mieście.

Szkice tatuażu steampunk

Termin „steampunk” pochodzi od dwóch angielskich słów - steam „para” i punk „zgnilizna, śmieci, złe”.


Jest to kierunek science fiction o cywilizacji, która doskonale opanowała silniki parowe i mechanikę. W artykule omówimy steampunk i tatuaże w tym stylu. Dołącz teraz!

Historia stylu

Steampunk jest alternatywnym wariantem rozwoju ludzkości z nutami dystopii.


Wyobraźcie sobie ponure ulice wiktoriańskiej Anglii - każdy każdemu jest wrogiem, arystokracja jest pełna patosu, a niższe klasy są biedne i niebezpieczne w walce o życie. Próżność, chciwość i ... silniki parowe rządzą światem. Tak, tak - technologia rozwoju mechaniki parowej osiągnęła niespotykane dotąd poziomy, pochłaniając energię elektryczną, komputery i zwykły sprzęt dla nas.

Historia stylu

Cechy charakterystyczne steampunk


  • Atmosfera urbanistyczna: stale pochmurne niebo i smog, brudne fabryczne rury, brukowane chodniki i mosty.

  • Technologie oparte na zasadach silników parowych: statki parowe, lokomotywy parowe, parobusy, załogi parowe, sterowce, roboty miedziane, składające się z wielu biegów, prymitywne samoloty. Możliwości samolotów i pojazdów są niesamowite.

  • Dużo uwagi przywiązuje się do wyglądu: arystokraci noszą płaszcze i czapki, kobiety noszą krynoliny i gorsety. Powszechnie stosowane są analogowe tarcze amerykańskie, fajki i stylizowane laski.

  • Energia elektryczna jest słabo rozwinięta: zamiast żarówek na ulicach są świeczki lub prymitywne lampy gazowe, eksperymenty w duchu Nikoli Tesli są popularne wśród naukowców.

  • Protetyka jest szeroko rozpowszechniona: utracone ręce i nogi zastępuje się mechanicznymi.

  • Technologie informacyjne pozostały na poziomie końca XIX wieku: telegraf, maszyny liczące, gazety uliczne. Poczta pneumatyczna i transport pneumatyczny są szeroko stosowane - system ruchu wykorzystujący sprężone lub rozrzedzone powietrze.W steampunk rozwój ludzkości w technicznym obszarze mieszany jest z jego zatrzymaniem w epoce wiktoriańskiej. To wygląda tak, jakby teraz wszędzie były tylko wiejskie domy, ludzie nosili słowiańskie ubrania, ale jednocześnie jeździły na samochodach Ferarri, robili chek-in w kawiarni « u babci» i wysyłali rakiety w kosmos.

Cechy charakterystyczne steampunk
Cechy charakterystyczne steampunk

Tatuaż steampunk

Takie tatuaże przypominają nieco biomechanikę: części mechaniczne, tarcze, koła zębate są widoczne w żywym ciele, tak jakby żywe zostało zastąpione sztucznym.


Wygląda świetnie, gdy ktoś tatuś-wuje całe ramię lub plecy w stylu steampunk - jeśli mistrz bawi się anatomią, to z zewnątrz wydaje się, że to wszystko jest realne, a nie rysowane.

Jeśli podoba ci się ten styl, ale nie chcesz tatuować dużych obszarów - wybierz małe rysunki. Wygląda nie mniej fajnie i zajmuje mniej miejsca.

Szkic do przyszłego tatuażu może być czarno-biały lub kolorowy - wszystko zależy od Twojego gustu i pragnienia. Podziel się swoimi pomysłami z mistrzem studia, aby rysunek był niezapomniany i oryginalny.

Steampunk to tajemniczy, ale specyficzny styl: aby przekazać atmosferę, artysta tatuażu musi zrozumieć biomechanikę i realizm. Jaskrawe, precyzyjne linie, właściwe nałożenie cieni, proporcje i naturalność - każdy z tych detali wymaga wysoko wykwalifikowanego tatuażysty, początkujący tatuażysta może nie potrafić zrobić tatuaż tym stylu i tylko zrujnuje całą prace.

Podobał Ci się artykuł? Proszę ocenić.
Poproś o kontak
Szybkie wyszukiwanie szkiców