Piercing dolnej wargi: Kolczyki w wardze nazwy - VeAn Poland
Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Piercing dolnej wargi

Obecnie coraz więcej młodych ludzi stara się wyróżnić, wyrazić siebie i pokazać swoją wyjątkowość.


W tym celu wielu wybiera zmienić się różnymi niezwykłymi fryzurami, kreatywnym stylem i innymi oryginalnymi akcesoriami. Ale oprócz tego istnieje usługa, która nie tylko zdobi wygląd, ale także podkreśla wyjątkowość stylu. Chodzi o piercing dolnej wargi. Ten rodzaj modyfikacji jest zwykle wykonywany w młodym wieku, zarówno kobiety, jak i facety. Ozdabiając twarz piercingiem ust, trzeba wiedzieć, że to z pewnością przyciągnie uwagę osoczających. 

Piercing dolnej wargi jest niezwykle popularny nie tylko ze względu piękna ale także dlatego, że jest bezpieczny i bezbolesny. Ciekawo jest to, że w okolicy warg jest znacznie mniej naczyń krwionośnych i zakończeń nerwowych. Ale mimo to taki warto zaufać tylko sprawdzonemu i doświadczonemu pierceru.

kolczyk w wardze dolnej

Rodzaje piercingu warg

Piercing dolnej wargi ma kilka rodzajów, z których każdy jest oryginalny na swój sposób i ma swoje własne osobliwości.


Ten rodzaj modyfikacji ciała zawsze wygląda pięknie i oryginalnie, zarówno na twarzy kobiety, jak i mężczyzny. Piercing ust podkreśla styl jego właściciela, w pełni uzupełniając jego wizerunek. 

A więc jakie są rodzaje piercingu dolnej wargi?

 • Labret - to najczęstszy rodzaj przekłucia dolnej wargi. Pod dziąsłami wykonuje się przekłucie, aby nie uszkodzić szkliwa zębów. Ten typ ma swoje podgatunki: labret poziomy i przekłucie pionowe. Szczególnie popularny jest piercing typu pionowego, ponieważ jest piękny i bezbolesny w wykonaniu. Otwór jest wykonany od dołu do góry na środku dolnej wargi. W przypadku przekłucia poziomego wykonuje się otwór po prawej stronie od lewej.
 • Ashley - najbardziej bolesny i najtrudniejszy rodzaj piercingu, który wykonuje się w środku wargi. Przekłucie może być przelotowe lub powierzchowne. Piercing wygląda niesamowicie pięknie, jedyną wadą jest to, że po zdjęciu kolczyka pozostaje widoczna blizna.
 • Estrum - wykonywany zarówno poziomo, jak i pionowo. Bolesny typ piercingu, któremu towarzyszy długi okres gojenia. Ważne jest, aby trafić w ręce doświadczonego piercera, którego portfolio posiada już tego rodzaju prace.
 • Ugryzienie węża - piercer robi dwa przekłucia symetrycznie po obu stronach wargi. Istnieje jeszcze wiele typów piercingu dolnej wargi, które nazywane są ukąszeniami: pies, delfin, pająk i tak dalej.
kolczyk w wardze dolnej
kolczyk w wardze dolnej

Zabieg piercingu

Chociaż tego typu modyfikacja jest uważana za bezpieczną i bezbolesną, zabieg piercingu powinien wykonać doświadczony piercer.


Musisz być pewny jego doświadczenia i sterylności narzędzia roboczego. Jak przebiega zabieg:

 • Specjalista starannie dezynfekuje narzędzia robocze;
 • Na wardze zaznaczone jest miejsce przekłucia;
 • Miejsce przekłucia jest traktowane środkiem dezynfekującym;
 • Warga jest mocowana za pomocą zacisku, a przekłucie wykonuje się igłą;
 • Następnie do cewnika igłowego wprowadza się kolczyk;
 • Cewnik jest wyrzucany, a kolczyk mocowany;
 • Ponowne traktowanie środkiem antyseptycznym przekłucia.Procedura przekłuwania dolnej wargi jest prawie niezauważalna, zwłaszcza jeśli jesteś w rękach doświadczonego wykwalifikowanego specjalisty. Już po kilku minutach i przy odpowiedniej, regularnej pielęgnacji będziesz cieszyć się pięknym wyglądem swojego piercingu przez całe życie.

kolczyk w wardze dolnej

Zalecenia dotyczące pielęgnacji piercingu

Pełne wygojenie się piercingu trwa od jednego do dwóch miesięcy.


W tym okresie nieprzyjemne odczucia mogą pojawiać się podczas jedzenia, a także podczas rozmowy i uśmiechu. W trakcie gojenia się piercingu należy również przestrzegać kilku poniższych zaleceń:

 • Po sesji przekłuwania przez cztery godziny nie zaleca się jedzenia ani picia, nie zaleca się również palenia;
 • Przez dwa tygodnie ograniczyć spożycie twardych, ostrych, pikantnych, słonych, kwaśnych i słodkich produktów;
 • Uzupełniać codzienną dietę pokarmami bogatymi w witaminę B;
 • Podczas jedzenia należy uważać, aby nie uszkodzić szkliwa zębów;
 • Nie dotykać kolczyka brudnymi rękami;
 • Nie dotykać i nie przekręcać kolczyka;
 • Przy długim gojeniu się piercingu, a także przy zmianie koloru skory w miejscu przekłucia, należy udać się do lekarza, aby nie pogorszyć sytuacji. Do całkowitego wygojenia piercingu nie warto wyciągać i zmieniać kolczyka, to można zrobić dopiero po całkowitym wygojeniu przekłucia. Nie zdejmuj piercing na dłużej niż jeden dzień, w przeciwnym razie przekłucie zostanie szybko wygojone. Jeśli zdecydujesz się usunąć piercing, po prostu wyciągnij kolczyk i potraktuj miejsce przekłucia maścią lub kremem dezynfekującym. W takim przypadku piercing się zagoi, a na jego miejscu pojawi się prawie niezauważalna blizna.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.