Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Piercing bridge

Piercing Bridge - to niezwykły, oryginalny rodzaj piercingu, który mieści się na grzbiecie nosa.


Podczas wykonywania piercingu bridge - przekłucie wykonuje się na poziomie gałek ocznych, stricte miedzy nimi, głównie metodą poziomą. Mniej powszechny jest bridge pionowy lub kombinowany. To przekłucie jest popularne zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Ten uniwersalny rodzaj piercingu jest jednym z niebezpiecznych i bolesnych przekłuć ciała, dlatego nie wolno w żadnym razie samodzielnie wykonywać przekłucia. Jeśli chcesz zrobić bridge, warto znaleść wykwalifikowanego, doświadczonego i zaufanego specjalistę.

Piercing bridge

Cechy i
przeciwwskazania
piercigu bridge

Aby ozdobić grzbiet nosa, z reguły wykorzystują sztangę, na końcach której znajdują się kulki.


Bridge zaczął być popularnym nie tak dawno temu i każdego dnia nabiera popularności. To wyjaśnia fakt, że bridge jest najbardziej odpowiednim kolczykiem do podkreślenia swojego stylu. W końcu przebicie grzbietu nosa wygląda niecodziennie, oryginalnie i spektakularnie, co samo w sobie przyciąga uwagę innych.

Ważne! Wybierając ten rodzaj piercingu, musisz najpierw dokładnie zapoznać się z przeciwwskazaniami. Most jest niepożądany dla osób z cienką skórą. Ważne jest, aby zwracać uwagę na materiał, z którego wykonana jest biżuteria, jeśli istnieje ryzyko reakcji alergicznych, lepiej nie eksperymentować. Wystąpienie reakcji alergicznej może prowadzić do poważnych powikłań.

Zabronione jest również wykonywanie tego przekłucia osobom mającym problemy wzrokowe. Jeśli u danej osoby aktywnie rozwija się zapalenie spojówek, na przykład, żaden wykwalifikowany specjalista nie zgodzi się na robienie piercingu. Jeśli grzbiet nosa ma blizny lub oparzenia, skomplikuje to również pracę mistrza.

Piercing bridge jest również przeciwwskazany osobom z zakaźnymi i innymi chorobami skóry, z zaburzonym układem sercowo-naczyniowym. Ciąża i laktacja to także niepożądany czas na zabieg przekłuwania nosa.

Piercing bridge
Piercing bridge

Szczgóły pielęgnacji

Mimo tego, że bridge jest jednym z niebezpiecznych i raczej bolesnych rodzajów kolczyków, nadal jest on jednym z najpopularniejszych przekłuć ciała.


Aby bridge dobrze się goił i przyniósł tylko dobre emocje, miejsce piercingu należy uważnie pielęgnować i smarować środkami antyseptycznymi. Bardzo ważne jest, aby regularnie wykonywać pielęgnacje i nie zmieniać biżuterii, dopóki przekłucie nie zostanie całkowicie wygojone. Jak pielęgnować bridge?

  • Każdy dzień traktować miejsce przekłucia środkami antyseptycznymi.
  • Aby zapobiec chorobom zakaźnym, zaleca się nakładanie niewielkiej ilości maści przeciwbakteryjnej na miejsce nakłucia w nocy (stosowanie maści oraz leków tylko po kinsultacji z pircerem).
  • Jeśli pojawi się stan zapalny, nakłucie należy smarować co najmniej co cztery godziny.
  • Nie dotykać miejsca przekłucia, nie ruszać kolczyka.
  • Ograniczyć dostęp do otwartych zbiorników wodnych, saun, łaźni i basenów.
  • Nie zaleca się nagrzewania miejsca przekłucia.
  • Lepiej odmówić gorącej kąpieli podczas gojenia się przekłucia.Wykwalifikowani mistrze piercingu zalecają, aby dopóki miejsce przekłucia nie zagoi się, nie należy zmieniać kolczyka. Często ludzie nie czekają na całkowite wygojenie przekłucia i wyjmują kolczyk. Co prowadzi do wielokrotnego przekłuwania nosa, ponieważ przekłucie bardzo szybko goi się bez kólczyka. Może rozpocząć się proces zapalny, jeśli nie wykonywać prawidłowej pielęgnacji.

Jeśli wystąpią procesy zapalne, które nie znikają przez długi czas, należy natychmiast skontaktować się z mistrzem przekłuwania. Jeśli stanów zapalnych nie można usunąć za pomocą leków antyseptycznych i maści przeciwbakteryjnych, należy usunąć dekorację i leczyć już samo przekłucie.

Piercing bridge

Środki ostrożności
i możliwe konsekwencjie

Okres gojenia się grzbietu nosa trwa dość długo; całkowite wygojenie przekłucia może trwać około sześciu miesięcy.


Częstym zjawiskiem podczas gojenia się bridge jest obrzęk mostka nosa, a także obrzęk okolic oczu. Warto również zauważyć, że po raz pierwszy po zabiegu nakłucia twarz nie będzie wyglądać najlepiej. Pod oczami może pojawić się nie tylko obrzęk, ale także niebieskie kółka. Zimny kompres pomoże rozwiązać ten problem.

Aby uniknąć ryzyka obrzęków, trzeba wybrać odpowiednią dekorację. Kolczyk powinien być wygodny i mieć odpowiedni rozmiar. Ważne jest również, aby wybrać biżuterię ze stopu hipoalergicznego.

Należy rozumieć, że na grzbiecie nosa wykonuje się płaskie przekłucie, a ponieważ strefa ta bierze czynny udział w mimice twarzy, biżuteria może zostać odrzucona. Trudno powiedzieć, kiedy dokładnie ciało zacznie odrzucać kolczyk, ale proces ten można zauważyć. Gdy wyjąć kolczyk, pozostaną praktycznie niezauważalne ślady. Jak tylko można zauważyć, że biżuteria zaczęła migrować, trzeba również natychmiast skontaktować się z mistrzem. Najprawdopodobniej kolczyk będzie musiał zostać usunięty.

Warto jednak zauważyć, że można tego uniknąć. Konieczne jest ostrożne podejście do wyboru piercera, który będzie ściśle przestrzegał wszystkich zasad higieny. Musisz poprawnie wybrać biżuterię i zwrócić szczególną uwagę na pielęgnacje przekłucia.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami