Piercing paznokci - VeAn Poland
Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Piercing paznokci

Branża piercingu jest przepełniona wieloma różnymi rodzajami modyfikacji ciała.


Ludzie przekłuwają różne części ciała, ozdabiając je oryginalnymi kolczykami o różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Istnieje wiele rodzajów kolczyków prawie dla każdej części ciała. Na przykład mamy wiele typów piercingu ust: Monroe, Medusa, Madonna, Symmetry, Snakebite, Ashley i tak dalej. Lub piercing uszu: klasyczny, industrial, tunele, spirala, tragus, antitragus i tak dalej. Każdy rodzaj jest wyjątkowy i oryginalny na swój sposób i cieszy się dużą popularnością wsród wielu ludzi. Ponadto nie tylko młodzi ludzie, ale także osoby w różnym wieku wolą ozdabiać w ten sposób swoje ciała. Ciekawą nowością w dziedzinie piercingu, która zakochała w siebie wielu kobiet, jest przekłuwanie płytki, czyli wolnego brzegu paznokcia.

Piercing paznokci wygląda dość oryginalnie, ciekawie i niecodziennie, co przyciąga uwagę otaczających. Ten rodzaj modyfikacji wcale nie jest trudny: na wolnym brzegu paznokcia wykonuje się otwór, w który wkłada się kolczyk. Taki zabieg jest całkowicie bezpieczny: zero bólu, skóra i naczynia krwionośne w ogóle nie są dotykane, węzły nerwowe również nie są uszkodzone. Zgrabny kolczyk, koralik lub miniaturowa zawieszka wyglądają bardzo kreatywnie i stylowo.

Ten oryginalny rodzaj piercingu jest bardzo często wykonywany w salonach paznokci, ale ważne jest, aby mieć pewność, że mistrz paznokci prawidłowo przekłuwa paznokieć, ponieważ ta procedura ma również niuanse, które warto wiedzieć. Ta modyfikacja jest przeprowadzana tylko na długich lub średniej długości paznokciach. Dla właścicieli krótkiego manicure ta procedura nie zadziała.

Piercing paznokci

Zalety i wady
piercingu paznokci

Ten rodzaj piercingu jest bardzo nietypowy i piękny, ale ma też swój szereg zalet i wad, które mogą powodować niedogodności w życiu codziennym. 

Zalety

 • Tak ciekawy sposób zdobienia paznokcia będzie pasował na każdą okazję.
 • W łatwy sposób można przeprowadzić wymianę biżuterii, wykonując tym samym różne designy w manicurze.
 • Procedura jest dość prosta i szybka, co pozwala wykonać ją samodzielnie w domu.
 • Ten nietypowy rodzaj piercingu nie wymaga dużych wydatków. Wady


 • W przypadku nieprawidłowego wykonania zabiegu przekłucia płytki paznokcia istnieje duże ryzyko uszkodzenia.
 • Kolczyk często może czepiać się do ubrania, włosów i tak dalej.
 • Zbyt mocne zaczepienie lub uderzenie kolczykiem może również uszkodzić płytkę paznokcia.
Piercing paznokci
Piercing paznokci

Szczgóły procedury

Piercing paznokci jest bezbolesny, bezpieczny i dość prosty, co pozwala robić go nie tylko w salonie, ale także w domu.


Jako narzędzie używana jest zwykła igła do szycia lub specjalny pistolet do przekłuwania. Najbardziej odpowiednim narzędziem do samodzielnego przekłuwania jest małe wiertło.

Przekłucie najlepiej wykonać na sztucznej płytce paznokcia. Wówczas ryzyko uszkodzenia naturalnych tkanek zostanie zminimalizowane, a także nie pociągnie za sobą ewentualnych nieprzyjemnych konsekwencji. Jeśli taki piercing wykonuje się na naturalnej płytce, musi ona być zdrowa i mocna. Jeśli paznokcie są złuszczone, złamane lub bardzo cienkie, dekoracja nie wytrzyma długo. W takim przypadku najpierw nakłada się żel na płytkę paznokcia, co wzmocni płytkę.

W profesjonalnych salonach ten piercing jest wykonywany bardzo szybko. Za pomocą specjalnego urządzenia mistrz robi otwór i wkłada do niego kolczyk. Zazwyczaj takie manipulacje przeprowadza się na palcu serdecznym lub małym. Tak, aby piercing nie przeszkadzał w wykonywaniu codziennych zadań domowych (sprzątanie, mycie, gotowanie itp.).

Piercing paznokci

Piercing paznokcia
w salonie profesjonalnym

Można ozdobić płytkę paznokcia kolczykiem w każdym profesjonalnym salonie paznokci.


