Jak wybrać biżuterię do piercingu - VeAn Poland
Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Jak wybrać biżuterię
do piercingu

Piercing jest bardzo popularną usługą na całym świecie.

Jeśli kiedyś najbardziej popularne było przekłuwanie płatków, to dziś można przekłuć absolutnie każdą część ciała. Dla każdego rodzaju modyfikacji ciała istnieją specyficzne kolczyki, które różnią się kształtem, sposobem mocowania i oczywiście przeznaczeniem. Jak się nie pomylić i wybrać dokładnie taką biżuterię, która będzie pasować do Twojego rodzaju przekłucia? Dowiesz się o tym z naszego artykułu.

Jak wybrać biżuterię do piercingu

Rodzaje biżuterii
do piercingów

 1. Prosta sztanga.
  1. Nadaje się do takich części ciała: język, grzbiet nosa i sutki. Rzadziej stosowany w piercingu intymnym. Grubość sztangi wynosi 1,6 milimetra. Nie zaleca się stosowania cieńszych sztang, ponieważ skóra może ulec rozerwaniu przy mocnym szarpnięciu biżuterii. W piercingu intymnym stosuje się sztanga o średnicy dwóch mm. Długość zaczyna się od 4,5 mm i dobierana jest w zależności od rozmiaru przekłucia.
 2. Labret.
  1. Jest to pręt, który składa się z płaskiego dysku na jednym z końców, a na drugim znajduje się ozdobną część. Przeznaczony do przekłuwania uszu, nosa, policzków i warg. Grubość pręcika waha się od jednego do dwóch milimetrów i może się różnić w zależności od miejsca przekłucia.
 3. Banany.
  1. Jest to ta sama sztanga, ale zakrzywiona, co z wyglądu przypomina banan. Ten kolczyk jest przeznaczony do pępka, brwi oraz chrząstki ucha. Rzadziej stosowany do piercingu intymnego. Szerokość klasycznego kolczyka wynosi 1,6 mm, a długość od sześciu do czternastu mm.
 4. Podkówki.
  1. Kolczyk kształtem przypomina podkowę, a na końcach znajdują się zapięcia w formie kulek. Używany do przegrody nosowej, płatków uszu, sutków. Rozmiar kolczyka waha się od 1,2 do 1,6 mm grubości. Rozmiar średnicy zaczyna się od sześciu, a kończy się na 16 mm.
 5. Kółko zamykane kulką.
  1. To jest kolczyk, który jest przymocowany kulką ozdobną. Kulka jest zdejmowana, posiada dwa wgłębienia, w które wkładany jest kolczyk. W razie potrzeby kulkę można zastąpić innym dowolnym zapięciem. Kolczyki są używane do przegrody nosa, małżowin usznych, rzadziej do sutków. Szerokość ozdoby zaczyna się od 1 mm, średnica od 6 mm.
 6. Kółko segment.
  1. Konstrukcja przypomina poprzedni kolczyk, różni się tylko częścią samej ozdoby, która służy do zapięcia. Kształt ozdoby przypomina pierścionek. Grubość standardowa - od 1,6 mm. Średnica może wynosić od 6 mm lub więcej. Ten rodzaj biżuterii służy do przekłuwania przegrody, płatków uszu, sutków i warg.
 7. Spiralka.
  1. Spirale mogą mieć jeden lub kilka skrętów. Grubość jest standardowa, średnica zaczyna się od ośmiu mm. Służy do już wygojonych przekłuć sutków, brwi, pępka, nosa i ust.
 8. Ustalacze.
  1. Kształtem przypomina podkowę, bez klamer na końcach. Jest to bardzo wygodna opcja w przypadku, gdy pracodawca lub uczelnia nie pozwala na ekspresję osobowości. Zakłada się na wygojoną przegrodę. Grubość waha się od 1,2 milimetra.
 9. Sztanga powierzchniowa.
  1. Z nazwy wynika, że ​​kolczyk przeznaczony jest do płaskich obszarów skóry. Jest to płaski pręt, na którym zapięcia są przymocowane pod kątem prostym. Przeznaczony do kości policzkowych, obojczyków, pleców i brzucha. Długość ozdoby zaczyna się od dziesięciu mm, a kończy się na długości 40 mm.
 10. Mikrodermal.
  1. Ozdoba składa się z płaskiej „kotwicy”, którą umieszcza się pod skórą, z której pod kątem prostym wychodzi pręt mocowany przez owijanie. Wysokość ozdoby wynosi od dwóch do czterech milimetrów. Stosowany do policzków, kości policzkowych, obojczyków i innych płaskich powierzchni.
 11. L-barbel.
  1. Przypomina angielską literę „L”. Przeznaczony do intymnego kobiecego piercingu "Christina". Długość ozdoby wynosi 10-25 mm, wysokość od 2,3 do 4 milimetrów.
Jak wybrać biżuterię do piercingu
Jak wybrać biżuterię do piercingu
Jak wybrać biżuterię do piercingu

Zapięcie to główny element niemal każdego kolczyka, za pomocą którego ozdoba nie tylko jest mocowana, ale również pięknie wygląda.


Występuje w różnych kształtach i rozmiarach. Zapięcie dekoracyjne może mieć formę kulek, kryształków itd., aby uzyskać zupełnie inny wygląd, na każdy gust.

W branży piercingu istnieje ogromna ilość różnych rodzajów biżuterii na każdą część ciała. Najlepszą opcją przy wyborze kolczyków jest konsultacja z piercerem, który pomoże Ci w dokonaniu właściwego wyboru.

Jak wybrać biżuterię do piercingu
Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.