Indywidualny szkic tatuażu

Jak tworzy się indywidualny szkic tatuażu

Czas, kiedy tatuaż był przywilejem elity, już dawno minął.


Większość publicznych stereotypów na temat tatuowania ciała została zapomniana, a tatuaż stał się przedmiotem pożądania osób o różnych zawodach, statusie i wieku. Każdy, kto marzy o tatuażu, wielokrotnie szczegółowo myślał o tym, jaki będzie ten rysunek. Priorytetem dla osoby, która poważnie myśli o tatuażu, jest najczęściej jego wyjątkowość. Niezliczona liczba wyszukiwarek jest pełna pomysłów na szkice różnych typów i stylów. Ale tatuaż dla jego nosiciela nie jest prostym rysunkiem, ale sposobem na wyrażenie swojej indywidualności, dlatego usługa tworzenia autorskiego szkicu zyskuje coraz większą popularność.

Prawie każdy mistrz chętnie tworzy nowy szkic, na który chce się patrzeć i zatrzymać wzrok na nim. Istnieją trzy algorytmy, które można zastosować podczas tworzenia projektu tatuażu:

  • Połączenie już istniejących opcji rysunków.

  • Tworzenie oryginalnej idei szkicu autora najpierw na papierze.

  • Rysowanie unikalnego szkicu na skórze metodą odręczną.
Jak tworzy się indywidualny szkic tatuażu

Autorskiie tatuaże

Najszybciej szkic jest tworzony, jezeli klient rozumie, co dokładnie chce zobaczyć w swoim przyszłym tatuażu.Nie ma potrzeby próbować wynaleźć koło, zwłaszcza dla mistrza bez dużego doświadczenia. Rozsądniej jest wybrać jedną z proponowanych opcji, dokładnie przestudiować jej architekturę i rozbić ją na części, które można wykorzystać w szkicu tatuażu.

Wybierając rysunek, ważne jest, aby wyobrazić sobie, czy będzie on wyglądał harmonijnie w przyszłym tatuażu. Następnie można przejść bezpośrednio do szkicu.

Umieszczając swoje pomysły w już istniejącym rysunku i zmieniając go na lepsze, mistrz może słusznie uważać to za swój szkic. Aby praca była naprawdę wyjątkowa, ważne jest opracować wszystkie szczegóły tatuażu. Kombinacja wielu technik,wyobraźni i innowacyjnego myślenia pomoże poradzić sobie z zadaniem na przyzwoitym poziomie. Początkujący mistrz tatuażu powinien być dobrym artystą, a także mieć szeroką wyobraźnię. Myślenie abstrakcyjne pomoże również dostrzec pomysł w twojej głowie, a to jest najważniejsza część realizacji pomysłu. Z biegiem czasu umiejętności artysty będą się rozwijać, a doświadczenie przyjdzie wraz z praktyką.

Autorskiie tatuaże
Autorskiie tatuaże

Realizacja oryginalnego pomysłu

Wśród współczesnych artystów tatuażu coraz więcej pojawia się tych, którzy pracują w autorskim, niepowtarzalnym stylu.


Druga opcja opracowania szkicu sugeruje, że tatuażysta ma pewien swój sposób na rysowanie różnych szczegółów, dzięki którym wszystkie jego szkice są wyjątkowe. Najczęściej składa się tak, że im wiecej czasu poświęca tatuator tym szybciej staje się mistrzem,odnajduje swoją estetykę a także własny styl w rysunkach. Aby tworzyć szkice w unikalny sposób, najpierw trzeba zdecydować, w którym stylu tatuażu czujesz się najlepiej. Nie ma ograniczeń stylów, autorzy tworzą w stylach dotwork, w grafika i w old school. Nie bojąc się odejść od ogólnie przyjętych trendów i zasad, tatuażyści tworzą nowe style, zyskując w ten sposób popularność i dobre imię w dziedzinie tatuażu.

Realizacja oruginalnego pomysłu
Realizacja oruginalnego pomysłu
Realizacja oruginalnego pomysłu

Improwizacja mistrza

Powtórzenie szkicu innego autora jest często łatwiejsze niż stworzenie unikalnego, dlatego indywidualne autorskie tatuaże są pracą dla naprawdę wykwalifikowanego mistrza.


A jeszcze trudniej to zrobić bezpośrednio na skórze klienta. Wśród doświadczonych tatuażystów metoda freehand wiadoma jest już od dawna - rysując szkic bezpośrednio na ludzkim ciele. Ta praktyka wymaga wysokich umiejętności artystycznych i długiego doświadczenia. Główną zaletą tej techniki jest to, że umożliwia ustawienie tatuażu tak idealnie, jak to możliwe, biorąc pod uwagę wszystkie cechy ciała klienta. Mimo tego, że ten rodzaj szkiców jest bardziej odpowiedni dla doświadczonych mistrzów niż dla początkujących, ci ostatni często używają odręcznej metody korekty rysunku już przetransferowanego z papieru. Ćwicząc tego rodzaju rysunek mistrz tatuażu otrzymuje niezbędne doświadczenie, które daje mu znaczną przewagę wśród konkurentów.

Aby pomyślnie wybrać taktykę szkicowania, mistrz musi wziąć pod uwagę wszystkie szczegóły, takie jak miejsce i rozmiar tatuażu, preferowane kolory i styl klienta. Ważne jest, aby pamiętać, że do takich niuansów należy podchodzić mądrze, zaczynając od oczekiwanego tatuażu, który klient planuje otrzymać w wyniku.

Podobał Ci się artykuł? Proszę ocenić.
Poproś o kontak