Czego nie powinno robić po zrobieniu tatuażu & Jak długo nosić folię - VeAn Poland
Jak dbać o tatuaż

Jak dbać o tatuaż? Standardowe gojenie

Opatrunek nałożony przez tatuażystę należę zdjąć po 2-4g. Zatem, przemywamy tatuaż z mydłem pod bieżącą wodą. Można stosować mysło antybakteryjne, dla dzieci lub szare bez dodatków. Ważne jest, aby dokładnie zmyć z tatuażu wszystkie wydzieliny. W żadnym wypadku nie trzemy tatuażu, ani nie stosujemy gąbek do mycia. 

Po umyciu osuszamy papierowym ręcznikiem lub serwetką i dajemy chwilę pooddychać. 

Smarujemy kremem do gojenia albo specjalnym środkiem do gojenia tatuaży. 


Wszystkie niezbędne środki do gojenia możesz kupić u nas w studiu.

 • Następnie zakrywamy tatuaż podkładem medycznym (jest do kupienia w aptece), mocujemy papierową taśmą. 
 • Przemywanie i kremowanie oraz wymienianie opatrunku należy powtarzać co 4-6 godzin. 
 • Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skonsultuj się z tatuażystą lub naszym studiem, zawsze chętnie pomożemy. 
Pierwsze 4 dni są najważniejsze w procesie gojenia. Im częściej i dokładniej będziesz przemywać tatuaż, tym lepiej wygoi się i zachowa kolor.


Na 4 - 5 dzień zacznie schodzić suchy naskórek. Skóra będzie schodzić cieniutką warstwą, wizualnie przypomina to oparzenie słoneczne. Na tym etapie częste przemywania już nie są potrzebne, ale nie można dopuszczać przesuszenia skóry. Bardzo ważne pozostaje regularne kremowanie. 

Pilnujemy, aby tatuaż nie był uszkadzany przez ubrania bądź mechanicznie. Przy poprawnej pielęgnacji tatuaż wygoi się w ciągu tygodnia półtorej i nie będzie potrzebował poprawek.

Jak dbać o tatu
Jak dbać o tatu
Jak dbać o tatu

Folia do gojenia

Bardzo popularny i wygodny sposób gojenia tatuaży. Pomaga zapomnieć o ciągłym przemywaniu i zaklejaniu. Po zabiegu tatuażysta przyklei na świeży tatuaż folie, którą trzeba ściągnąć po 4-5 dniach pod ciepłą wodą. 

Po zdjęciu folii kremujemy tatuaż 3-4 razy dziennie, aby nie powstawała sucha skórka. 


Czego NIE robimy:

 • Nie zdrapujemy suchy naskórek;
 • Nie warto eksperymentować z gojeniem. To, że u znajomego wszystko wygoiło się bez żadnego kremu jest raczej wyjątkiem jak regułą. Dokładnie przestrzegamy zaleceń tatuatora, a razie jakichkolwiek pytań kontaktujemy się z nim lub ze studiem;
 • Nie korzystamy z gazy ani żadnych materiałowych opatrunków. Z tatuażu wychodzą różne płyny, które podkład medyczny pochłania. Jakikolwiek inny materiał po prostu przyklei się do świeżego tatuażu. Jeśli nie ma innej możliwości można owijać tatuaż folią spożywczą, którą należy zmieniać co 1,5-2h.
 • Nie spożywamy alkoholu;
 • Powstrzymać się od ćwiczeń. Wydzielanie potu nie wpływa pozytywnie na tatuaż;
 • Wyeliminować kąpanie się w gorącej wodzie na czas 2-4 tygodni;
 • W ciągu miesiąca nie kąpiemy się w basenach i otwartych zbiornikach wodnych;
 • W ciągu miesiąca ograniczyć wizyty w solariach. Później trzeba pamiętać, iż promienie słoneczne nie wpływają korzystnie na pigment, aby tatuaż nie tracił koloru latem zalecamy stosowanie kremu z filtrem SPF 50+; Specjalne kremy przeciwsłoneczne można kupić u nas w studiu. 

Pamiętajcie, aby po zagojeniu pokazać efekt końcowy tatuażyście. Po 2-3 tygodniach, kiedy dojdzie do pełnej regeneracji naskórka można będzie ocenić czy potrzebna będzie poprawka. Zazwyczaj w przypadku niedużej pracy oraz dobrej pielęgnacji poprawka nie będzie potrzebna. 

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się ze studiem lub osobą, która wykonała zabieg.

Jak dbać o tatu
Jak dbać o tatu
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.