Kolczyk w sutku: Gojenie & Wady.& Zalety & Przeciwwskazania - VeAn Poland
Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Kolczyk w sutku

Od wielu lat ludzie dekorują swoje ciało wszelkimi dostępnymi środkami, demonstrują swój wyjątkowy styl, wyjątkowość, indywidualny charakter.


A takie usługi, jak tatuaż artystyczny i modyfikacja ciała (piercing) bardzo dobrze w tym pomagają. Pierwsza i druga opcja są dziś bardzo popularne wśród ludzi na całym świecie, a zwłaszcza wśród młodszego pokolenia. Za pomocą tych usług możesz w pełni wyrazić swoje podejście do wszystkich rzeczy, a nawet do świata jako całości. Tatuaż i piercing doskonale się uzupełniają, dzięki czemu obraz jest w pełni kompletny. Podobnie jak inne usługi związane z modą, branży tattoo i piercingu stale się rozwijają.

Dziedzina modyfikacji ciała nie stoi w miejscu, jeśli wcześniej najpopularniejszymi rodzajami modyfikacji były: przekłuwanie uszu, brwi lub pępku, dziś w tym obszarze istnieje ogromna liczba różnego rodzaju piercingu na całym ciele. Kolczyk w sutku jest szczególnie popularny. Ten niezwykły rodzaj przekłucia ciała jest popularny zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Ta wariacja dekoracji ciała wygląda bardzo pięknie, spektakularnie, seksownie i atrakcyjnie.

Kolczyk w sutku to dość radykalny sposób ozdabiania ciała; nie wszyscy decydują się na taki krok. Ci, którzy mimo wszystko pokonali strach i wątpliwości, byli usatysfakcjonowani swoją decyzją i twierdzą, że tego rodzaju przekłuwanie zmienia człowieka. Posiadacz takiego piercingu staje się bardziej zrelaksowany, czuje się bardziej pewny siebie, nie boi się demonstrować swoich niezwykłych myśli. Ponadto za pomocą kólczyków można ukryć niektóre wady. Poza tym, zdaniem wielu, przekłuwanie sutków poprawia seksualną stronę związków. Najważniejsze jest znalezienie wykwalifikowanego i doświadczonego piercera, który ma tego rodzaju pracę w swoim portfolio.

Kolczyk w sutku

Piercinng w celu
poprawy czułości

Wiele kobiet przekłuwa sutki, aby później relacje seksualne stały się bardziej czujne.


Trudno powiedzieć, jak skutecznie jest to, ponieważ nie ma jednej odpowiedzi. Warto również zauważyć, że indywidualne cechy każdego organizmu odgrywają dużą rolę. Dlatego jednym taka opcja różnorodności planu seksualnego może pomóc, a innym - nie. Niemniej jednak, według opinii, większość zapewnia, że przekłuwanie sutków naprawdę pomogło nadać ostrości intymnemu życiu. Trzeba tylko zrozumieć, że okres gojenia sutków może trwać do sześciu miesięcy, a jeśli miejsce przekłucia jest stale dotykane i zakłócane, gojenie może trwać długo.

Kolczyk w sutku
Kolczyk w sutku

Piercing estetyczny

Wiele kobiet i facetów stosuje taką uslugę ze względu na piękno estetyczne.


Rzeczywiście, przekłuwanie sutków wygląda bardzo fajnie i seksownie, szczególnie na zadbanym, atletycznym ciele.

Niektórzy przedstawiciele pięknej połowy mają taką małą wadę jak schowane sutki, co nie wszystkim się podoba. Aby naprawić taką naturalną wadę, wiele kobiet decyduje się na kolczyk w sutku. Po czym pierś wygląda bardzo pięknie, niecodziennie i seksownie.

Zabieg tego rodzaju może nie tylko nadać sutkowi odpowiedni wygląd, ale także dostosować jego kształt, sprawiając, że piersi będą bardziej wyraziste. Nie warto zapominać o tym, że do dekoracji piersi istnieje wiele kólczyków o różnych preferencjach smakowych.

Kolczyk w sutku
Kolczyk w sutku
Kolczyk w sutku

Przeciwwskazania

Przekłuwanie sutków ma wiele kryteriów, w przypadku których modyfikacja tego rodzaju jest przeciwwskazana:

 • Cukrzyca;
 • Zapalenie wątroby;
 • Układ sercowo-naczyniowy jest zaburzony;
 • Obecność zapalenia wątroby; 
 • Ciąża, okres karmienia piersią; 
 • Hemofilia (problematyczna krzepliwość krwi);
 • Choroby onkologiczne; 
 • Choroby zakaźne; 
 • Choroby skóry.
Kolczyk w sutku
Kolczyk w sutku

Preprowadzenie
piercingu sutków

Istnieje kilka rodzajów przekłuć sutków: pozioma, pionowa, ukośna i wielokierunkowa.


