Piercing industrial - VeAn Poland
Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Piercing industrial

Industrial to bardzo oryginalny rodzaj modyfikacji ciała, w której jeden kolczyk łączy dwa przekucia jednocześnie.

Kolczyk jest umieszczony na wierzchu małżowiny usznej, sztanga może być prosta lub zakrzywiona. Przekłucia są umieszczane naprzeciw siebie: jeden otwór znajduje się na chrząstce bliżej twarzy, drugi w przeciwnym kierunku. Dekoracja jest najpierw wprowadzana do górnego przekłucia, następnie do dolnego, a potem mocowana.

Piercing industrial to ekstremalny rodzaj usługi modyfikacji ciała. Ten typ pojawił się niedawno w dziedzinie przekłuwania, ale uzyskał już ogromną liczbę fanów. Uniwersalność przekłucia pozwala w ten sposób zmienić wygląd obu płci. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że industrial wcale nie jest trudny do spełnienia, ale jest to błąd. Jeśli chcesz wykonać ten rodzaj przekłuwania, bardzo ważne jest znaleść profesjonalny salon z doświadczonym i zaufanym specjalistą. Ponieważ tylko wykwalifikowany mistrz przekłuwania jest w stanie wykonać przekłucie bez dotykania ważnych punktów i węzłów nerwowych.

Z jednej strony można odnieść wrażenie, że taka modyfikacja ciała to coś normalnego, ale istnieją różne opcje wykonywania i też różne kolczyki. Kolczyki dla industrial, choć każdy wygląda podobnie, to różnią się od siebie. Na przykład kolczyk może mieć prostą lub zakrzywioną sztangę; końcówki mogą mieć różne kształty, rozmiary i kolory. Sposób noszenia kolczyka jest również różny: może to być pręt poziomy lub pionowy, równoległe umieszczenie kolczyka, noszenie biżuterii po przekątnej lub pod kątem.

Piercing industrial

Gojenie się

Przekłuta chrząstka goi się dość długo, niemniej jednak istotne są tu cechy indywidualne organizmu każdego klienta.


Zwykłe industrial goi się od trzech miesięcy do roku. Na początku przez kilka miesięcy miejsce przekłucia może krwawić, dlatego bardzo ważna jest regularna pielęgnacja przekłuć środkami antyseptycznymi.

Okres gojenia się można skrócić, wykonując do kilka zaleceń:

 • Przez dwa, trzy miesiące nie powinno się spać na stronie przekłucia;
 • Nie dotykać otworów brudnymi rękami;
 • Co trzy dni wymieniać poszewkę na świeżą i czystą;
 • Jeżeli przekłuwanie wykonuje się zimą, to czapki należy prać co trzy dni;
 • Ograniczyć kontakt przekłucia z włosami;
 • Przemywać przekłucie środkiem antyseptycznym.Dzięki zrównoważonej diecie, dobrej odporności, zdrowiu i regularnej pielęgnacji przekłucie może się zagoić po kilku miesiącach. Jeśli występują różne problemy zdrowotne, a regularna pielęgnacja miejsca przekłucia nie jest wykonywana, okres gojenia może zostać znacznie wydłużony. Jeśli nie ma pielęgnacji, kolczyk stale dotyka odzieży lub innych przedmiotów, to ciało może odrzucić biżuterię.

Piercing industrial
Piercing industrial
Piercing industrial

Zabieg przekłuwania


 • Najpierw jest oglądana małżowina uszna klienta i wybiera się najbardziej odpowiednie miejsce do wykonywania przekłucia industrial.
 • Piercer pomaga klientowi wybrać idealną biżuterię dla jego typu ucha.
 • Piercer doradza również klientowi w sprawie wielu przeciwwskazań do zabiegu, podaje szereg dalszych zaleceń dotyczących pielęgnacji miejsca przekłucia.
 • Podczas konsultacji instrumenty i wybrany kolczyk są sterylizowane specjalnym urządzeniem.
 • Mistrz zakłada rękawiczki jednorazowe, bierze jednorazową igłę, która również jest sterylizowana.
 • małżowina uszna jest dezynfekowana środkiem antyseptycznym.
 • Piercer zaznacza miejsca przekłuć.
 • Za pomocą igły wykonuje się dwa przekłucia.
 • Powoli wyjmując igłę, do kanału wprowadza się kolczyk.
 • Ponownie używa leku antyseptycznego.Jeśli specjalista proponuje zrobienie najpierw jednego, a po tygodniowej przerwie drugiego przekłucia, i dopiero później założenie kolczyka do industriala, to oznacza to, że nie ma on wystarczająco doświadczenia. Niepożądane jest również stosowanie dwóch różnych ozdób w otworach, nawet jeśli powiedzą, że przekłucia goją się szybciej ten sposób, istnieje duże prawdopodobieństwo, że otwory pózniej będą miały różne rozmiary. W takim przypadku nie będzie możliwości założenia sztangi w przyszłości.

Piercing industrial
Piercing industrial

Konsekwencje

Najczęstszą konsekwencją jest infekcja w świeżym przykłuciu.


Może to się zdarzyć podczas zabiegu przy złej jakości sterylizacji instrumentu i kolczyków, takie ryzyko pojawia się również w przypadku niedokładnej pielęgnacji. Z powodu częstych podrażnień przekłucia ciało może zacząć odrzucać kolczyk. W niektórych przypadkach mogą powstawać blizny keloidowe. Może również wystąpić reakcja alergiczna na metalowe kolczyki. Dobry pircer będzie używał wyłącznie tytanowe kolczyki, ponieważ tytan hipoalergiczny metal.

W każdym razie, w razie problemów natychmiast skontaktuj się ze specjalistą przekłuwania, bo przecież zależy od tego nie tylko jakość przekłucia, ale także twoje zdrowie.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.