Piercing monroe
Branża piercingu jest niezwykle popularna wśród osób różnej płci i w różnym wieku.
Jednym z najpopularniejszych rodzajów tej usługi jest piercing ust - Monroe. Czym się różni ten piercing od innych: przekłuwa się część skóry nad górną wargą po lewej stronie, następnie w nakłucie wkręca się kolczyk w kształcie kulki. To przekłucie wygląda pięknie i oryginalnie, dzięki czemu wyglądasz stylowo i atrakcyjnie. Piercing wykonywany jest w profesjonalnym gabinecie ze znieczuleniem miejscowym.
To przekłucie nosi imię Marilyn Monroe, ponieważ przypomina jej znamię, które znajduje się po lewej stronie nad górną wargą. Piercing tego rodzaju prezentuje się bardzo elegancko, dzięki czemu można spokojnie brać udział w różnych wydarzeniach biznesowych i nie martwić się o swój wygląd.
Piercing Monroe zyskuje popularność od lat dziewięćdziesiątych, od tego czasu muzycy ze stylu „hard rock” starały się w ten sposób wyróżnić swój styl. Jest to zazwyczaj bardziej kobiecy rodzaj piercingu, ale niektórzy mężczyźni również go robią.
Charakterystyka percingu
Przekłucie wykonuje się w odległości około jednego centymetra od górnej wargi, wiele zależy od struktury i typu twarzy.
Sam zabieg trwa około dwudziestu minut, ale przygotowania do niego rozpoczynają się co najmniej dwa dni wcześniej.
Do wykonania zabiegu piercingu Monroe potrzebny jest cewnik, sterylna igła i labret (kolczyk do piercingu warg). Użycie igły jest niewłaściwe, ponieważ może łatwo zranić dziąsła.
Kolczyk do przekłuwania Monroe wygląda następująco: sztanga, którą wkłada się w skórę, na nią mocuje się kulkę - zewnętrzną część biżuterii. Długość pręta wynosi około dziesięciu milimetrów, grubość około dwóch milimetrów. Wybór rozmiaru kolczyka zależy od grubości skóry: im grubsza skóra, tym większa biżuteria.
Na tym obszarze skóry nie ma wielu zakończeń nerwowych, więc przekłucie jest praktycznie niezauważalne. Ponieważ kobiety mają w tym miejscu cieńszą skórę, przekłucie wykonuje się łatwo i szybko, a klientka praktycznie nic nie czuje. Ale mężczyźni wytrzymują tą procedurę trudniej, ponieważ ich skóra jest grubsza. Dyskomfort i ból występują najczęściej u osób ćwiczących głos, mają one bardziej rozwinięty okrągły mięsień ust. W takim przypadku konieczne jest stosowanie środków znieczulających, których działanie trwa około czterech godzin. Znieczulenie stosuje się również w przypadku delikatnej, wrażliwej skóry.
Ograniczenia
Głównym ograniczeniem dla piercingu jest wiek.
Ten rodzaj nakłucia jest wykonywany tylko przez osoby, które osiągnęły pełnoletność. Ponadto istnieje szereg przeciwwskazań do tej procedury:
- Problemy z krzepnięciem krwi są istotnym ograniczeniem, ponieważ istnieje ryzyko krwawienia;
- Choroby skóry - obejmują łuszczycę, egzemę, zapalenie skóry i inne choroby skóry; one mogą powodować ciężkie zapalenie piercingu;
- Predyspozycja do powstawania blizn keloidowych - w tym przypadku przekłucie goji się długo, istnieje duże ryzyko powstania blizny;
- Zapalenie wątroby typu B, C - zabrania się wykonywanie zabiegu przekłuwania w przypadku ostrego zapalenia wątroby;
- Hiperglikemia - u diabetyków rany goją się znacznie dłużej i trudniej;
- Przeziębienie jest również ograniczeniem procedury;
- Podatność na reakcje alergiczne - zabiegu nie przeprowadza się w przypadku uczulenia na produkty metalowe, a także stosowane leki;
- Zaostrzone choroby przewlekłe - zabieg jest ograniczony, jeśli klient ma ostrą postać zapalenia zatok, wrzodów żołądka i dwunastnicy, zapalenia trzustki, zapalenia żołądka.
