Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Piercing industrial

Industrial to bardzo oryginalny rodzaj modyfikacji ciała, w której jeden kólczyk łączy dwa przekucia na raz.


Kolczyk jest umieszczony na wierzchu muszli usznej, sztanga może być prosta lub zakrzywiona. Przekłucia są umieszczone naprzeciw siebie: jeden otwór znajduje się na chrząstce bliżej twarzy, drugi w przeciwnym kierunku. Dekoracja jest najpierw wprowadzana do górnego przekłucia, następnie do dolnego, a następnie mocowana.

Piercing industrial to ekstremalny rodzaj usługi modyfikacji ciała. Ten typ pojawił się niedawno w dziedzinie przekłuwania, ale uzyskał już ogromną liczbę fanów. Uniwersalność przekłucia pozwala w ten sposób zmienić wygląd obu płci. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że industrial wcale nie jest trudny do spełnienia, ale jest to błąd. Jeśli chcesz wykonać ten rodzaj przekłuwania, bardzo ważne jest znaleść profesjonalny salon z doświadczonym i zaufanym specjalistą. Ponieważ tylko wykwalifikowany mistrz przekłuwania jest w stanie wykonać przekłucie bez dotykania ważnych punktów i węzłów nerwowych.

Z jednej strony taka modyfikacja ciała może wydawać się typową i zwykłą, ale istnieją różne opcje wykonywania i też różne kólczyki. Kolczyki dla industrial, choć wyglądają każdy podobnie, ale mają swoje różnice. Na przykład kolczyk może mieć prostą lub zakrzywioną sztangę; końcówki mogą mieć różne kształty, rozmiary i kolory. Sposób noszenia kolczyka jest również różny: może to być pręt poziomy lub pionowy, równoległe umieszczenie kolczyka, noszenie biżuterii po przekątnej lub pod kątem.

Piercing industrial

Okres gojenia

Przekłuta chrząstka goi się przez dość długi czas, ale indywidualne cechy organizmu każdego klienta odgrywają dużą rolę.


Zwykłe industrial goi się od trzech miesięcy do roku. W pierwszych miesiącach krew może wychodzić z miejsca przekłucia, dlatego bardzo ważne jest, aby sumiennie podchodzić do regularnej pielęgnacji przekłuć środkami antyseptycznymi.

Okres gojenia się można skrócić, wykonując do kilka zaleceń:

 • Dwa do trzech miesięcy nie powinno się spać na stronie przekłucia;
 • Nie dotykać otworów brudnymi rękami;
 • Co trzy dni wymieniać poszewkę na świeżą i czystą;
 • Jeżeli przekłuwanie wykonuje się w zimnych porach roku, czapki należy prać również co trzeci dzień;
 • Ograniczyć kontakt przekłucia z włosami;
 • Traktować przekłucie środkiem antyseptycznym.Dzięki zrównoważonej diecie, dobrej odporności, zdrowiu i regularnej pielęgnacji - wygojenie się przekłucia może nastąpić po kilku miesiącach. Jeśli występują różne problemy zdrowotne, a regularna pielęgnacja miejsca przekłucia nie jest wykonywana, okres gojenia może zostać znacznie wydłużony. Jeśli nie ma pielęgnacji, kolczyk jest stale dotykany przez odzież lub inne czynniki zewnętrzne - istnieje ryzyko odrzucenia biżuterii ciałem.

Piercing industrial
Piercing industrial
Piercing industrial

Zabieg przekłuwania


 • Najpierw jest oglądana małżowina uszna klienta i wybiera się najbardziej odpowiednie miejsce do wykonywania przekłuwania industrial.
 • Piercer pomaga klientowi wybrać idealną biżuterię dla jego typu ucha.
 • Piercer doradza również klientowi w sprawie wielu przeciwwskazań do zabiegu, podaje szereg dalszych zaleceń dotyczących pielęgnacji miejsca przekłucia.
 • Podczas konsultacji instrumenty i wybrany kolczyk są sterylizowane specjalnym aparetem.
 • Mistrz zakłada rękawiczki jednorazowe, bierze jednorazową igłę, która również jest sterylizowana.
 • małżowina uszna jest dezynfekowana środkiem antyseptycznym.
 • Piercer zaznacza miejsca przekłuć.
 • Za pomocą igły wykonuje się dwa przekłucia.
 • Powoli wyjmując igłę, do kanału wprowadza się kolczyk.
 • Powtarzane traktowanie lekiem antyseptycznym.Jeśli mistrz oferuje zrobić najpierw jedno, a po tygodniowej przerwie drugie przekłucie, a tylko później założyć kolczyk do industrial - oznacza to, że nie jest on doświadczonym i profesjonalnym mistrzem. Niepożądane jest również stosowanie dwóch różnych ozdób w otworach, nawet jeśli powiedzą, że przekłucia goją się szybciej ten sposób, istnieje duże prawdopodobieństwo, że otwory pózniej będą miały różne rozmiary. W takim przypadku nie będzie możliwości założyć sztangi w przyszłości.

Piercing industrial
Piercing industrial

Konsekwenjie

Najbardziej rozpowszechnioną konsekwencją jest trafienie infekcji do świeżego przekłucia.


Może to się zdarzyć podczas zabiegu przy złej jakości sterylizacji instrumentu i kolczyków. Lub takie ryzyko pojawia się w przypadku niedokładnej pielęgnacji. Z powodu częstych podrażnień przekłucia ciało może zacząć odrzucać kolczyk. W niektórych przypadkach mogą powstawać blizny keloidowe. Może również wystąpić reakcja alergiczna na metalowe kolczyki.

W każdym razie, jeśli coś ci przeszkadza, natychmiast skontaktuj się ze specjalistą przekłuwania. W końcu, zależy od tego nie tylko jakość przekłucia, ale także twoje zdrowie.

Podobał Ci się artykuł? Proszę o ocenę.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać contentvean@gmail.com
Skontaktuj się z nami