Piercing na plecach - VeAn Poland
Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Piercing na plecach

Modyfikacja ciała szybko zyskuje na popularności.


Dzięki tej usłudze możesz ozdobić absolutnie każdą część ciała: twarz, szyję, ramiona, brzuch, nogi, plecy i tak dalej.

Szerokie zapotrzebowanie, szczególnie wśród przedstawicieli słabej połowy, to piercing na plecach. Dziewczyny zazwyczaj wolą ozdobić w ten sposób wgłębienia w dolnej części pleców, taka modyfikacja ciała wygląda bardzo kobieco, odważnie i seksownie.


W ten sposób młode dziewczyny wolą podkreślać zgięcie dolnej części pleców, podkreślając w ten sposób swoją kobiecość i plastyczność. Jednocześnie dżinsy, spódnice czy szorty nosi się z niską talią, aby nie dotykać kolczyków i demonstrować ich niezwykłą ozdobę ciała.

Piercing na plecach wygląda bardzo pięknie, nietypowo i ekstrawagancko. Obszar pleców pozwala wykonywać za pomocą usługi modyfikacji ciała całe wzory, które wyglądają niezwykle imponująco. Pomimo trudno dostępnego miejsca do leczenia środkiem antyseptycznym, piercing takiego planu ma wielu wielbicieli. Przede wszystkim ten rodzaj modyfikacji ciała jest popularny wśród kobiet, chociaż mężczyźni mogą również ozdobić swoje plecy w podobny sposób.

Do ozdobienia pleców stosuje się microdermal, płaski surface bar lub kolczyki do gorsetu. Każda z tych opcji ma swoje własne niuanse i cechy.

Piercing na plecach
Piercing na plecach

Surface piercing

Piercing typu płaskiego jest wybierany do ozdabiania stałych obszarów, plecy są właśnie takim obszarem.


Głównym niuansem tego rodzaju modyfikacji jest problematyczny okres gojenia. Płaskie nakłucia goją się długo oraz to może zakończyć się niepowodzeniem, organizm może odrzucić produkt.

Chodzi o to, że nie wszyscy ludzie są predysponowani do gojenia się płaskich nakłuć, a jeśli jesteś jednym ze szczęśliwców, musisz tylko regularnie dbać o uszkodzony obszar. Dla tych, którzy nie mają tych predyspozycji, warto przyzwyczaić się do tego, że płaski piercing będzie tymczasową ozdobą ciała.


W przypadku płaskich nakłuć jako ozdoby stosuje się surface bar, które wyglądem przypominają zszywki z dekoracyjnymi nakrętkami na końcówkach. Zwykle używa się surface bar z prostokątnymi końcówkami, ale ta opcja nie jest odpowiednia dla wszystkich części ciała, czasami używa się surface bar o innych kątach zgięcia. Sam surface bar (podstawa kolczyka) jest umieszczony pod skórą, każda jego krawędź powinna znajdować się na tej samej głębokości. Dwa występy (końcówki) są ustawione pod kątem prostym do skóry, co pozwala na zmniejszenie nacisku i zmniejszenie ryzyka procesów zapalnych. Ozdobne zapięcia są przykręcane na występy, ich rozmiar nie powinien być zbyt duży (aby nie zaczepiać biżuterią ubrania) ani mały (ozdoba może wpaść pod skórę lub spowodować ucisk).


Okres gojenia kanału przekłucia trwa od sześciu miesięcy do dwunastu miesięcy, podczas gdy dyskomfort i bolesne odczucia podczas dotykania lub gwałtownego ruchu ciała będą odczuwalne tylko przez pierwsze tygodnie. Warto od razu zauważyć, że jeśli przebicie nie powoduje już dyskomfortu — nie oznacza to, że rana całkowicie się zagoiła i nie ma już potrzeby jej leczenia. Niuans płaskiego przekłuwania polega na tym, że konieczne jest dbanie o niego przez cały okres noszenia.

Piercing na plecach
Piercing na plecach
Piercing na plecach

Microdermal

Bardzo popularny rodzaj kolczyków na plecach.


Kolczyk wygląda następująco: podstawa produktu składa się z płyty, do której przymocowany jest pręt, jest on z kolei mocowany za pomocą dekoracyjnej nakrętki.


Płyta jest osadzona pod skórą klienta, pręt pozostaje na zewnątrz i jest mocowany za pomocą nakrętki. Do przekłuwania pleców najlepiej nadaje się microdermal, ponieważ kolczyk praktycznie nie dotyka ubrania i nie zakłóca naturalnego rozciągania skóry. Ze względu na fakt, że samo mocowanie kolczyków znajduje się w warstwach skóry, ten rodzaj biżuterii wygląda znacznie schludniej niż zwykły rodzaj modyfikacji ciała. Ta cecha sprawia, że microdermal wygląda bardzo organicznie na ciele, nawet w dużych ilościach. Dość często można zobaczyć, jak ten rodzaj piercingu doskonale uzupełnia tatuaż.


Przy wyborze microdermali należy zwrócić uwagę na skład ich stopu. Najbezpieczniejszym stopem jest tytan, jest stabilny, trwały, nie powoduje reakcji alergicznych i nie utlenia się pod wpływem płynów ustrojowych. Tytan ma wysoką kompatybilność ze skórą, dlatego produkty wykonane z takiego stopu są niezwykle rzadko odrzucane przez organizm.

Piercing na plecach
Piercing na plecach

Gorset na plecach

Piercing na plecach zawsze wygląda niecodziennie i ciekawie.


Najczęstszą opcją tego rodzaju modyfikacji ciała jest gorset. Mistrz wykonuje oznaczenia z tyłu, w dwóch lub więcej rzędach, przeciwległe otwory powinny być jak najbardziej symetryczne. Specjalne kolczyki są wkładane do wykonanych kanałów przekłuć. W przyszłości, po całkowitym zagojeniu kanałów przekłuć, przez pierścienie przeciągane są wstążki. Z reguły wstążki są wiązane na krzyż, wizualnie przedstawiając gorset.


Do codziennego noszenia ta opcja nie zawsze jest odpowiednia, u niewielu osób przekłucie goi się całkowicie bez powikłań. W większości jest używany w sposób dekoracyjny, do sesji zdjęciowej lub na imprezę.

Modyfikacja pleców zawsze przyciąga wiele spojrzeń, nic dziwnego, ponieważ piercing tego rodzaju wygląda nadzwyczajnie. Pomimo faktu, że wymaga dużo wysiłku podczas samej procedury i opieki, wciąż wiele osób woli tę opcję dekoracji ciała. Ważne jest tylko znalezienie dobrego piercera, a następnie wszystko zależy od opieki nad uszkodzonymi obszarami. Właściwa i regularna pielęgnacja piercingu pozwoli Ci cieszyć się pożądaną modyfikacją ciała przez wiele lat.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.