Przed wizytą w salonie na zabieg piercingu najlepiej wybrać na obiad sałatkę owocową lub warzywną lub produkty mleczne. Zaleca się również być dobrze wyspanym przed zabiegiem.
Przygotowanie
twarzy do zabiegu
Konieczne jest wcześniejsze przygotowanie się do zabiegu przekłucia, szczególną uwagę należy zwrócić na obszar skóry, w którym przekłucie zostanie wykonane.
Tydzień przed zabiegiem należy skontaktować się z mistrzem, aby specjalista ocenił stan skóry. Jeśli na skórze występuje stan zapalny lub podrażnienie, skórę należy leczyć maściami łagodzącymi. Maść należy równomiernie rozprowadzić na skórze, wmasować okrężnymi ruchami i pozostawić do całkowitego wchłonięcia.
Dwa do trzech dni przed zabiegiem należy przestrzegać tych zaleceń:
- Nie spożywać napojów alkoholowych i niskoalkoholowych;
- Nie przyjmować antybiotyków, a także witaminy E, aspiryny;
- Powstrzymać się od picia kawy, a także napojów zawierających kofeinę:
- Colę, napoje energetyczne i tak dalej;
- Wyeliminować z żywienia składniki aktywne, takie jak czosnek, żeń-szeń i inne;
- Spożywać więcej witaminę K, która znajduje się w kapuście (biała kapusta, brukselka, kalafior), dyni, oliwie z oliwek i bananach;
- Lub brać specjalne suplementy zawierające tę witaminę;
- Ważne jest odwiedzić dentystę, sprawdzić stan dziąseł i przeprowadzić profesjonalne czyszczenie zębów;
- Nie mniej ważny jest wybór wysokiej jakości, odpowiednich kolczyków do piercingu.
Wybór kolczyka
Piercing Monroe wygląda bardzo efektownie, oryginalnie i pięknie, pod warunkiem, że piercing jest dobrze wykonany i biżuteria jest odpowiednio dobrana.
Z reguły w profesjonalnych salonach mistrz zapewni wybór biżuterii i doradzi najbardziej odpowiednią opcję. Ale jeśli sam chcesz wybrać kolczyk, ważne jest, aby nie wydawać natychmiast pieniędzy na kosztowną biżuterię wykonaną z metali szlachetnych. Ponieważ istnieje duże ryzyko, że metal zacznie się utleniać, w przyszłości konieczne będzie powtórzenie procedury przekłuwania.
Jeśli chcesz dokładnie złotej biżuterii, ważne jest, aby kolczyk był wykonany w wysokim standardzie, co najmniej 585-tym. Jednak lepiej wybrać biżuterię tytanową przy wyborze kolczyka. W przypadku przekłuwania Monroe ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar labretu, najbardziej optymalna długość to od pięciu do dziesięciu milimetrów, szerokość kolczyka to 1,8 milimetra. Ponadto, wybierając kolczyk, należy zwrócić uwagę na próbkę metalu, jeśli znajduje się ona w miejscu, w którym kolczyk dotyka twarzy, to przekłucie goi się znacznie dłużej. Wynika to z faktu, że to podrażnia gojącą się skórę.
Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę rodzaj piercingu:
- Jeśli przekłucie jest podłużne lub poprzeczne, najlepszą opcją byłby mikrobanan;
- Jeśli wykonuje się przekłucie pionowe, lepiej wybrać okrągłe lub segmentowe pierścienie.
Trzeba zwrócić również uwagę, aby kolczyk nie ocierał się o skórę, w przeciwnym razie istnieje duże prawdopodobieństwo przyrastania kolczyka, który będzie musiał zostać usunięty chirurgicznie.
Ważna informacja! Nie warto wybierać stal chirurgiczną, która zawiera znaczne ilości niklu, ponieważ istnieje ryzyko intoksykacji.
Zabieg piercingu monroe
Aby wykonać piercing Monroe, ważne jest, aby poprawnie podejść do wyboru piercera.
