Jak długo goi się przekłucie? - VeAn Poland
Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Jak długo goi
się przekłucie?

Przekłucie można nazwać całkowicie wygojonym, gdy znikają wokół niego ślady i zaczerwienienie.

Oznacza to, że możemy mówić o ostatecznym wygojeniu w ciągu 3-6 miesięcy. Dyskomfort zniknie w miejscu przekłucia w ciągu 4-6 tygodni po zabiegu, pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji:

 • Nie dotykaj miejsca wkłucia brudnymi rękami.
 • Pamiętaj, aby leczyć ranę zgodnie z zaleceniami specjalisty.
 • Jeśli miejsce przekłucia ulegnie zamoczeniu, wytrzyj je czystym ręcznikiem papierowym. W celu dotarcia do trudno dostępnych miejsc można użyć wacików bawełnianych.
 • Przemyj przekłucie środkiem antyseptycznym. Zwilż wacik środkiem i nałóż go na miejsce przekłucia.
 • Nie pływaj w basenie, nie odwiedzaj sauny przez 8-10 tygodni.
 • Zastąp wannę prysznicem.
 • Nie usuwaj akcesoria przez 6-12 miesięcy.
 • Nie zakładaj obcisłych ubrań. Podczas zmiany ubrania staraj się nie zahaczać kolczyka.
 • W zależności od miejsca przekłucia ułóż się w bezpieczną pozycję do snu.
Jak długo goi się przekłucie?

Jak przyspieszyć
gojenie się piercingu?

 1. Piercing języka.
  1. Aby takie przekłucie całkowicie się wygoiło, powinny minąć 3-4 miesiące. Należy codziennie używać płyn do płukania jamy ustnej lub środek antyseptyczny, który nie zawiera alkoholu. Upewnij się, że po obiedzie lub kolacji żadne resztki jedzenia nie pozostały w jamie ustnej, gdyż jest to dobrą podżywką dla bakterii. Unikaj zbyt gorącego i zimnego jedzenia.
 2. Jak długo trwa gojenie przekłucia okolic ust?
  1. Przy odpowiedniej pielęgnacji gojenie wynosi 6 tygodni. Miejsce przekłucia należy czyścić kilka razy dziennie za pomocą środków antyseptycznych. Nie dotykaj przekłutego miejsca i kolczyka brudnymi rękami, które mogą spowodować infekcję. Akcesoria pozostają w przekłuciu aż do całkowitego wygojenia rany. Nie usuwa się je nawet podczas dezynfekcji przekłucia. Zrezygnuj z gorących i pikantnych potraw, przeciwwskazane jest również palenie w pierwszych dniach po zabiegu.
 3. Jak długo trwa gojenie płatków uszu?
  1. Wygojenie tego przekłucia zajmie do 4 tygodni. Jeśli po tym czasie rany krwawią, a obrzęk nie ustąpia, należy udać się do specjalisty. Czyszczenie rany przeprowadza się trzy razy dziennie. W takim przypadku zaleca się delikatne obracanie kolczyka dwa razy dziennie, ponieważ może on wrastać w skórę. Surowo zabrania się zdejmowania akcesoriów lub wymiany je na inne.
 4. Czas gojenia skrzydeł nosa.
  1. Przy odpowiedniej pielęgnacji rany goją się po 4 tygodniach. Kolczyk można wymienić na inny sześć miesięcy po zabiegu (pod warunkiem normalnego gojenia rany). Należy czyścić ranę roztworem dezynfekującym, a zatem wysuszać ją za pomocą czystego ręcznika papierowego.
 5. Czas gojenia przekłucia brwi.
  1. Regeneracja tkanek nastąpi za 8-9 tygodni. Upewnij się, że przez cały ten czas regularnie czyścisz ranę środkiem antyseptycznym. Podobnie jak w innych przypadkach nie wolno zdejmować kolczyka.
 6. Mikrodermale.
  1. W zależności od zabiegu mikrodermale goją się w ciągu 2-3 tygodni. Stan zapalny i obrzęk stopniowo znika. Skóra „przyzwyczaja się” do ciała obcego w ciągu sześciu miesięcy, jednak już po miesiącu piercing będzie wyglądał bardzo atrakcyjnie. Najważniejsze, aby nie zapomnieć o dbaniu o miejsce przekłucia i przestrzeganie ogólnych zasad pielęgnacji.
 7. Przekłuwanie okolic intymnych.
  1. Ze względu na szczególną wrażliwość skóry w miejscach intymnych, miejsca przekłucia mogą goić się nieco dłużej niż na twarzy. Pełne wygojenie zajmie średnio do sześciu miesięcy. Na ranę można nakładać kompres z wacika nasączonego środkiem antyseptycznym na około 15 minut, 2-3 razy dziennie.
Jak długo goi się przekłucie?
Jak długo goi się przekłucie?
Jak długo goi się przekłucie?

Dlaczego piercing
się nie goi?

Przyczyną tego może być infekcja, która dostała się do rany lub regularne uszkodzenie rany podczas jej codziennego oczyszczania.

Jeśli gojenie przekracza zaznaczony czas, powinieneś zwrócić się o pomoc medyczną.

Jak długo goi się przekłucie?
Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.