Piercing Ashley - VeAn Poland
Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Piercing Ashley

Piercing Ashley jest jednym z popularnych rodzajów nakłuwania warg, który zdobi środek dolnej wargi.


Wygląda bardzo pięknie i delikatnie, nadając obrazowi elegancji i wyrafinowania. Na ustach najlepiej prezentuje się biżuteria o małych rozmiarach, która skutecznie podkreśla objętość ust. Nawiasem mówiąc, właśnie ze względu na zwiększenie objętości ta usługa piercingu jest stosowana. Jednak pomimo estetycznej urody zabieg jest dość bolesny, a także może wystąpić wiele powikłań. Dlatego konieczne jest właściwe podejście do wyboru salonu i mistrza piercingu. Upewnij się, że naprawdę trafiłeś do profesjonalisty, przejrzyj jego portfolio, poznaj o nim opinie poprzednich klientów.


Ten rodzaj modyfikacji ust jest bardziej preferowany przez dziewczyny, ponieważ na męskich ustach tego rodzaju piercing nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Najbardziej podstawową cechą Ashley jest to, że jedna część kolczyka znajduje się pośrodku dolnej wargi, a druga część w wewnętrznej części jamy ustnej. Dzięki tej usłudze objętość warg wzrasta wizualnie, a ponadto z powodu kolczyka usta stają się bardziej wrażliwe. Najważniejsze jest prawidłowe założenie kolczyka, aby zapięcie nie dotykało zębów, w przeciwnym razie szkliwo zęba zostanie uszkodzone. Warto również zauważyć, że ten rodzaj przekłuwania ust nie jest odpowiedni dla osób noszących aparaty ortodontyczne do korekcji zębów. Kolczyk będzie stale dotykał aparatów ortodontycznych, co utrudni gojenie się kanału i uniemożliwi prawidłowe wyrównanie zębów

Piercing Ashley

Wykonanie procedury

Piercingowi Ashley towarzyszą wysokie bolesne odczucia, na tej podstawie nie wszyscy decydują się na tego rodzaju usługę.


Pomimo bolesności wielu przedstawicieli słabej połowy decyduje się na piercing, ponieważ piękno wymaga poświęcenia. Trzeba tylko zrozumieć, że nie warto samodzielnie przekłuwać ust, należy skontaktować się z doświadczonym specjalistą. W przeciwnym razie istnieje wysokie ryzyko poważnych konsekwencji. Jak więc mistrz przeprowadza procedurę?

 • Wybiera się kolczyk do dalszego piercingu. Klient może wybrać produkt samodzielnie, po uprzednim skonsultowaniu się z mistrzem lub bezpośrednio w salonie.
 • Narzędzie robocze i kolczyk trafiają do sterylizatora.
 • Specjalista zapoznaje klienta z ograniczeniami, a także zapewnia szereg zaleceń dotyczących dalszej opieki.
 • Na dolnej wardze wykonuje się dokładna dezynfekcja miejsca nakłucia. Warga jest obrabiana zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.
 • Mistrz zaznacza miejsce nakłucia.
 • Za pomocą przebijaka/odgryzacza zaciska i odciąga wargę.
 • Specjalną igłą robi się przekłucie.
 • Wkłada się i zapina kolczyk.
 • Mistrz ponownie odkaża ranę środkiem antyseptycznym.

Piercing Ashley
Piercing Ashley

Ograniczenia do zabiegu

Przede wszystkim piercing ashley nie jest wykonywany na ustach pacjentów z opryszczką, a także z chorobami skóry.


Zabieg nie jest również przeprowadzany przy zaostrzeniach infekcji górnych dróg oddechowych, chorobach wirusowych i zakaźnych. Ponadto procedura jest przeciwwskazana w przypadku:


 • Zaburzenia układu krążenia;
 • Okres ciąży;
 • Niski układ odpornościowy;
 • Uzależnienie od insuliny;
 • Choroby jamy ustnej.W przypadku naruszenia przeciwwskazań mogą wystąpić negatywne konsekwencje, które źle wpłyną na twoje zdrowie.

Piercing Ashley
Piercing Ashley
Piercing Ashley

Zalecenia pielęgnacyjne

 • Najbardziej podstawowym aspektem opieki nad nakłuciem jest regularne płukanie jamy ustnej, ponieważ w jamie ustnej gromadzi się wiele zarazków.
 • Począwszy od rana, a także po każdym posiłku, konieczne jest przeprowadzenie dezynfekcji za pomocą leku antyseptycznego.
 • W pierwszych tygodniach musisz pielęgnować ranę, lepiej zrobić to za pomocą wacika. Za jego pomocą lepiej usuwa się brud, krew, tłuszcz i chłonkę.
 • Pierwszego dnia po zabiegu ograniczyć kontakt rany z wodą.
 • Ogranicz przebicie przed dostaniem się do niego kosmetyków.Jeśli przez długi okres dręczy cię zaczerwienienie i obrzęk, natychmiast skonsultuj się ze specjalistą, ważne jest, aby zapobiec stanom zapalnym na wczesnym etapie, aż do rozpoczęcia odrzucenia kolczyka.

Aby piercing Ashley zadowolił Cię i nie powodował niedogodności, ważne jest, aby regularnie przeprowadzać dokładne leczenie nakłucia, a także wybierać odpowiednią biżuterię. Zbyt mała lub duży kolczyk może prowadzić do komplikacji. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać optymalny rozmiar kolczyka.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.