Piercing języka - VeAn Poland
Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Piercing języka

Przekłuwanie języka jest niezwykle popularne, jest prawie niezauważalnym rodzajem przekłucia, a stosowanie leków znieczulających jest niezwykle rzadkie przy tym.


Ale mimo to, samo leczenie uszkodzonego obszaru może być bolesne. Podczas tworzenia przekłucia wokół kolczyka może wystąpić ból. W tym okresie ważne jest, aby ograniczyć zwykłe jedzenie, podczas gojenia piercingu konieczne będzie przyjmowanie tylko jedzenia w postaci płynnej. Istnieje również wiele innych ograniczeń, więc trzeba poważnie rozważyć zalety i wady, zanim zdecydujesz się na piercing tego rodzaju.

Piercing języka

Wykonanie
procedury piercingu

Do przekłuwania stosuje się specjalny zacisk, który ma otwór do igły.


Zastosowano również specjalną igłę, w którą kolczyk jest wkładany i przeprowadzany bezpośrednio w sam kanał przekłucia. To w jaki sposób przeprowadzana jest procedura nakłuwania? 

 • Przeprowadzana jest dokładna sterylizacja narzędzia roboczego. 
 • Dezynfekcja miejsca przekłucia. 
 • Oznaczany jest punkt przekłucia. 
 • Język jest trzymany za pomocą zacisku. 
 • Igła przechodzi przez otwór w zacisku, przekłuwając język. 
 • Igła ma specjalny otwór, w który wkładany jest kólczyk. 
 • Po wprowadzeniu kólczyka w język, igła i zacisk są usuwane. 
 • Kolczyk jest zamykany, świeży piercing traktowany jest środkiem antyseptycznym.Do dalszego płukania jamy ustnej z reguły wymagany jest roztwór chlorheksydyny w wodzie w stosunku 1: 4.

Po pewnym czasie nastąpi obrzęk języka, jest to normalną reakcją po zabiegu przekłucia. W pierwszych dniach po zabiegu przekłuwania zaleca się mniej rozmawiać, aby nie uszkodzić piercingu. Okres gojenia dla każdej osoby jest inny. W okresie gojenia przekłucia należy odmówić się od przyjmowania twardych, pikantnych, kwaśnych potraw.

Piercing języka
Piercing języka

Przygotowanie
do procedury

Zanim przebijesz język, musisz rozważyć zalety i wady.


Jeśli już zdecydowałeś się na procedurę, warto odpowiednio przygotować się do przyszłego przekłucia języka.

 • Ważne jest, aby poprawnie wybrać pierwszy kolczyk, jego materiał nie powinien się utleniać. Również pierwszy kólczyk powinien być większy niż będzie póżniej stały, wynika to z faktu, że po przekłuciu język spuchnie. Kiedy kanał się zagoi, a języka będzie w swoim normalnym stanie, dekorację można zastąpić mniejszą.
 • Jeśli chodzi o wybór kolczyków, produkt powinien być gładki, nie powinny na nich znajdować się próbki, grawerowanie ani różne wzory. Jeśli powierzchnia kólczyka nie jest gładka, kanał przekłuwania będzie goił się dłużej, ponieważ zostanie zraniony przez wzory. W takim przypadku okres gojenia może wynosić kilka miesięcy.
 • Zasadniczo gojenie kanału trwa około dwóch miesięcy, ale nie oznacza to, że po ich upłynięciu można zapomnieć o pielęgnacji języka. Przekłucie będzie wymagało regularnej obsługi podczas noszenia sztangi.
 • Wielu fanów przekłuwania języka mówi, że przygotowując się do sesji, musisz jeść swoje ulubione jedzenie tak często, jak to możliwe, ponieważ po przekłuciu języka wiele potraw zostaną zakazane.
 • Za każdym razem, gdy konieczne jest dotknięcie kolczyka, bardzo ważne jest dokładne umycie rąk mydłem antybakteryjnym, aby infekcja nie dostała się do kanału. Leczenie w tej sytuacji zajmie sporo czasu.
 • Jeśli nie możesz nie użyć szczoteczki do zębów w konkretnym momencie, musisz najpierw wymoczyć ją w roztworze sody. Traktowanie szczoteczki sodą powinno wynosić co najmniej pięć minut. Tę manipulację należy wykonywać za każdym razem przed umyciem zębów.
 • Pod koniec gojenia, raz w miesiącu konieczne będzie pełne czyszczenie kólczyka. Kolczyk jest całkowicie usuwany, czyszczony i gotowany w roztworze sody.Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że okres gojenia może wynosić od czterech do pięciu miesięcy. Dlatego bardzo ważne jest, aby nie zranić języka.

