Pielęgnacja makijażu permanentnego
Makijaż permanentny to bardzo poszukiwana usługa, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kobiet.
Ta usługa pozwala kobietom zawsze wyglądać zadbane i piękne, bez wysiłku. Niewątpliwie każdy kobieta chce zwrócić się tylko do sprawdzonego specjalisty, który wykona wysokiej jakości i schludny makijaż przez długie lata. Wiele osób uważa, że jakość makijażu permanentnego zależy tylko od mistrza, ale ta opinia jest błędna.
Oczywiście jakość makijażu permanentnego zależy od doświadczenia specjalisty, zastosowanego pigmentu, jakości używanego sprzętu i warunków, w których wykonywana jest sama procedura. Oprócz tego jest jeszcze jeden ważny czynnik, od którego zależy również jakość usługi – jest to dbałość klienta o zrealizowany permanent.
Pielęgnacja makijażu permanentnego odgrywa bardzo ważną rolę w jakości tej usługi, ponieważ od tego zależy ostateczny wynik. Tylko stosując się do wszystkich zaleceń mistrzyni i wykonując regularną pielęgnację makijażu permanentnego, będziesz cieszyć się jakością zabiegu przez długie lata.
Proces gojenia
Każdy rodzaj makijażu permanentnego ma swoje własne niuanse przetwarzania.
Ogólnie rzecz biorąc, cała zasada przetwarzania jest taka sama, ale istnieją pewne różnice, ponieważ każda strefa twarzy ma swoje własne cechy. Dlatego np. pielęgnowanie ust różni się od pielęgnowania makijażu permanentnego brwi. Aby w pełni zrozumieć wszystkie niuanse każdej strefy twarzy, ważne jest, aby wziąć pod uwagę indywidualność wykonywania każdej z procedur tatuażu.
- Po nałożeniu pigmentu na obszar brwi wkrótce pojawi się na nich skórka. Początkowo odcień pigmentu na brwiach będzie jaskrawszy o około dwa tony, ale po zagojeniu kolor stanie się znacznie bardziej miękki.
- Na powiekach po zabiegu występuje obrzęk, którego czas trwania może wynosić około czterech dni.
- Na ustach pigment zachowuje się mniej więcej tak samo, jak na brwiach — wraz z zagojeniem skóry właściwej kolor pigmentu staje się bardziej matowy niż natychmiast po zabiegu.
Przy permanentnym makijażu ust należy najpierw przejść profilaktykę opryszczki, aby po sesji nie było nieprzyjemnych konsekwencji i komplikacji na ustach.
Codzienne
zasady pielęgnacji
Codzienna pielęgnacja makijażu permanentnego nie wymaga dużego wysiłku, wystarczy codziennie stosować różne środki antyseptyczne i regenerujące kremy lub maści, nie ma w tym nic skomplikowanego.
Po wykonaniu makijażu permanentnego przez pierwsze tygodnie będziesz musiała smarować uszkodzony obszar specjalnymi kremami regenerującymi. Sam mistrz makijażu permanentnego poleca krem, z reguły stosuje się tylko te kremy i maści, które nie zawierają substancji wywołujących reakcje alergiczne.
Preparaty lecznicze nakłada się na skórę cienką warstwą, aby stopniowo stymulować proces gojenia. Ważne jest, aby nie dopuścić do wyschnięcia leczonego obszaru, ponieważ może to prowadzić do dalszych nieprzyjemnych konsekwencji.
Kremy i maści do regeneracji skóry mają również spektrum działania przeciwzapalnego. Zastosuj je nie więcej niż trzy razy dziennie, najważniejsze, aby nie przesadzać. Ważne jest, aby używać tylko leków zalecanych przez specjalistę, samoleczenie może mieć niepożądane konsekwencje.
W okresie gojenia makijażu permanentnego na jego miejscu powstaje skórka, która po pełnym wygojeniu skóry sama odpadnie. Skórka chroni uszkodzone obszary skóry przed zagrożeniami środowiska zewnętrznego: kurzem, brudem i tak dalej. Zdzieranie skórki jest zabronione, ponieważ możesz uszkodzić skórę, a na jej miejscu pozostanie blizna, w wyniku czego tatuaż zostanie uszkodzony. Po odpadnięciu skórki krem nadal nakłada się na pigment przez tydzień.
Wiele dziewcząt jest zainteresowanych pytaniem o stosowanie kosmetyków po zabiegu makijażu permanentnego. W okresie gojenia makijażu permanentnego nie zaleca się nakładania kosmetyków na twarz, ponieważ podkład lub cienie, puder, szminka itp. mogą powodować podrażnienia skóry. Również z powodu przedostania się kosmetyków do obszaru gojenia może rozpocząć się proces zapalny.
