Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Piercing dolnej wargi

Obecnie coraz więcej młodych ludzi stara się wyróżnić, wyrazić siebie i pokazać swoją wyjątkowość.


W tym celu wielu wybiera zmienić się różnymi niezwykłymi fryzurami, kreatywnym stylem i innymi oryginalnymi akcesoriami. Ale oprócz tego istnieje usługa, która nie tylko zdobi wygląd, ale także podkreśla wyjątkowość stylu. Chodzi o piercing dolnej wargi. Ten rodzaj modyfikacji jest zwykle wykonywany w młodym wieku, zarówno kobiety, jak i facety. Ozdabiając twarz piercingiem ust, trzeba wiedzieć, że to z pewnością przyciągnie uwagę osoczających. 

Piercing dolnej wargi jest niezwykle popularny nie tylko ze względu piękna ale także dlatego, że jest bezpieczny i bezbolesny. Ciekawo jest to, że w okolicy warg jest znacznie mniej naczyń krwionośnych i zakończeń nerwowych. Ale mimo to taki warto zaufać tylko sprawdzonemu i doświadczonemu pierceru.

Piercing dolnej wargi

Rodzaje piercingu warg

Piercing dolnej wargi ma kilka rodzajów, z których każdy jest oryginalny na swój sposób i ma swoje własne osobliwości.


Ten rodzaj modyfikacji ciała zawsze wygląda pięknie i oryginalnie, zarówno na twarzy kobiety, jak i mężczyzny. Piercing ust podkreśla styl jego właściciela, w pełni uzupełniając jego wizerunek. 

A więc jakie są rodzaje piercingu dolnej wargi?

 • Labret - to najczęstszy rodzaj przekłucia dolnej wargi. Pod dziąsłami wykonuje się przekłucie, aby nie uszkodzić szkliwa zębów. Ten typ ma swoje podgatunki: labret poziomy i przekłucie pionowe. Szczególnie popularny jest piercing typu pionowego, ponieważ jest piękny i bezbolesny w wykonaniu. Otwór jest wykonany od dołu do góry na środku dolnej wargi. W przypadku przekłucia poziomego wykonuje się otwór po prawej stronie od lewej.
 • Ashley - najbardziej bolesny i najtrudniejszy rodzaj piercingu, który wykonuje się w środku wargi. Przekłucie może być przelotowe lub powierzchowne. Piercing wygląda niesamowicie pięknie, jedyną wadą jest to, że po zdjęciu kolczyka pozostaje widoczna blizna.
 • Estrum - wykonywany zarówno poziomo, jak i pionowo. Bolesny typ piercingu, któremu towarzyszy długi okres gojenia. Ważne jest, aby trafić w ręce doświadczonego piercera, którego portfolio posiada już tego rodzaju prace.
 • Ugryzienie węża - piercer robi dwa przekłucia symetrycznie po obu stronach wargi. Istnieje jeszcze wiele typów piercingu dolnej wargi, które nazywane są ukąszeniami: pies, delfin, pająk i tak dalej.
Piercing dolnej wargi
Piercing dolnej wargi

Zabieg piercingu

Chociaż tego typu modyfikacja jest uważana za bezpieczną i bezbolesną, zabieg piercingu powinien wykonać doświadczony piercer.


Musisz być pewny jego doświadczenia i sterylności narzędzia roboczego. Jak przebiega zabieg:

 • Specjalista starannie dezynfekuje narzędzia robocze;
 • Na wardze zaznaczone jest miejsce przekłucia;
 • Miejsce przekłucia jest traktowane środkiem dezynfekującym;
 • Warga jest mocowana za pomocą zacisku, a przekłucie wykonuje się igłą;
 • Następnie do cewnika igłowego wprowadza się kolczyk;
 • Cewnik jest wyrzucany, a kolczyk mocowany;
 • Ponowne traktowanie środkiem antyseptycznym przekłucia.Procedura przekłuwania dolnej wargi jest prawie niezauważalna, zwłaszcza jeśli jesteś w rękach doświadczonego wykwalifikowanego specjalisty. Już po kilku minutach i przy odpowiedniej, regularnej pielęgnacji będziesz cieszyć się pięknym wyglądem swojego piercingu przez całe życie.

Piercing dolnej wargi

Zalecenia dotyczące pielęgnacji piercingu

Pełne wygojenie się piercingu trwa od jednego do dwóch miesięcy.


W tym okresie nieprzyjemne odczucia mogą pojawiać się podczas jedzenia, a także podczas rozmowy i uśmiechu. W trakcie gojenia się piercingu należy również przestrzegać kilku poniższych zaleceń:

 • Po sesji przekłuwania przez cztery godziny nie zaleca się jedzenia ani picia, nie zaleca się również palenia;
 • Przez dwa tygodnie ograniczyć spożycie twardych, ostrych, pikantnych, słonych, kwaśnych i słodkich produktów;
 • Uzupełniać codzienną dietę pokarmami bogatymi w witaminę B;
 • Podczas jedzenia należy uważać, aby nie uszkodzić szkliwa zębów;
 • Nie dotykać kolczyka brudnymi rękami;
 • Nie dotykać i nie przekręcać kolczyka;
 • Przy długim gojeniu się piercingu, a także przy zmianie koloru skory w miejscu przekłucia, należy udać się do lekarza, aby nie pogorszyć sytuacji. Do całkowitego wygojenia piercingu nie warto wyciągać i zmieniać kolczyka, to można zrobić dopiero po całkowitym wygojeniu przekłucia. Nie zdejmuj piercing na dłużej niż jeden dzień, w przeciwnym razie przekłucie zostanie szybko wygojone. Jeśli zdecydujesz się usunąć piercing, po prostu wyciągnij kolczyk i potraktuj miejsce przekłucia maścią lub kremem dezynfekującym. W takim przypadku piercing się zagoi, a na jego miejscu pojawi się prawie niezauważalna blizna.

Podobał Ci się artykuł? Proszę o ocenę.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać contentvean@gmail.com
Skontaktuj się z nami