FAQ

Możesz wpaść do studia i pogadać z nami na żywo lub napisać do nas wiadomość przez nasz formularz kontaktowy lub kanały social media. Pamiętaj, żeby najpierw zapoznać się z regulaminem. Co pisać? Postaraj się określić: tematykę, miejsce na ciele, szacunkową wielkość w centymetrach. Czy wysłać jakieś inspiracje? Tak, zdjęcia tatuaży, które CI się podobają pomogą nam w dobraniu odpowiedniego tatuatora pracującego w tym stylu.

Jak najbardziej odpowiemy na wszystkie Twoje pytania odnośnie tatuażu, doradzimy i rozwiejemy ewentualne wątpliwości. Konsultacje nic nie kosztują, a my jesteśmy po to, abyś czuł się pewnie i komfortowo z decyzją o nowym tatuażu. Każdy klient jest dla nas ważny, bez względu na to, czy to jego pierwszy czy dwudziesty pierwszy tatuaż.

Staramy się nie powielać prac innych artystów, więc nawet jeśli robimy coś podobnego, to tak, żeby wyrażało to Twój indywidualizm i pozwoliło naszemu tatuatorowi pokazać swoje skillsy. Chętnie dzielimy się doświadczeniem, więc odradzimy Ci także wzór tatuażu, który w przyszłości może się kiepsko prezentować. Stawiamy na kreatywność i unikatowość wzorów.

Jasne! Stawiamy na autorskie projekty, które tworzymy na podstawie dostarczonych przez klientów informacji. Twój pomysł i odrobina zaufania w połączeniu z naszym warsztatem na pewno zaowocuje świetnym, niepowtarzalnym tatuażem, który z radością wykonamy, a dla Ciebie będzie on piękną ozdobą na całe życie.

Nie wysyłamy naszych projektów przez internet. Przyjęliśmy zasadę przygotowywania projektu na umówiony dzień tatuowania. Bez obaw, jeśli będziesz chciał wprowadzić ewentualne zmiany, uzgodnicie to z tatuatorem na miejscu, tak abyś był w pełni usatysfakcjonowany.

W przypadku tzw. coverów koniecznie musimy obejrzeć tatuaż, którego chcesz się pozbyć. Najlepszą opcją są odwiedziny w studiu, ale jeśli z jakichś przyczyn nie jest to możliwe, możesz nam podesłać dobrej jakości zdjęcia z opisem dotyczącym rozmiaru i umiejscowienia na ciele. Sporą część tatuaży udaje się zakryć, jednak czasem konieczne jest skorzystanie z usług laserowego usuwania/rozjaśniania przed wykonaniem coveru. Pamiętaj, że chodzi o uzyskanie jak najlepszego efektu, a taka praca wymaga od tatuatora doświadczenia i o wiele większego nakładu pracy niż działanie na czystej skórze. Nie zawsze też, można wykonać cover w 100% odzwierciedlający Twój pomysł, więc musisz nam po prostu zaufać.

Na umówioną sesję przyjdź wyspany i najedzony – Twojemu organizmowi będzie łatwiej znieść dyskomfort tatuowania. Około 2 tygodnie wcześniej nie korzystaj z solarium i nie opalaj się. 2-3 dni nie spożywaj dużych ilości alkoholu, organizm będzie potrzebował regeneracji, a kac w tym nie pomaga.

Pojaw się punktualnie w studio – jeśli jesteś umówiony na 11, to nie przychodź na 10:30, żeby przyspieszyć pracę, bo to na pewno się nie uda. W studio wszystko ma swój rytm i kolejność, więc musisz być cierpliwy. Spóźniać też się nie wypada. Po przyjściu do studia poznasz się z tatuatorem, który po krótkim oprowadzeniu Cię po studiu przedyskutuje z Tobą jeszcze raz Twój pomysł. Na podstawie zebranych informacji zmieni lub przedstawi Ci wcześniej przygotowany dla Ciebie projekt. Przedyskutujecie jego szczzegóły, dokładne umiejscowienie na ciele i tatuator zacznie przygotowywać kalkę, czyli szablon, który odbije później na Twojej skórze. W zależności od wielkości tatuażu i jego złożoności proces przygotowania projektu i jego skalowania może zająć od 10 do nawet 60 minut. Pamiętaj, że tatuaż jest na całe życie, więc ta godzina niczego już nie zmieni. Potem już zabierzecie się do roboty!

Wszystko zależy od tego jak duży i skomplikowany jest Twój motyw oraz od tego gdzie jest umiejscowiony na Twoim ciele. Następnie wpływ na to ma także to, ile przerw na prośbę Twoją lub tatuatora wykonacie, jak również to jak mocno się wiercisz. Malutkie tatuaże to zazwyczaj około pół godziny. Średnie od 2 do 4. Duże od 4 do 6. Sesje całodniowe potrafią trwać nawet do 12h i wszystko zależy od Twojej wytrzymałości i tego, jak długo dany tatuator jest w stanie pracować na najwyższym poziomie skupienia, którego wymaga tatuowanie.

