Piercing meduza - VeAn Poland
Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Piercing meduza

Piercing meduza jest nam znany od 1990 roku.


Model, a także i fryzjer na imię Kerrik, mieszkający w Toronto, wpadł na pomysł, aby przekłuć górną wargę na środku. Ten niezwykły typ zdobienia ust dość szybko stał się bardzo popularny. Przekłucie uzyskało tę nazwę ze względu na swoje położenie - w środku rowka nad górną wargą. Niższe meduzy są rzadziej wykonywane - to znaczy w środku pod dolną wargą. Ale ten rodzaj przekłucia jest dość niebezpieczny, dlatego robili go tylko wykwalifikowani specjaliści.

Piercing meduza

Przebieg procedury

Piercing meduza robi się w kilka minut, biorąc pod uwagę wstępną dezynfekcje miejsca przekłucia i dalsze wprowadzenie kolczyka.


Jak wspomniano powyżej w tekście, w obszarze rowka nie ma zakończeń nerwowych, dlatego przebicie w tej strefie praktycznie nie jest zauważalne. Znieczulenie zwykle nie jest stosowane, ale wiele zależy od progu bólu samego klienta. Dopiero gdy igła przechodzi przez tkankę, można odczuwać lekki dyskomfort.

Ale przy robieniu dolnej meduzy stosowanie środków znieczulających jest obowiązkowe. Faktem jest, że w okolicy dolnej wargi znajduje się wiele splotów nerwowych i naczyń krwionośnych, więc przekłucie będzie dość bolesne. Przed zabiegiem przekłuwania ważne jest, aby najpierw skonsultować się z alergologiem, aby dowiedzieć się, czy klient jest uczulony na którykolwiek składnik znieczulenia. Warto zrobić test na alergie, ponieważ wystąpienie reakcji alergicznej może prowadzić do dość poważnych konsekwencji.

Po zakończeniu działania znieczulenia możliwe są odczucia bólu w miejscu przekłucia. Jest to absolutnie normalna reakcja organizmu. Przy odpowiedniej, regularnej pielęgnacji uszkodzonego obszaru nie powinny wystąpić żadne komplikacje.

Piercing meduza
Piercing meduza

Przebieg procedury

Procedura jest przeprowadzana w specjalnie przeznaczonym gabinecie, z niezbędnym wyposażeniem, narzędziami, lekami i materiałami.


Sterylność w pomieszczeniu roboczym powinna być na najwyższym poziomie. Narzędzie robocze musi być po autoklawie i wysterylizowane. Piercer musi wykonywać pracę w rękawiczkach jednorazowych, ze sterylizacją rąk i narzędzia roboczego.

Przebieg przekłucia:

 • Dezynfekcja miejsca do przyszłego przekłucia;
 • Znakowanie miejsca przekłucia;
 • Stosowanie znieczulenie;
 • Warga jest mocowana zaciskiem;
 • Specjalna igłą robi się przekłucie;
 • Wkładanie kolczyka do otworu;
 • Ponowne traktowanie przekłucia za pomocą środka antyseptycznego.Podczas wykonywania przekłucia meduzy dolnej występują krwawienie i ból. Okres gojenia trwa około czterech tygodni.

Piercing meduza
Piercing meduza
Piercing meduza

Zasady pielęgnacji

Piercing meduzy wymaga ostrożnego i regularnego pielęgnowania, ponieważ jego wewnętrzna część znajduje się w jamie ustnej.


Na początku od przekłucia możliwy jest pewien dyskomfort, problematyczne jedzenie i problemy z dykcją. Ale wszystkie problemy miną wraz z przyzwyczajeniem d nowego piercingu.

Po przekłuciu trzeba ograniczyć do jedzenie, alkoholu i palenia przez następne cztery godziny.

Jak dbać o piercing meduza:

 • Dopóki kanał się nie zagoi, ogranicz spożycie kwaśnych, pikantnych, gorących i zimnych potraw;
 • Ograniczyć używanie napojów alkoholowych i slarboalkoholowych;
 • Po każdym posiłku przepłukiwać jamę ustną środkiem antyseptycznym;
 • Lizaki na ból gardła pomogą usunąć obrzęk w miejscu przekłucia;
 • Ograniczyć pocałunki do całkowitego wygojenia przekłucia;
 • Spożywać produkty bogate w witaminę B;
 • Dopóki kanał nie zagoi się całkowicie, nie poruszać, nie ciągnąć ani nie usuwać biżuterii;Po całkowitym wygojeniu kanału nie zaleca się wyjmowania kolczyka na dłużej niż jeden dzień, ponieważ rana może się zagoić dość szybko.

Piercing meduza
Piercing meduza

Możliwe konsekwencje

Przy nieostrożnym przestrzeganiu zasad pielęgnacji kolczyków mogą pojawić się takie problemy:

 • Długi okres gojenia;
 • Choroba dziąseł, uszkodzenie szkliwa zębów;
 • Zapalenie w miejscu uszkodzonego obszaru;
 • Pojawienie się ropy;
 • Odrzucenie piercingu przez ciało.Ważne! Nie zgadzaj się na procedurze przekłuwania w domu, niewykwalifikowany „mistrz” może zarazić cię poważnymi chorobami przy najmniejszym błędzie: zapalenie wątroby, HIV, AIDS. Ponadto przy niewłaściwej technologii wykonywania meduzy dolnej istnieje wysokie ryzyko zranienia ważnych splotów nerwowych, a tym samym okaleczenia twarzy.

Pamiętaj! Musisz zwrócić się tylko do zaufanego, wykwalifikowanego specjalisty, którego portfolio prac zawiera już taką opcję przekłuwania, jak meduza. Przekłucie należy wykonać za pomocą starannie wysterylizowanych instrumentów i jednorazowej igły.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.