Artykuły do ​​przekłuwania
Znalezienie piercera Wybierz idealnego specjaliste w swoim mieście.

Brain piercing

Modyfikacją ciała, nikogo już nie zaskoczysz.


Jeśli wcześniej usługa piercingu wydawała się czymś niezwykłym, nieformalnym i dziwnym, to dzisiaj trudno jest spotkać osobę, której ciało nie jest ozdobione żadnym rodzajem tej usługi. Przekłute uszy, pępek, nos, brwi i sutki od dawna są częstym zjawiskiem. Usługa modyfikacji ciała ma starożytną historię i łączy wiele krajów. Na przykład w Egipcie szlachetne kobiety musiały przekłuć pępek, aby podkreślić swoją przynależność do szlacheckiej rodziny. W Indiach, od czasów starożytnych do dnia dzisiejszego, zamężne kobiety przekłuwali skrzydło nosa. W Cesarstwie Rzymskim zwyczajem męskim było przekłuwanie sutków, demonstrując w ten sposób ich odwagę i śmiałość. Pomimo faktu, że wszyscy od dawna są przyzwyczajeni do modyfikowania ciała dowolnego planu, wciąż istnieje przekłuwanie, którego dotąd wielu osób nie może zaakceptować i zrozumieć. Chodzi o brain-piercingu.

Piercing brain w dokładnym tłumaczeniu oznacza przekłuwanie mózgu. To nowy rodzaj modyfikacji, który dopiero wszedł na ścieżkę popularności, ale już ma swoich fanów. Sam zabieg jest operacją chirurgiczną, podczas której wierci się otwory w czaszce, a następnie wprowadza się do nich biżuterię w postaci złotych lub srebrnych pierścieni. Znaczenie tego rodzaju modyfikacji jest nie tylko ze strony estetycznej, osoba, która wykonała taką procedurę w swojej głowie, czerpie z niej ciągłą przyjemność. Pierścienie znajdujące się z tyłu głowy powodują stan euforii, który jest porównywalny tylko przy użyciu substancji odurzających. Chodzi o to, że biżuteria na głowie zaczyna oddziaływać z częścią mózgu odpowiedzialną za uwalnianie endorfin (hormonu radości), gdy tylko to uwolnienie nastąpi - człowiek odczuwa euforię i radość.

Brain piercing
Brain piercing

Procedura brain piercingu

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wykonanie kilku otworów w głowie, a następnie włożenie do nich pierścienia nie jest takie trudne.


W rzeczywistości procedura jest bardzo poważna i złożona, pełna ryzyka, ponieważ manipulacje są wykonywane nie tylko z samą czaszką, ale także mózgiem klienta. A więc, jak dokładnie przebiega procedura przekłuwania:

  • Włosy są ogolone na potylicznej części głowy klienta;
  • Obszar traktowany środkiem antyseptycznym i wykonane są oznakowania, w czaszce specjalista wierci dwie dziury;
  • Za pomocą zakrzywionej igły pierścień jest gwintowany w kanale;
  • Powtarzane traktowanie miejsca środkiem antyseptycznym.Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, po wkręceniu pierścienia w kanały nie powoduje się bólu ani dyskomfortu u klienta. Takie manipulacje należy ufać wyłącznie profesjonalistom, którzy nie są tak liczni w tej dziedzinie modyfikacji ciała. Warto od razu zauważyć, że modyfikacja takiego planu wcale nie jest tania, za taką przyjemność będziesz musiał zapłacić dużą kwotę.

Brain piercing

Wady i zalety

Brain-piercing ma niewątpliwie pozytywną stronę, chociaż nadal nie ma oficjalnego potwierdzenia, ale tylko recenzje, które mówią o tej modyfikacji ciała.


Ten rodzaj modyfikacji naprawdę potrafi wywoływać takie pozytywne emocje, jak: radość, błogość i euforia. W końcu, jak wspomniano powyżej w tekście, odczucia te powstają w wyniku dotknięcia pierścienia do mózgu, a mianowicie części odpowiedzialnej za uwalnianie endorfin. Z kolei endorfina dostająca się do krwi powoduje u człowieka przyjemne emocje.

Ale ta pozytywna strona jest również negatywną. Obcy przedmiot, ze stałą interakcją z ludzkim mózgiem, może prowadzić do wielu poważnych konsekwencji. Istnieje wysokie ryzyko upośledzenia funkcji mózgu, który jest najbardziej złożonym układem w ludzkim ciele.

Modyfikacja tego rodzaju pojawiła się stosunkowo niedawno, a informacje opisujące tą procedurę są nadal sprzeczne, ponieważ nie ma oficjalnych potwierdzeń od wiarygodnych badaczy. Istnieją informacje, że pierwszym, kto zrobił tą procedurę, jest neurochirurg żyjący w Wenezueli. Ale wyspecjalizowani naukowcy neurochirurgii, jak i wszyscy - twierdzą, że brain-piercing jest bardzo skomplikowanym zabiegiem, który jest niebezpieczny dla zdrowia klienta, ponieważ istnieje wysokie ryzyko śmierci. Naukowcy zachęcają ludzi do uważnego rozważenia zalet i wad tej procedury przed umówieniem się na zabieg.

Podobał Ci się artykuł? Proszę ocenić.
Poproś o kontak