Piercing brwi - VeAn Poland
Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Piercing brwi

We współczesnym świecie mamy do dyspozycji wiele odmian i sposobów modyfikacji ciała.


Ludzie przekłuwają najbardziej niezwykłe miejsca na ciele, zdobiąc policzki, nos, brwi, usta, a nawet miejsca intymne ładnymi kolczykami. Ta usługa jest niezwykle popularna i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród obu płci na całym świecie. W tym artykule skupimy się na takim rodzaju modyfikacji twarzy jak przekłuwanie brwi. Na pierwszy rzut oka przekłuwanie brwi może wydawać się dość skomplikowaną procedurą. W rzeczywistości ta usługa jest najprostszym ze wszystkich rodzajów modyfikacji twarzy. Jak każdy inny rodzaj piercingu - piercing brwi ma kilka rodzajów, które różnią się wyglądem kolczyków i umiejscowieniem na twarzy.

 1. Pionowy piercing brwi.
  1. Bardzo oryginalny, a nawet ekstrawagancki rodzaj piercingu, w którym kolczyk umieszczony jest pionowo przez brew. Ze zdobień używa się pręta, którego końce są mocowane kulkami lub cierniami. Niewielką wadą tego typu piercingu jest to, że kolczyk można łatwo zaczepić o ubranie, co może nieco spowolnić okres regeneracji piercingu.

 2. Poziomy piercing brwi.
  1. Przekłucie wykonuje się poziomo, w zależności od wzrostu włosów na brwi. Z biżuterii wybiera się sztangę lub mikrodermale. Ten rodzaj jest znacznie mniej powszechny niż piercing pionowy, ponieważ trudność tego piercingu polega na przekłuciu.

 3. Antybrew.
  1. Najważniejszym elementem tego piercingu jest to, że przekłucie wykonuje się pod gałką oczną, po obu stronach twarzy. To jest bardzo piękny i oryginalny rodzaj modyfikacji twarzy, który może być zrobiony wyłącznie w profesjonalnych salonach przez wykształconego mistrza.

 4. Bridge.
  1. Ten typ piercingu występuje również w piercingu nosa. Przez bliską odległość grzbietu nosa bridge często kojarzy się z przekłuwaniem brwi. Technologia przekłuwania jest taka sama jak w przypadku przekłuwania poziomego, rzadziej wykonuje się przekłuwanie pionowe. Ozdoby wybiera się w postaci mikrodermali, pierścieni lub podwójnych sztang.
Piercing brwi

Jak wykonuje
się piercing brwi

Do tej procedury przygotowuje się igłę lub cewnik, specjalny zacisk, kolczyki, a także preparaty antyseptyczne do leczenia przekłutego obszaru brwi.


Zacisk mocno mocuje wybrany obszar brwi. Na tyle dobre mocowanie jest zasługą wysokiej jakości stopu zacisku(stal nierdzewna).

 • Miejsce wybrane do przekłucia jest dokładnie dezynfekowane preparatami antyseptycznymi. Warto zaznaczyć, że podczas przekłuwania brwi nie trzeba usuwać włosów.
 • Po zdezynfekowaniu skóry zaznaczamy miejsce przekłucia (kropkami). Do tej czynności używany jest marker alkoholowy lub zwykły pisaka.
 • Specjalny zacisk służy do mocowania obszaru skóry wokół punktu docelowego. Za pomocą tego zacisku reguluje się głębokość, na którą wejdzie igła, a także lokalizację dalszego przekłucia. Za pomocą zacisku mocowany jest dość gruby obszar skóry, aby piercing nie znajdował się zbyt blisko powierzchni.
 • Piercing robi się przekłuciem igłą w dokładnym miejscu oznaczonym kropką, igła pozostaje w skórze, a zacisk jest utylizowany.
 • Ostrożnie usuwa się igłę, a następnie wsuwa się do przekłucia sztangę. Ruchy muszą być wykonywane powoli ale pewnie.Przekłuwanie brwi to zabieg, któremu towarzyszą bolesne odczucia. Ale z reguły wszystko zależy od indywidualnego progu bólu klienta. Jeśli osoba nie toleruje bólu, miejsce przekłucia jest wstępnie traktowane lekami przeciwbólowymi.

Piercing brwi
Piercing brwi

Klasyfikacja
kolczyków do brwi

Podobnie jak każdy inny rodzaj modyfikacji ciała, kolczyki do brwi mają również kilka rodzajów.