Piercing języka
Piercing języka
Piercing języka

Występujące konsekwencje

Warto od razu zauważyć, że mówimy o niewłaściwym przekłuciu języka, co ma wiele konsekwencji.


Zdarzają się przypadki, gdy musisz całkowicie usunąć kolczyk, poczekać na całkowite gojenie tkanki języka i ponownie zrobić procedurę przekłuwania.

Jeśli w ciągu dwóch tygodni obrzęk języka nie znika, ale wręcz przeciwnie, język zaczyna mieć się dziwny kolor - należy jak najszybciej skontaktować się z chirurgiem. Oprócz tego jest jeszcze kilka symptomów, zauważając które, musisz skontaktować się z profesjonalistą: 

 • Długi okres bólu, swędzenia lub pieczenia; 
 • Takie symptomy są możliwe w ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu, ale powinny minąć wkrótce, jeśli to nie znika - trzeba szukać pomocy; 
 • Nienaturalne zaczerwienienie, zapalenie obserwuje się przez długi czas wokół kolczyka; 
 • Nieprzyjemny zapach z jamy ustnej wskazuje również, że coś jest nie tak z kolczykiem; 
 • Krew lub limfa, wychodząca z uszkodzonego obszaru przez długi czas jest również dzwonkiem alarmowym; 
 • Przez długi okres jest gorączką, to może również mówić o zapaleniu języka.Przekłuwanie języka wymaga starannej i regularnej pielęgnacji, należy go stale kontrolować itp.i w razie pojawienia się jakichkolwiek symtomów, trzeba natychmiast skonsultować się ze specjalistą. Nie zaleca się samodzielnego przeprowadzania leczenia, ponieważ w ten sposób można wyrządzić sobie jeszcze więcej szkody. Samoleczenie może również prowadzić do odrzucenia biżuterii przez ciało.

Piercing języka

Podstawowe przeciwwskazania

Przed zabiegiem przekłucia należy zapoznać się z szeregiem przeciwwskazań, w których zabronione jest wykonywanie piercingu.


W tym przypadku nawet najbardziej ostrożna opieka i pielęgnacja nie pomoże i będą występować konsekwencje.

 • Jeśli nie możesz regularnie wykonywać pielęgnacji i czyszczenia piercingu, procedura jest przeciwwskazana. Ponieważ istnieje wysokie ryzyko infekcji, która doprowadzi do ropienia i odrzucenia kolczyka.
 • Okres ciąży jest również przeciwwskazaniem do procedury piercingu.
 • W przypadku problemów ze zdrowiem warto najpierw skonsultować się z lekarzem i robić piercing tylko za zgodą specjalisty.
 • Cukrzyca i hemofilia jest poważnym ograniczeniem.
 • Również przekłucie jest przeciwwskazane w chorobach autoimmunologicznych.
 • Obecność reakcji alergicznych na antybiotyki jest również przeciwwskazaniem. Ponieważ w przypadku procesu zapalnego antybiotyki będą musiały być przyjmowane przez długi okres.Piercing języka ma wielu fanów, co nie jest zaskakujące, ponieważ jest to bardzo oryginalna i piękna ozdoba języka. Ale zanim zdecydujesz się na taką procedurę, ważne jest, aby przejść szczegółową konsultację ze specjalistą, zapoznać się ze wszystkimi przeciwwskazaniami i możliwymi konsekwencjami. I tylko wtedy, gdy rozważysz wszystkie zalety i wady, podejmij decyzję. Pamiętaj, że najważniejsze jest twoje zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego konieczne jest kompetentne podejście do wyboru specjalisty z piercingu.

Wybieraj urodę tylko wysokiej jakości, zwracaj się tylko do doświadczonych i zaufanych specjalistów, dbaj o piercing i ciesz się wysokiej jakości piercingiem języka.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.