Najpierw jest wykonywany manicure według zwykłej technologii. W przypadku przedłużania lub żelowania płytki paznokcia, najpierw wykonuje się specjalne wzmocnienie, a następnie sam projekt. Po tym stylista paznokci wykonuje piercing paznokcia:


 • Dłoń klienta kładzie się na twardej powierzchni, dłonią skierowaną w dół;
 • Oznaczane jest miejsce przekłucia na wolnym brzegu paznokcia;
 • Piercing wykonuje się za pomocą pistoletu lub specjalnej maszynki;
 • Następnie jest mocowana dekoracja.W trakcie późniejszej korekty płytki paznokcia, piercing można łatwo usunąć, paznokcie opiłować i pomalować nowym żelem. Piercingu na naturalnej płytce paznokcia jest stopniowo obcinany lub piłowany, aż otwór całkowicie odrośnie.

Piercing paznokci
Piercing paznokci

Piercing
paznokcia samodzielnie

Usługa przekłuwania paznokci cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kobiet.


Taka oryginalna forma zdobienia nadaje zwykłemu manicure więcej oryginalności i piękna. Jednak nie każdy ma możliwość odwiedzenia profesjonalnego salonu w celu realizacji tej usługi. Dlatego ten rodzaj piercingu jest często wykonywany w domu.

Procedura przekłucia wolnego brzegu paznokcia nie jest trudne, można to zrobić w domu. Wcześniej płytkę paznokcia należy wzmocnić żelem, jeśli masz już przedłużone paznokcie, możesz od razu przystąpić do zabiegu.

Wszystkie niezbędne narzędzia można kupić w specjalnym sklepie. Przed zabiegiem bardzo ważne jest wysterylizowanie narzędzi i biżuterii oraz dokładne umycie rąk.

 • Na powierzchnię paznokcia nakłada się lakier bazowy o grubości od dwóch do trzech warstw. Każda nowa warstwa lakieru musi być całkowicie sucha przed nałożeniem kolejnej.
 • Na wolnym brzegu paznokcia zaznacza się kropeczką miejsce przekłucia.
 • W oznaczonym miejscu prostopadle do płytki wierci się otwór.
 • W otwór wkłada się kolczyk.Ważne jest, aby prawidłowo dobrać biżuterię, kolczyk nie powinien wychodzić daleko poza płytkę, w przeciwnym przypadku to spowoduje dyskomfort.

Piercing paznokci
Kolczyki do
piercingu paznokci

Jest wiele rodzajów kolczyków do piercingu paznokcia.


Kolczyk może mieć kształt sztyftu lub małego pierścionka. Z reguły najpopularniejsze są właśnie pierścionki, które mogą być również różnego rodzaju: potrójne, podwójne, z kamieniami, koralikami, wisiorkami, cyrkoniami i tak dalej.

Popularna jest również biżuteria w postaci sztang, której koniec może mieć postać kwiatu, kryształu górskiego, różnych kształtów geometrycznych i tak dalej. Sztanga jest wkładana przez otwór i mocowana nakrętką. Długość pręta nie powinna być zbyt długa.

Można również spotkać opcję, gdy zdobienie paznokci jest połączone łańcuszkiem z pierścionkiem na palcu lub bransoletką na dłoni.

Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni kolczyk nie tylko pod względem rozmiaru, ale także designu. Rzeczywiście, w manicure ważne jest, aby szczegóły wzajemnie się uzupełniały i harmonizowały ze sobą.

Piercing jest popularną usługą od wielu lat. Ozdabianie ciała różnymi przekłuciami było robione od dawna, niektóre plemiona nadal demonstrują w ten sposób swoje tradycje. Dzięki specjalnym przekłuciom można odróżnić, do którego plemienia należy dana osoba. Dziś usługa modyfikacji ciała nie ma specjalnego obciążenia semantycznego, ale wykonuje się bardziej dla piękna i estetyki. Różnorodność rodzajów modyfikacji ciała pozwala każdej osobie wybrać najbardziej odpowiedni dla niej rodzaj piercingu. Ta metoda ozdabiania ciała ma wielu fanów na całym świecie, zarówno facety, jak i kobiety w różnym wieku zwracają się do usług piercingu. Każdy rodzaj piercingu ma swoje szczegóły i ograniczenia, nawet jeśli chodzi o wiek. Jak wiadomo, przekłuwanie płatka ucha wykonuje się w każdym wieku, nawet jednorocznemu dziecku. Ale inne rodzaje modyfikacji ciała są dozwolone tylko za zgodą rodziców lub w wieku dorosłym.

Nie zaleca się przekłuwania paznokci w młodym wieku; tego typu piercing najlepiej wykonywać od szesnastego roku życia. Kiedy kobieta jest w stanie kompetentnie oceniać stan płytki paznokcia. Ten rodzaj piercingu wymaga również specjalnych zasad pielęgnacji. Podczas sprzątania, zmywania naczyń i tak dalej - wskazane jest założenie na dłonie rękawiczek, aby uchronić piercing przed czepianiem do innych powierzchni i zmniejszyć ryzyko zerwania biżuterii. Wtedy długo będziesz cieszyć się pięknym, oryginalnym manicure.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.