Kolczyki klasyfikuje się nie tylko ze względu na kształt, ale również materiał, z którego są wykonane.

W zależności od materiału, z którego zostały wykonane, kolczyki można klasyfikować w ten sposób: 

 • Biżuteria złota - złoto jest najbardziej niezawodnym i najdroższym; stop złota nie powoduje reakcji alergicznych, sprzyja szybkiemu gojeniu się przekłutego obszaru; 

 • Srebro - kolczyki srebrne wyglądają równie pięknie jak złote; mają również właściwości regenerujące; 

 • Plastik - wyróżnia się lekkością i niską ceną; nie obciąża przekłutego obszaru, przyspieszając tym samym proces regeneracji; ta biżuteria wygląda nie mniej oryginalnie, ma wiele rodzajów i kształtów;
Piercing brwi

Oprócz powyższych materiałów kolczyki są również wykonane z drewna, kości i tak dalej.

Według kształtu kolczyki mają następującą klasyfikację: 

 • Pręt - prosty kołek, wzdłuż którego krawędzi umieszczone są kulki lub kolce; 
 • Pierścienie - wygodne podczas leczenia piercingu środkami antyseptycznymi, łatwo się przewijają; 
 • Sztanga - sztanga o wygiętym kształcie; podobnie jak na zwykłych prętach kulki umieszcza się na końcach sztang; ta dekoracja jest często używana w innych rodzajach modyfikacji ciała; 
 • Klipsy - inaczej mówiąc fałszywy kolczyk; mocowany jest na skórze za pomocą ciasnego klipsa, nie wymaga przekłuwania.
Piercing brwi
Piercing brwi

Okres
gojenia się brwi

Każdy klient jest zainteresowany w szybkim wygojeniu się przekłutego obszaru.


Należy od razu zauważyć, że odpowiednia pielęgnacja przekłutego miejsca wpływa również na czas gojenia się piercingu.

Okres gojenia bridge trwa od sześciu tygodni do czterech miesięcy. Przy odpowiedniej, sumiennej pielęgnacji miejsca przekłucia, piercing zagoi się już za sześć tygodni. Całkowite gojenie przekłucia pionowego może zająć dużo czasu. Czasami okres całkowitego gojenia się piercingu może trwać do sześciu miesięcy.

Jeśli w miejscu nakłucia pojawia się przerywające się swędzenie, a dotknięciu biżuterii nie towarzyszy ostry ból, to proces gojenia przebiega dobrze. Jeśli odczuwasz ciągłe swędzenie, a miejsce nakłucia staje się czerwone i obrzęknięte, jest to oznaka początku zapalenia. Konieczne jest skontaktowanie się ze specjalistą, który opisze dalszą pielęgnację piercingu. Należy zauważyć, że samoleczenie może prowadzić do niepożądanych konsekwencji.

Piercing brwi
Piercing brwi
Główne ograniczenia
dotyczące piercingu brwi

Pierwszym i najważniejszym ograniczeniem procedury przekłuwania jest choroba krwi.


Surowo zabrania się wykonywania przekłuwania w przypadku problemów z krzepnięciem krwi.

Ciąża. W czasie ciąży organizm kobiety jest osłabiony, istnieje ryzyko zapalenia.

Choroby skórne. Przewlekła i jeszcze ostrzejsza postać choroby skóry to zakaz jakiegokolwiek przekłuwania.

Zimą nie zaleca się wykonywania nakłuć ciała. Ponieważ przebity obszar będzie goić znacznie wolniej niż wiosną czy latem.

Często uważa się, że przekłuwanie brwi może negatywnie wpłynąć na wzrok osoby. Ta opinia jest całkowicie błędna. Podczas przekłuwania brwi jest niemożliwe dotknięcie nerwu wzrokowego. Ale przy niewłaściwym przekłuciu istnieje ryzyko dotknięcia nerwu trójdzielnego. Ten błąd może prowadzić do nerwobólów. Dlatego warto kompetentnie podejść do wyboru specjalisty od piercingu. Musi to być wykwalifikowany specjalista z dużym doświadczeniem oraz dobrymi recenzjami i rekomendacjami. Zwracając się do dobrego mistrza, otrzymasz nie tylko piękny, ale także wysokiej jakości piercing brwi.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.