Upewnij się, że naprawdę dotarłeś do wykwalifikowanego specjalisty z doświadczeniem: dowiedz się opinii innych klientów o nim, przejrzyj portfolio specjalisty, nie bój się zadawać mistrzowi pytań. Bardzo ważne jest również zwrócenie uwagi na sterylność gabinetu, w którym będzie wykonywany zabieg, oraz na sterylność narzędzi. Upewnij się, że mistrz jest w jednorazowych rękawiczkach, otwiera i sterylizuje narzędzie robocze przy tobie. -Uwaga! Jeśli odczuwasz silny lęk i zażyłeś środek uspokajający, koniecznie powiedz o tym mistrzowi.
Piercing Monroe
- Proces przygotowawczy. Klienta umieszcza się na fotelu / kanapie, głowa ustawiona pod kątem 45 stopni do podłogi.
- Dezynfekcja. Obszar skóry jest traktowany środkami antyseptycznymi.
- Znieczulenie. Wykonywane jest na życzenie klienta, jak również w przypadku zwiększonej wrażliwości skóry. Lidokainę lub inny środek znieczulający wstrzykuje się w skórę, działanie leku występuje od pięciu do dziesięciu minut po wstrzyknięciu.
- Miejsce przekłucia. Określane jest miejsce przekłucia, które piercer zatwierdza z klientem.
- Wykonanie przekłucia. Igła jest sterylizowana, a następnie smarowana wazeliną. Mistrz odciąga skórę, aby nie uszkodzić dziąsła, dalej stopniowo wkłuwa w nią igłę. Igła jest skierowana w bok lub do góry, w zależności od wybranego przekłucia.
- Mocowanie kolczyka. Nasadkę wyrzuca się z igły, a kolczyk jest wstawiany w tym samym kierunku, który jest dalej mocowany pęsetą.
Cała procedura przekłucia trwa około piętnastu minut.
Pielęgnacja piercingu
W pierwszym tygodniu z rany może pojawiać się krew.
Przekłuty obszar może stać się czerwony i może pojawić się obrzęk. To jest normalne, po tygodniu objawy te znikają. Jeśli obrzęk i zaczerwienienie nie znikną, musisz skontaktować się ze swoim mistrzem.
W okresie gojenia się piercingu lepiej jeść miękkie jedzenie. Ponieważ aktywny ruch mięśni twarzy może przyczynić do wypadania kolczyka.
Miejsce przekłucia należy traktować preparatem antyseptycznym, do pięciu razy dziennie. Wacik należy zwilżyć środkiem i delikatnie zwilżyć nakłucie. Pod czas tego kolczyk należy ostrożnie odsunąć, aby usunąć zakrzepłą limfę lub krew.
W przypadku długotrwałego gojenia się piercingu, należy go leczyć maścią gojącą. Dopóki piercing nie jest całkowicie wygojony, nie zaleca się wymiany kolczyka.
Okres rehabilitacyjny po zabiegu przekłucia trwa około piętnastu dni. W tym okresie mogą występować bolesne odczucia, w tym przypadku stosuje się środek znieczulający.
Ograniczenia
w czasie rehabilitacji
- W ciągu dwóch tygodni po zabiegu nie wolno spożywać zbyt gorących ani zimnych potraw.
- Ograniczyć używanie napojów gazowanych, niskoalkoholowych i alkoholowych przez trzy dni.
- Po każdym posiłku należy przepłukać usta.
- Zęby myć dokładnie, nie wykonując szybkich ruchów.
- Palenie nie jest wskazane przez tydzień.
- Przez dziesięć dni ograniczyć odwiedzania solarium, łaźni, plaży, basenów i saun.
- Nie dotykać piercingu brudnymi rękami.
- W przypadku zgubienia kolczyka konieczna jest wymiana biżuterii w ciągu najbliższych trzech, maksymalnie siedmiu dni.
- Nie spać na boku piercingu, a także z twarzą do dołu. Duże ryzyko wypadania kolczyka.
Jeśli przez długi czas martwisz się o jakiekolwiek problemy z piercingiem, nie wahaj się jeszcze raz pójść do piercera, ponieważ od tego zależy jakość piercingu i Twoje zdrowie.