To bardzo indywidualna sprawa. Oczywiście, nie jest to zabieg szczególnie przyjemny, choć są i tacy, którzy nie mogą się doczekać kolejnego położenia się pod igłę. Nie mniej jednak wszystko zależy od Twojej tolerancji na ból jak i konkretnego miejsca wykonywania tatuażu, jak i długości trwania samego zabiegu. Jedno jest pewne – im bardziej efektowny i długi w wykonaniu tatuaż, tym z biegiem sesji coraz bardziej bolesne jest jego wykonywanie niezależnie od miejsca.

Odradzamy zażywanie jakichkolwiek substancji farmakologicznych w celu obniżenia bólu w trakcie sesji. Te dostępne bez recepty nic nie dadzą, a te na receptę nie są bezpieczne dla tego typu zabiegów. Nasz organizm po to ma receptory bólowe, by ostrzegać nas przed niebezpieczeństwem. Czasem lepiej chwilę pocierpieć i zrezygnować przed końcem sesji niż potem np. zemdleć, gdyż brak bólu nie poinformuje nas o tym, że organizm ma już serdecznie dość. Spokojnie, mówimy tu o ekstremach, ale dlatego właśnie warto słuchać siebie i tatuatora. W razie potrzeby posiadamy specjalistyczne spraye i pianki znieczulające miejscowo, ale ich aplikacja nie jest możliwa u każdego i przy każdym rodzaju tatuażu. Twój tatuator na pewno powie Ci więcej w razie potrzeby.

Na początku proces gojenia może wydawać się skomplikowany. Zdecydowanie odradzamy poszukiwania „złotych środków” w internecie. Każde z nas wielokrotnie przez to przechodziło, dlatego bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu powiemy Ci jak pielęgnować Twoją nową ozdobę.

  1. Świeżo wykonany tatuaż zabezpieczony będzie opatrunkiem. Na koniec dnia po zabiegu, przed pójściem spać, ostrożnie pozbądź się folii/ opatrunku i dokładnie przemyj tatuaż letnią wodą z mydłem antybakteryjnym aż do chwili oczyszczenia go z wazeliny oraz osocza, które zbierze się pod opatrunkiem. Następnie delikatnie osusz miejsce przykładając papierowy ręcznik. Odczekaj kilka minut aż wilgoć odparuje i posmaruj wytatuowane miejsce kremem zakupionym w studio (polecamy kremy Inktrox lub EasyTattoo, dostępne na miejscu).

  2. W zależności od tego, jak duży i wymagający był tatuaż folię ochronną możesz nosić od 1 do 3 dni po zabiegu. Oczywiście co najmniej 2x dziennie musisz ją zmieniać na świeżą po wymyciu, osuszeniu i posmarowaniu tatuażu. Twój tatuator powie Ci dokładniej jakie procedury stosować w Twoim przypadku.

  3. Gdy pozbędziesz się już folii czynność przemywania i smarowania tatuażu powtarzaj 2-3 razy dziennie. UWAGA! Nie używaj zbyt dużej ilości kremu, odmoczy to tatuaż i sprawi, że zamiast się goić będzie cały czas starał się usunąć nadmierną ilość nawilżenia za pomocą osocza, co pogorszy sprawę.

  4. Po kilku dniach z tatuażu zacznie schodzić naskórek. Jest to zupełnie normalny proces podczas którego będziesz odczuwać uporczywe swędzenie. Będzie kusiło, aby podrapać i złagodzić nieprzyjemne uczucie, ale dla dobra procesu gojenia musisz się od tego powstrzymać. Z czasem swędzenie ustąpi, a sam tatuaż wejdzie w ostatnią fazę gojenia – możesz smarować go kremem jeszcze przez okres od 2 do 4 tygodni od momentu wykonania.

WAŻNE: Do momentu wygojenia tatuażu:

  • unikaj basenu i długich kąpieli,
  • unikaj solarium i opalania się na słońcu,
  • nie narażaj się na warunki, w których przez kilka dni nie możesz wziąć prysznica,
  • nie drap miejsca ze świeżym tatuażem, bo jedyne co zrobisz to wydłubiesz tusz i zostanie dziura,
  • najlepiej w ogóle go nie dotykaj kiedy akurat go nie smarujesz ;P

Temat rzeka. Tatuaż już po miesiącu od wykonania zmatowieje, a wraz z czasem będzie tracił na intensywności koloru oraz ostrości linii – stając się coraz bardziej integralną częścią Twojego ciała, wtapiając się w nie. Jeśli chcesz, aby Twój tatuaż przez jak najdłużej wyglądał świeżo, ostro i wyraźnie – unikaj przede wszystkim promieni słonecznych. Aby to robić – nie opalaj się nadmiernie lub używaj na tatuaż miejscowo kremu do opalania z filtrem UV50. W specjalistycznych sklepach oraz w studiach znajdziesz specjalne sztyfty z takim filtrem. Nieszczególnie natomiast musisz przejmować się zadrapaniami, stłuczeniami czy przecięciami – jeśli nie są bardzo głębokie, to tatuaż na nich wcale nie ucierpi i po wygojeniu się rany pozostanie niezmieniony. Uff, chociaż tyle!

Skontaktować się z nami