Brain piercing - VeAn Poland
Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Brain piercing

Modyfikacją ciała, nikogo już nie zaskoczysz.


Jeśli wcześniej usługa piercingu wydawała się czymś niezwykłym, nieformalnym i dziwnym, to dzisiaj trudno jest spotkać osobę, której ciało nie jest ozdobione żadnym rodzajem tej usługi. Przekłute uszy, pępek, nos, brwi i sutki od dawna są częstym zjawiskiem. Usługa modyfikacji ciała ma starożytną historię i łączy wiele krajów. Na przykład w Egipcie szlachetne kobiety musiały przekłuć pępek, aby podkreślić swoją przynależność do szlacheckiej rodziny. W Indiach, od czasów starożytnych do dnia dzisiejszego, zamężne kobiety przekłuwali skrzydło nosa. W Cesarstwie Rzymskim zwyczajem męskim było przekłuwanie sutków, demonstrując w ten sposób ich odwagę i śmiałość. Pomimo faktu, że wszyscy od dawna są przyzwyczajeni do modyfikowania ciała dowolnego planu, wciąż istnieje przekłuwanie, którego dotąd wielu osób nie może zaakceptować i zrozumieć. Chodzi o brain-piercingu.

Piercing brain w dokładnym tłumaczeniu oznacza przekłuwanie mózgu. To nowy rodzaj modyfikacji, który dopiero wszedł na ścieżkę popularności, ale już ma swoich fanów. Sam zabieg jest operacją chirurgiczną, podczas której wierci się otwory w czaszce, a następnie wprowadza się do nich biżuterię w postaci złotych lub srebrnych pierścieni. Znaczenie tego rodzaju modyfikacji jest nie tylko ze strony estetycznej, osoba, która wykonała taką procedurę w swojej głowie, czerpie z niej ciągłą przyjemność. Pierścienie znajdujące się z tyłu głowy powodują stan euforii, który jest porównywalny tylko przy użyciu substancji odurzających. Chodzi o to, że biżuteria na głowie zaczyna oddziaływać z częścią mózgu odpowiedzialną za uwalnianie endorfin (hormonu radości), gdy tylko to uwolnienie nastąpi - człowiek odczuwa euforię i radość.

Brain piercing
Brain piercing

Procedura brain piercingu

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wykonanie kilku otworów w głowie, a następnie włożenie do nich pierścienia nie jest takie trudne.


W rzeczywistości procedura jest bardzo poważna i złożona, pełna ryzyka, ponieważ manipulacje są wykonywane nie tylko z samą czaszką, ale także mózgiem klienta. A więc, jak dokładnie przebiega procedura przekłuwania:

  • Włosy są ogolone na potylicznej części głowy klienta;
  • Obszar traktowany środkiem antyseptycznym i wykonane są oznakowania, w czaszce specjalista wierci dwie dziury;
  • Za pomocą zakrzywionej igły pierścień jest gwintowany w kanale;
  • Powtarzane traktowanie miejsca środkiem antyseptycznym.Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, po wkręceniu pierścienia w kanały nie powoduje się bólu ani dyskomfortu u klienta. Takie manipulacje należy ufać wyłącznie profesjonalistom, którzy nie są tak liczni w tej dziedzinie modyfikacji ciała. Warto od razu zauważyć, że modyfikacja takiego planu wcale nie jest tania, za taką przyjemność będziesz musiał zapłacić dużą kwotę.

Brain piercing
Brain piercing
Brain piercing

Wady i zalety

Brain-piercing ma niewątpliwie pozytywną stronę, chociaż nadal nie ma oficjalnego potwierdzenia, ale tylko recenzje, które mówią o tej modyfikacji ciała.


Ten rodzaj modyfikacji naprawdę potrafi wywoływać takie pozytywne emocje, jak: radość, błogość i euforia. W końcu, jak wspomniano powyżej w tekście, odczucia te powstają w wyniku dotknięcia pierścienia do mózgu, a mianowicie części odpowiedzialnej za uwalnianie endorfin. Z kolei endorfina dostająca się do krwi powoduje u człowieka przyjemne emocje.

Ale ta pozytywna strona jest również negatywną. Obcy przedmiot, ze stałą interakcją z ludzkim mózgiem, może prowadzić do wielu poważnych konsekwencji. Istnieje wysokie ryzyko upośledzenia funkcji mózgu, który jest najbardziej złożonym układem w ludzkim ciele.

Modyfikacja tego rodzaju pojawiła się stosunkowo niedawno, a informacje opisujące tą procedurę są nadal sprzeczne, ponieważ nie ma oficjalnych potwierdzeń od wiarygodnych badaczy. Istnieją informacje, że pierwszym, kto zrobił tą procedurę, jest neurochirurg żyjący w Wenezueli. Ale wyspecjalizowani naukowcy neurochirurgii, jak i wszyscy - twierdzą, że brain-piercing jest bardzo skomplikowanym zabiegiem, który jest niebezpieczny dla zdrowia klienta, ponieważ istnieje wysokie ryzyko śmierci. Naukowcy zachęcają ludzi do uważnego rozważenia zalet i wad tej procedury przed umówieniem się na zabieg.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.