Piercing helix - VeAn Poland
Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Piercing helix

Kolczyki do uszu są bardzo popularne w branży piercingu.

W małżowinie usznej można umieścić wiele biżuterii, pomimo jej niewielkich rozmiarów. Modyfikacja tego rodzaju ma starożytne korzenie, a obecnie jest uważana za absolutnie normalne zjawisko przekłuwania płatków ucha nawet rocznego dziecka. Z czasem moda dyktuje nowe trendy, a dziewczyny starają się nadążyć za nowościami. W ten sposób stał się bardzo popularny piercing o nazwie helix, który podbił serca wielu miłośników modyfikacji ciała.

Piercing helix wykonuje się w górnym zawinięciu małżowiny usznej. Doskonale harmonizuje z innymi nakłuciami ucha, a szczególnie dobrze komponuje się z industrialem (dwa równoległe otwory połączone prostym kolczykiem). Okres gojenia kanału wynosi od kilku tygodni do kilku miesięcy, ponieważ chrząstka ma niewystarczające krążenie krwi.

Piercing helix

Bolesność helix

Procedura nakłucia helix przebiega bez większego bólu.


Chodzi o to, że w chrząstce małżowiny usznej nie ma zakończeń nerwowych, co ułatwia przeniesienie sesji piercingu. Znieczulenie zwykle nie jest stosowane, ale w przypadku niskiego progu bólu mistrz może stosować leki znieczulające.

Wstępnie mistrz zapyta Cię, jakiego rozmiaru biżuterii planujesz użyć. Przy dużej średnicy kolczyka mistrz wykona odpowiedni otwór, ponieważ chrząstka nie podlega dalszemu rozciąganiu.

Fovard Helix — odmiana klasycznego Helixu. Przebija się przednia część chrząstki małżowiny usznej, znajdująca się powyżej tragusa. Często można spotkać połączenie tych dwóch gatunków.

Piercing helix
Piercing helix

Procedura nakłucia

Chociaż kolczykom Helix nie towarzyszą specjalne odczucia bólowe i wydzieliny krwionośne, nakłucie takiego planu nie jest zalecane do samodzielnego wykonania.


W małżowinie usznej znajduje się masa ważnych punktów, nieprawidłowo wykonany otwór może pociągać za sobą poważne konsekwencje. Dlatego jeśli chcesz ozdobić swoje ucho piercingiem Helix, poproś o pomoc doświadczonego, sprawdzonego mistrza.


Procedura nakłucia:

 • Wybierane są kolczyki;
 • Wybrana biżuteria i narzędzia pracy umieszczane są w sterylizatorze.
 • W wybranym miejscu przeprowadza się dezynfekcję środkami antyseptycznymi i znakowanie;
 • Przebicie wykonuje się igłą; możliwe pojawienie się krwi po dotknięciu naczynia włosowatego;
 • Powoli wyjmując igłę, w miejsce nakłucia wkłada się kolczyk.
 • Kolczyk jest mocowany i ponownie przemywany środkiem antyseptycznym.


Podczas sesji obserwuj mistrza, niezwykle ważne jest, aby igła była rozpakowana i wysterylizowana przed Tobą. Zwróć uwagę na warunki sanitarne gabinetu i przestrzeganie przez mistrza higieny podczas procesu pracy.

Piercing helix
Piercing helix
Piercing helix

Jak dbać o Helix?

Aby Helix zagoił się szybko i bezpiecznie, ważna jest regularna pielęgnacja środkami antyseptycznymi.


Musisz także przestrzegać następujących zaleceń:

 • W pierwszym miesiącu przed myciem głowy należy nasmarować ranę tłustym kremem;
 • Dwa razy dziennie leczyć Przekłuwanie roztworem antyseptycznym;
 • Podczas pielęgnacji ostrożnie i powoli przewijaj kolczyk, aby nie przyrósł;
 • Aby uniknąć wystąpienia choroby ucha, konieczne jest wkroplenie preparatów na zapalenie ucha;
 • W przypadku uszczelnienia wokół rany, po jej zagojeniu, otwór należy przepłukać nadtlenkiem wodoru, który dobrze oczyści kanał z brudu i cząstek skóry.

Piercing helix
Piercing helix

Możliwe konsekwencje

Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju modyfikacji, podczas przekłuwania helixa mogą również wystąpić nieprzyjemne konsekwencje.

Najczęstszym zjawiskiem jest obrzęk. Obrzęk wokół uszkodzonego miejsca, przy prawidłowym i regularnym leczeniu, powinien minąć drugiego dnia. Jeśli obrzęk nie ustępuje przez długi czas, najprawdopodobniej zapalenie zaczęło się w kanale.

Jak temu zapobiec:

 • Przeprowadzić zabieg przekłuwania środkiem antyseptycznym;
 • Po dokładnym umyciu rąk wykonaj delikatny masaż uszkodzonego obszaru;
 • Nie leżeć na przekłutym uchu;
 • Usuń ropę za pomocą okładów z aloesu.Dość często ropie towarzyszy wzrost temperatury i bolesne odczucia. Jak tylko zauważysz proces zapalny — natychmiast skontaktuj się ze specjalistą. Pomoże albo wymiana biżuterii na inny metal, albo całkowite usunięcie kolczyka. Pamiętaj, że najważniejsze jest twoje zdrowie.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.