Artykuły do ​​przekłuwania
Skontaktować się z nami

Piercing microdermal

Na świecie istnieje ogromny szereg rodzajów modyfikacji ciała, które są popularne wśród obu płci.


W branży piercingu przekłuwania praktycznie nie ma ograniczeń wiekowych, oprócz niektórych skomplikowanych rodzajów przekłuć ciała. Microdermal to bardzo popularny rodzaj piercingu płaskiego, który jest nie tylko oryginalnym, ale również bardzo pięknym. Chociaż tego typu modyfikacja pojawiła się nie tak dawno, ale już zdobyła uznanie wielu fanów tej usługi. Co to jest mikrodermal i jak go się robi? Omówimy to w poniższym artykule.

Piercing mikrodermal jest wszczepianiem biżuterii pod skórę klienta. W pożądanym miejscu wykonuje się nacięcie, w którym dalej umieszcza się płytka „kotwicy” kolczyka, pozostała część pozostaje na powierzchni i jest mocowana drugą częścią kolczyka. Mikrodermal może mieć różne kształty i kolory: krysztalik, kwiat, gwiazda, trójkąt, piłka i tak dalej. Konstrukcja mikrodermalu pozwala w ozdobić plecy, obojczyki, szyję, brzuch, ramiona, klatkę piersiową, twarz, palce i tak dalej.

Preferowanym materiałem do mikrodermalu jest tytan, który wyróżnia się wytrzymałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Metal ten nie utlenia się pod wpływem limfy czy krwi, nie jest toksyczny, nie wywołuje reakcji alergicznych w organizmie. Tytan jest kompatybilny z tkankami skóry, więc prawdopodobieństwo odrzucenia kolczyka przez organizm jest minimalne.

Gojenie mikrodermala trwa w zasadzie około sześciu miesięcy, wszystko zależy od indywidualnych cech ciała klienta, pielęgnacji uszkodzonego obszaru, a także obszaru, w którym znajduje się kolczyk.

Piercing microdermal

Zalety i wady

Główną zaletą mikrodermali jest to, że można nimi ozdobić dowolną część ciała.


Faktem jest, że projekt jest stworzony w taki sposób, że nie dotyka ubrania, nie zmienia się podczas rozciągania tkanek skóry, nie przeszkadza normalnym ruchom ciała . Mikrodermale są całkowicie bezpieczne, nie warto martwić się o czynniki zewnętrzne.

Kolejną zaletą jest szybki okres gojenia przy odpowiedniej pielęgnacji. Okres wygojenia się piercingu wynosi od dwóch do sześciu miesięcy. Regularna pielęgnacja piercingu znacznie skróci okres gojenia.

Ponadto, jeśli masz dość piercingu tego typu, możesz go łatwo pozbyć, mistrz w tym ci pomoże. Piercer usuwa mikrodermal w taki sposób, aby pozostał ledwo zauważalna kropeczka w miejscu przekłucia.

Ale, podobnie jak w innych typach modyfikacji ciała, ten ma również swoje wady: konstrukcja mikrodermalna nie pozwala na umieszczenie ich blisko siebie; nie zaleca się wprowadzania mikrodermali w zbyt cienką skórę i blisko kości; podczas zdejmowaniu piercingu może pozostać blizna lub mały biały ślad po przekłuciu.

Aby w przyszłości nie żałować zrobionego mikrodermalu, warto najpierw zapoznać się ze wszystkimi zaletami i wadami tego rodzaju piercingu.

Piercing microdermal
Piercing microdermal

Optymaline miejsca
dla mikrosermali

Mimo wygodnej i prostek konstrukcj mistrzowie nadal zalecają wybieranie tych obszarów do mikrodermii, które mają najmniejszy kontakt z ubraniem.


