Piercing dolnej wargi
Obecnie coraz więcej młodych ludzi stara się wyróżnić, wyrazić siebie i pokazać swoją wyjątkowość.
W tym celu wielu wybiera zmienić się różnymi niezwykłymi fryzurami, kreatywnym stylem i innymi oryginalnymi akcesoriami. Ale oprócz tego istnieje usługa, która nie tylko zdobi wygląd, ale także podkreśla wyjątkowość stylu. Chodzi o piercing dolnej wargi. Ten rodzaj modyfikacji jest zwykle wykonywany w młodym wieku, zarówno kobiety, jak i facety. Ozdabiając twarz piercingiem ust, trzeba wiedzieć, że to z pewnością przyciągnie uwagę osoczających.
Piercing dolnej wargi jest niezwykle popularny nie tylko ze względu piękna ale także dlatego, że jest bezpieczny i bezbolesny. Ciekawo jest to, że w okolicy warg jest znacznie mniej naczyń krwionośnych i zakończeń nerwowych. Ale mimo to taki warto zaufać tylko sprawdzonemu i doświadczonemu pierceru.
Rodzaje piercingu warg
Piercing dolnej wargi ma kilka rodzajów, z których każdy jest oryginalny na swój sposób i ma swoje własne osobliwości.
Ten rodzaj modyfikacji ciała zawsze wygląda pięknie i oryginalnie, zarówno na twarzy kobiety, jak i mężczyzny. Piercing ust podkreśla styl jego właściciela, w pełni uzupełniając jego wizerunek.
A więc jakie są rodzaje piercingu dolnej wargi?
- Labret - to najczęstszy rodzaj przekłucia dolnej wargi. Pod dziąsłami wykonuje się przekłucie, aby nie uszkodzić szkliwa zębów. Ten typ ma swoje podgatunki: labret poziomy i przekłucie pionowe. Szczególnie popularny jest piercing typu pionowego, ponieważ jest piękny i bezbolesny w wykonaniu. Otwór jest wykonany od dołu do góry na środku dolnej wargi. W przypadku przekłucia poziomego wykonuje się otwór po prawej stronie od lewej.
- Ashley - najbardziej bolesny i najtrudniejszy rodzaj piercingu, który wykonuje się w środku wargi. Przekłucie może być przelotowe lub powierzchowne. Piercing wygląda niesamowicie pięknie, jedyną wadą jest to, że po zdjęciu kolczyka pozostaje widoczna blizna.
- Estrum - wykonywany zarówno poziomo, jak i pionowo. Bolesny typ piercingu, któremu towarzyszy długi okres gojenia. Ważne jest, aby trafić w ręce doświadczonego piercera, którego portfolio posiada już tego rodzaju prace.
- Ugryzienie węża - piercer robi dwa przekłucia symetrycznie po obu stronach wargi. Istnieje jeszcze wiele typów piercingu dolnej wargi, które nazywane są ukąszeniami: pies, delfin, pająk i tak dalej.
Zabieg piercingu
Chociaż tego typu modyfikacja jest uważana za bezpieczną i bezbolesną, zabieg piercingu powinien wykonać doświadczony piercer.
Musisz być pewny jego doświadczenia i sterylności narzędzia roboczego. Jak przebiega zabieg:
- Specjalista starannie dezynfekuje narzędzia robocze;
- Na wardze zaznaczone jest miejsce przekłucia;
- Miejsce przekłucia jest traktowane środkiem dezynfekującym;
- Warga jest mocowana za pomocą zacisku, a przekłucie wykonuje się igłą;
- Następnie do cewnika igłowego wprowadza się kolczyk;
- Cewnik jest wyrzucany, a kolczyk mocowany;
- Ponowne traktowanie środkiem antyseptycznym przekłucia.
Procedura przekłuwania dolnej wargi jest prawie niezauważalna, zwłaszcza jeśli jesteś w rękach doświadczonego wykwalifikowanego specjalisty. Już po kilku minutach i przy odpowiedniej, regularnej pielęgnacji będziesz cieszyć się pięknym wyglądem swojego piercingu przez całe życie.
Zalecenia dotyczące pielęgnacji piercingu
Pełne wygojenie się piercingu trwa od jednego do dwóch miesięcy.
W tym okresie nieprzyjemne odczucia mogą pojawiać się podczas jedzenia, a także podczas rozmowy i uśmiechu. W trakcie gojenia się piercingu należy również przestrzegać kilku poniższych zaleceń:
- Po sesji przekłuwania przez cztery godziny nie zaleca się jedzenia ani picia, nie zaleca się również palenia;
- Przez dwa tygodnie ograniczyć spożycie twardych, ostrych, pikantnych, słonych, kwaśnych i słodkich produktów;
- Uzupełniać codzienną dietę pokarmami bogatymi w witaminę B;
- Podczas jedzenia należy uważać, aby nie uszkodzić szkliwa zębów;
- Nie dotykać kolczyka brudnymi rękami;
- Nie dotykać i nie przekręcać kolczyka;
- Przy długim gojeniu się piercingu, a także przy zmianie koloru skory w miejscu przekłucia, należy udać się do lekarza, aby nie pogorszyć sytuacji.
Do całkowitego wygojenia piercingu nie warto wyciągać i zmieniać kolczyka, to można zrobić dopiero po całkowitym wygojeniu przekłucia. Nie zdejmuj piercing na dłużej niż jeden dzień, w przeciwnym razie przekłucie zostanie szybko wygojone. Jeśli zdecydujesz się usunąć piercing, po prostu wyciągnij kolczyk i potraktuj miejsce przekłucia maścią lub kremem dezynfekującym. W takim przypadku piercing się zagoi, a na jego miejscu pojawi się prawie niezauważalna blizna.