I w jaki sposób sam sutek jest bezpośrednio przekłuwany:

 • Narzędzia i kolczyki znajdują się w sterylizatorze.
 • Specjalista sterylizuje ręce około trzy razy.
 • Następnie mistrz zakłada rękawiczki jednorazowe.
 • Przekłuty obszar ciała jest smarowany środkiem antyseptycznym.
 • W miejscu przekłucia nakłada się znieczulenie, które utrzymuje się przez około trzydzieści minut.
 • Preparatem antyseptycznym jest ponownie smarowane miejsce zrobionego przekłucia, podobnie jak oznakowanie kolejnego przekłucia.
 • Za pomocą specjalnego zacisku mocuje się sutek, w którym wykonany jest piercing.
 • Za pomocą igły mistrz wykonuje przekłucie, które ponownie być sterylizowane.
 • Kolczyk wkłada się w miejsce przekłucia.
 • Przeprowadzana jest ponowna obróbka środkiem antyseptycznym.
 • Na świeżym kolczyku naklejany jest plaster.Warto zauważyć, że nawet przy użyciu leków znieczulających zabiegowi może towarzyszyć ból.

Kolczyk w sutku
Kolczyk w sutku
Kolczyk w sutku

Odmiany kólczyków

Istnieje mnóstwo produktów do dekoracji piersi, wszystkie są piękne, oryginalne, a nawet niezwykłe.


Jeśli przeliczyć wszystkie kolczyki do sutków, można wyróżnić główne kategorie, które różnią się konstrukcją:

 • Tunele - największe kolczyki do przekłuwania sutków, dla których specjalista wykonuje otwór o dużej średnicy;
 • Kulki - oryginalny rodzaj biżuterii, wkładany do „kieszeni” sutków; 
 • T-bar - w obszarze sutka wykonuje się jednocześnie kilka otworów; 
 • Sztanga - stosowane są zarówno pręty proste, jak i zakrzywione;
 • Pierścionki, półpierścienie - popularny rodzaj kólczyków dla sutków.Jeśli chcesz, specjalista z piercingu może wykonać połączone przekłucia dla kilku kólczyków.

Kolczyk w sutku
Kolczyk w sutku

Wybór biżuterii

Przed wyborem biżuterii ważne jest, aby skonsultować się z mistrzem, specjalista doradzi w sprawie wszystkich rodzajów kolczyków, powie, który rodzaj produktu jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie.


Jeśli nie możesz znaleźć najlepszej opcji dla siebie, poproś mistrza, aby wybrał kolczyki razem z tobą. Specjalista będzie w stanie kompetentnie wybrać odpowiednią biżuterię, koncentrując się na twoich życzeniach, a także na długości i grubości twoich sutków. Warto również zauważyć, że pomiary należy wykonywać tylko w stanie spokoju.

Wybierając produkt, warto zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego wykonany jest kolczyk. Eksperci zalecają wybór tytanu, ponieważ jest bezpieczny, nie powoduje alergii, nie utlenia się i tak dalej. Jeśli jesteś w tym odsetku osób uczulonych na tytan, lepiej wybrać biżuterię z bioplastu.

Dla piercingu sutków, nie zaleca się natychmiastowego wybierania złotych lub srebrnych kolczyków, stal chirurgiczna również nie jest odpowiednia i również kolczyki, które w sobie zawierają nikiel. Materiały te najlepiej umieszczać już w wygojonym kanale, ponieważ w świeżym przebiciu te materiały mogą powodować procesy alergiczne lub zapalne. Niemniej jednak, aby zapewnić ciągłe zużycie, eksperci zalecają właśnie tytan lub bioplast.

Kolczyk w sutku
Kolczyk w sutku
Kolczyk w sutku
Zalecenia
dotyczące pielęgnacji

Piecing sutków wymaga odpowiedniej, regularnej i pełnej pielęgnacji.


Ważne jest, aby regularnie smarować przekłucia chlorheksydyną lub Miramistinem. W ciągu pierwszych kilku dni po przekłuciu krew i limfa zostaną uwolnione w miejscu nakłucia. W tym okresie ważne jest stosowanie okładów z chlorheksydyną lub miramistinem: waciki zwilża się dużą ilością roztworu, nakłada się na sutki, po kilku godzinach kompres zmienia się.

Po tygodniu uszkodzone obszary są smarowane dwa do trzech razy dziennie przez cztery tygodnie. Przez cztery miesiące, przy prawidłowej obsłudze, piercing powinien całkowicie się zagoić. Ale jeśli krew i limfa nadal wystają, konieczne jest wykonanie obróbki, aż kanał całkowicie się zagoi.

W okresie rehabilitacji należy przestrzegać następujących ograniczeń:

 • Ograniczyć dostęp do otwartych zbiorników wodnych, basenów, łaźni, saun;
 • Nie brać gorących kąpieli; 
 • Ograniczyć wizyty na siłownie do końca gojenia się piercingu;
 • Chrońić się przed ciężkim wysiłkiem fizycznym; 
 • Nie dotykać piercingu brudnymi palcami;
 • Nie dotykaj kolczyków bez potrzeby.Podczas okresu gojenia piercing może występować długotrwały ból, w tym okresie ważne jest, aby nosić wygodne ubrania, najlepiej z naturalnej tkaniny. Bardzo ważne jest również wymiana bielizny i pościeli. Jeśli jesteś zaniepokojony przez długi czas bólem, nie wahaj się ponownie skontaktować z mistrzem, ponieważ od tego zależy nie tylko stan przekłucia, ale także twoje zdrowie.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.