Katalog szkiców tatuażu
Znalezienie artysty tatuażu Wybierz idealnego specjaliste w swoim mieście.

Szkice tatuaży ośmiornicy

Przez cały czas ośmiornica zadziwia ludzi swoją tajemniczością.

Istnieje wiele legend o takim mistycznym mieszkańcu głębin morskich. Różne narody jednocześnie podziwiały ośmiornicę i wpadały w przerażenie na jej widok. Tatuaż ośmiornicy nie jest tak popularny, ale nadal ma znaczną liczbę fanów. Ośmiornica wygląda najbardziej spektakularnie na skalowanych powierzchniach ciała: plecach, klatce piersiowej, boku lub ramieniu.

Wiele ludów żyjących nad morzem czci ośmiornice. Uważają ją za potężne bóstwo, które podbiło morskie głębiny. W czasach starożytnych o tych mięczakach było wiele legend, najbardziej rozpowszechniona dotyczyła zaginionych statków. Ludzie wierzyli, że wiry wodne, które zniszczyły wiele statków, zostały stworzone przez ośmiornicę, która była zła na ludzi.

W wielu legendach ośmiornica jest przedstawiana jako bóstwo Cthulhu, władcy światów znajdujących się na dnie oceanu. Cthulhu wzbudził w ludziach strach, ale jednocześnie głęboki szacunek. Bóstwo uosabiało mądrość i władzę. Niektóre narody uważały ośmiornicę za demona, który zabierał ludzi do zaświatów. To znaczenie wiąże się ze strasznym wyglądem stworzenia morskiego.

Szkice tatuaży ośmiornicy
Szkice tatuaży ośmiornicy
Szkice tatuaży ośmiornicy

Interpretacja tatuażu ośmiornicy

Dziś ośmiornica nie wywołuje u ludzi wielkiego przerażenia, a jej wizerunek w szkicach tatuażowych oznacza mądrość, obłudę i nieśmiertelność.

Wieczność. Jedno z głównych znaczeń tatuażu ośmiornicy. Taka interpretacja wiąże się z obecnością trzech serc w ośmiornicy.

Obłuda. To znaczenie wiąże się ze zdolnością mięczaka do emitowania atramentu w momencie zagrożenia, a także zmiany koloru ciała, co wskazuje na jego niestałość.

Amulet. Oznaczenie to jest bardziej związane z żeglarzami, dla których ośmiornica była przedstawiana na amuletach i tatuażach jako ochrona.

Ośmiornica z zakrzywionymi mackami. Oznacza cykl czasu.

Szkice tatuaży ośmiornicy
Szkice tatuaży ośmiornicy

Męskie znaczenie

Dla męskiej połowy ośmiornica oznacza niezależność.

Ta interpretacja wynika z faktu, że ośmiornice nie trzymają się w stadach, wolą być sami, jak najdalej od swoich krewnych. Dlatego szkic ośmiornicy jest najczęściej wybierany przez kochających wolność, niezależnych mężczyzn.

Siła charakteru i hart ducha. Istnieje opinia, że tatuaż ośmiornicy daje właścicielowi pewność siebie. Nic dziwnego, że w czasach starożytnych amulety z wizerunkiem ośmiornicy były tak popularne.

Szkice tatuaży ośmiornicy
Szkice tatuaży ośmiornicy

Kobieca interpretacja

Dla kobiet szkic tatuażu ośmiornicy oznacza również niezależność, pewność siebie i wewnętrzną siłę.


Ponadto dla kobiet tatuaż ośmiornicy jest znakiem macierzyństwa. Chodzi o to, że samica ośmiornicy przez całe życie jest w stanie złożyć około stu pięćdziesięciu tysięcy jaj.

Życie pełne żywych emocji. Takie znaczenie dla dziewcząt wiąże się ze zmianą koloru ośmiornicy. W zależności od sytuacji ośmiornica może całkowicie zmienić kolor kilka razy.

Ośmiornica to nie tylko oryginalny, ale także bardzo interesujący pomysł na tatuaż. Z ośmiornicą możesz wymyślić różne sytuacyjne przedstawienia tatuażu. Może to być spokojny małż wędrujący w głębinach oceanu lub przerażający potwór głębin morskich. Bardzo efektowny wizerunek ośmiornicy atakującej statek. Taki obraz wymaga bardzo dużego obszaru. Istnieją również obrazy ośmiornicy z innymi mieszkańcami głębin morskich: ryby, żółwie i tak dalej. Kreskówki ośmiornicy są równie powszechne w szkicach tatuażu.

Tatuaż ośmiornicy nie tylko nada Twojemu stylowi indywidualności, ale również podkreśli męskość, mądrość, inteligencję i wyjątkowość właściciela tatuażu.

Podobał Ci się artykuł? Proszę ocenić.
Poproś o kontak
Szybkie wyszukiwanie szkiców