Szczególną uwagę należy zwrócić na makijaż permanentny w gorących i zimnych porach roku, ponieważ w tych porach uszkodzony obszar skóry wymaga starannej pielęgnacji. Zimą, a także chłodną jesienią świeży makijaż permanentny wymaga ochrony przed śniegiem, wiatrem i deszczem. Nagłe zmiany temperatury są również dla niego szkodliwe, więc jeśli to możliwe, musisz spróbować kontrolować płynne przejście z jednej temperatury do drugiej.
W ciepłym sezonie ważne jest, aby chronić makijaż permanentny przed światłem słonecznym, w tym celu przed wyjściem na zewnątrz należy posmarować makijaż kremem przeciwsłonecznym.
Jeśli wybierasz się w podróż lub wakacje, zabieg makijażu permanentnego należy odłożyć. Ponieważ wymaga odpowiedniej i regularnej pielęgnacji, a podczas podróży nie zawsze można stale opiekować się uszkodzonym obszarem. W przypadku nieprzestrzegania odpowiedniego przetwarzania istnieje ryzyko niepożądanych konsekwencji.
Zalecenia dla każdej strefy
Każda strefa twarzy, na której wykonywany jest makijaż permanentny, ma swoje własne niuanse pielęgnacyjne.
Należy je traktować z odpowiedzialnością, aby okres gojenia nie tylko się skrócił, ale także nie było nieprzyjemnych konsekwencji.
- Strefa brwi.
- Po procedurze wprowadzania pigmentu przez dwa do trzech dni brwi należy zwilżyć chlorheksydyną, do tego dobrze nadaje się wacik nasączony tym roztworem. Począwszy od trzeciego dnia cienką warstwę maści leczniczej nakłada się na uszkodzony obszar.
- Strefa powiek.
- Pierwszego dnia po sesji stałej mistrz przepisuje specjalną maść do leczenia tego obszaru. Z reguły może to być maść do oczu z tetracykliną lub hydrokortyzon oznaczony 5%. W przypadku obrzęku oczu zaleca się stosowanie suchych okładów lodowych. Aby to zrobić, wystarczy włożyć lód do woreczka i położyć na miejsce obrzęku. Zabrania się używania tuszu do rzęs, eyelinera i cieni do czasu, aż wszystka skórka odpadnie. Warto zaznaczyć, że pomimo tego, że powieki są bardzo delikatne, gojenie się w tym obszarze przebiega znacznie szybciej niż na brwiach czy przy makijażu permanentnym ust.
- Usta.
- Wymagają specjalnej i regularnej opieki, z reguły mistrz przepisuje leki na opryszczkę (na przykład acyklowir) przed zabiegiem makijażu permanentnego. Leki te są również przyjmowane po zabiegu makijażu permanentnego przez około pięć do siedmiu dni. Należy pamiętać, że leki przeciw opryszczce powinny być w postaci tabletek, nie zaleca się stosowania kremów i maści, ponieważ mogą one zaszkodzić pigmentowi. Ważne jest również, aby zwracać szczególną uwagę na to, co dotyka warg. W okresie rekonwalescencji ważne jest, aby nie pić napojów o wysokiej temperaturze, aby ograniczyć spożywanie pikantnych i nadmiernie słonych potraw. Napoje alkoholowe i niskoalkoholowe również nie powinny być spożywane w okresie rekonwalescencji. Podczas mycia zębów należy uważać, aby pasta nie znajdowała się na ustach. Inną kwestią, o której warto również wspomnieć, jest to, że do całkowitego zniknięcia skórki nie należy kontaktować się z ustami partnera. Również w okresie gojenia makijażu permanentnego warg ważne jest, aby nie dopuścić do ich wysuszenia. Aby to zrobić, nałóż cienką warstwę D-Panthenolu na usta lub użyj Bepanthen. Ważnym niuansem jest to, że maści nie można wcierać w usta, ale ostrożnie nakładać na powierzchnię.
Ważne jest odpowiedzialne podejście do pielęgnacji makijażu permanentnego, ponieważ od tego zależy jakość pracy mistrza.
Konieczne jest przestrzeganie każdego drobiazgu z zaleceń, ponieważ nawet najmniejszy pominięty szczegół może wpłynąć na końcowy wynik. Przy odpowiedniej i regularnej pielęgnacji makijaż permanentny zachwyci cię swoją jakością i pięknem przez wiele lat.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące pielęgnacji makijażu permanentnego, nie wahaj się raz jeszcze przeszkadzać swojemu mistrzowi, na pewno wyjaśni wszystko, czego potrzebujesz. Nie stosuj samoleczenia, ponieważ może to prowadzić do poważnych konsekwencji. Do przetwarzania makijażu ważne jest, aby używać tylko tych preparatów i produktów, które mistrz przepisze. W przypadku procesów zapalnych nie należy zwlekać i skontaktować się ze specjalistą, aby zapobiec problemowi na początkowym etapie.
Pielęgnacja makijażu permanentnego nie wymaga ogromnych wysiłków, wystarczy postępować zgodnie z zaleceniami, które udzieli Ci mistrz, a wtedy będziesz cieszyć się nowym wyglądem.