Pozwoli to na szybsze wygojenie piercingu, a biżuteria będzie mogła lepiej się zakorzenić, bez różnych powikłań zapalnych. -Najbardziej preferowane i popularne obszary dla mikrodermali: 

 • Okolica dekoltu jest popularna wśród kobiet. Zdobienie wprowadzane jest na środek biustu lub wyżej, taka modyfikacja prezentuje się bardzo efektownie i pięknie. Warto jednak zauważyć, że okolica klatki piersiowej jest dość problematyczna przy gojeniu się piercingu, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo dotknięcia piercingu stanikiem. Co może prowadzić do odrzucenia kolczyka.
 • Bardzo popularne są mikrodermale na szyi. Może to być na dole z przodu szyi lub z tyłu. W drugiej opcji można zrobić kilka piercingów obok siebie ale trzeba uważać żeby odległość była w zakresie od siedmiu do ośmiu milimetrów. 
 • Okolica twarzy. Na twarzy jest wiele opcji dla mikrodermali: kości policzkowe, policzki, czoło, grzbiet nosa, dolna część twarzy, bok i tak dalej. Zaleca się wybieranie mikrodermali w miniaturowych rozmiarach, co minimalizuje dotykanie kolczyków rękami lub odzieży. Na twarzy okres gojenia trwa około dwóch miesięcy, a bolesne odczucia mogą występować nie dłużej niż tydzień. Główną wadą w tym obszarze jest to, że potrzebna bardzo częsta pielęgnacja uszkodzonego obszaru, ponieważ proces zapalny może powstać przez kosmetyki (podkład, puder itp.). 
 • Obszar obojczyków. Na obojczyku piercing wygląda szczególnie atrakcyjnie i jest to również najbardziej odpowiednie miejsce dla mikrodermali ze względu typu skóry. Faktem jest, że obojczyki są bardzo wygodnym miejscem dla pielęgnacji piercingu, a także praktycznie nie dotykają ubrań. Powyżej wyznaczone obszary to są nie tylko obszary najbardziej optymalne dla tego rodzaju modyfikacji, ale także najpopularniejsze dla mikrodermali. W tych miejscach zabieg przekłucia jest praktycznie bezbolesny, ponadto kolczyki najlepiej się goją. Ale to nie znaczy, że tylko szyja, obojczyki i dekolt nadają się do takiej modyfikacji. Jak wspomniano powyżej w artykule, modyfikacja ciała za pomocą mikrodermali może być na dowolnym miejsce na ciele. Wiele kobiet ozdabia w ten sposób swój brzuch, umieszczając kolczyki symetrycznie po bokach. Faceci wolą bardziej wykonywać przekłucia pleców lub dłoni. Warto jednak zaznaczyć, że piercingowi będzie dość trudno zakorzenić się w takich miejscach, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby mikrodermale dobrze się wygoiły.

Piercing microdermal

Wykonanie zabiegu

Wiele osób interesuje się tym, czy możliwe jest samodzielne wykonanie przekłucia tego typu w domu.


Wykwalifikowani specjaliści zdecydowanie zalecają, aby nie przeprowadzać takiej procedury samodzielnie, lepiej skontaktować się z doświadczonym mistrzem. W profesjonalnym salonie mistrz pomoże dobrać odpowiedni mikrodermal, sformować „kieszeń” na kolczyk, prawidłowo umocować mikrodermal i udzielić odpowiednich zaleceń pielęgnacyjnych. Dodatkowo specjalista przeprowadzi zabieg w pełnych warunkach sanitarnych, przy użyciu wysterylizowanych narzędzi, z zachowaniem wszelkich zasad higienicznych. Jak wykonywany jest piecing typu mikrodermal:

 • Piercer i klient wybierają odpowiedni kolczyk;
 • Mikrodermal, a także instrumenty są dezynfekowane;
 • Wybrany obszar do przekłucia jest traktowany preparatem antyseptycznym;
 • Przekłuwa się dziurę;
 • Następnie mistrz wykonuje dwa wewnętrzne nacięcia na rozmiar płyty;
 • W wykonaną „kieszonkę” wkładana jest płytka, bardzo ważne jest, aby specjalista zrobił to za pierwszym razem, w przeciwnym razie ponowna instalacja płytki spowoduje ból klienta;
 • Druga część kolczyka jest przykręcana do wewnętrznej części;
 • Świeży piercing jest traktowany środkiem antyseptycznym;
 • Na piercing jest naklejany plaster, dzięki czemu kurz i brud nie trafią do uszkodzonego obszaru.Jeśli naprawdę trafiłeś do doświadczonego, wykwalifikowanego specjalisty, procedura będzie dość szybka i prawie bezbolesna. W przypadku niskiego progu bólu stosuje się znieczulenie.

Piercing microdermal
Piercing microdermal

Podstawowe zalecenia
dotyczące pielęgnacji

Od doświadczenia piercera, od pielęgnacji piercingu, a także od przestrzegania wszelkich zasad higieny zależy czas wygojenia piercingu.


Bardzo ważnym aspektem jest właśnie regularna pielęgnacja miejsca przekłucia:

 • Przez pierwsze trzy dni na piercing należy przykleić plaster, aby chronić przekłucie;
 • Przez tydzień ograniczyć dotykanie odzieży, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia piercingu wprowadzenia infekcji do rany;
 • Nie odwiedzać basenów, zbiorników wodnych, dopóki uszkodzony obszar nie zostanie całkowicie wygojony;
 • Regularnie traktować przekłuwanie środkiem dezynfekującym;
 • Nie dotykać piercingu brudnymi rękami;
 • Nie zmieniaj kolczyka, dopóki piercing nie zostanie całkowicie wygojony.W przypadku długotrwałego bólu, obrzęku, krwawienia lub pojawienia się limfy należy natychmiast zwrócić się o pomoc do specjalisty. Istnieje możliwość wystąpienia procesu zapalnego, który może doprowadzić do odrzucenia kolczyka.

Piercing microdermal
Piercing microdermal

Możliwe konsekwencje

W przypadku nieprawidłowego wykonania zabiegu przez specjalistę lub złej pielęgnacji nad uszkodzonym obszarem mogą wystąpić takie konsekwencje:

 • Jeśli kosmetyki trafią do piercingu, istnieje wysokie ryzyko stanu zapalnego;
 • Ciągłe dotykanie piercingu do ubrania, a także regularne jego dotykanie rękami doprowadzi do odrzucenia kolczyka poprzez organizm;
 • Występowanie blizn z nieprawidłowo uformowanym przekłuciem;
 • Cienka skóra może prowadzić do przemieszczenia, co również doprowadzi do odrzucenia kolczyka.
Piercing microdermal
Wymiana kolczyka

Przekłuwanie mikrodermali jest wyjątkowe pod tym względem, że przy zmianie kolczyka wymieniana jest tylko jego górna część.


Sama podstawa - płytka pod skórą pozostaje nienaruszona. Górną część można wymienić dopiero po całkowitym wygojeniu piercingu. Wymiana kolczyka powinna odbywać się powoli, w sterylnych warunkach, przy dokładnie umytych rękach. Jeśli część górna jest mocno przykręcona i nie udaje się go odkręcić, nie warto dokładać więcej wysiłku - skontaktuj się z profesjonalnym salonem. Piercer pomoże Ci zmienić kolczyk. 

Jeśli masz dość piercingu i chcesz się go całkowicie pozbyć, nie powinieneś samodzielnie tego robić. Specjalista zdejmie kolczyk, tak aby pozostał ledwo zauważalny ślad. Podczas samodzielnego usuwania biżuterii istnieje ryzyko zranienia skóry, co doprowadzi do zauważalnej blizny.

Nie bój się eksperymentować ze swoim wyglądem, najważniejsze jest tylko znaleść doświadczonego, wykwalifikowanego specjalistę, który pomoże Ci zrobić wysokiej jakości modyfikacje ciała.

Podobał Ci się artykuł? Proszę ocenić.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać contentvean@gmail.com
Skontaktować się z nami