Przekłuwanie pępka: Przeciwwskazania przekłucie pępka & Możliwe konsekwencje - VeAn Poland
Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Przekłuwanie pępka

Przekłucie pępka trudno nazwać czymś nadzwyczajnym lub egzotycznym, ponieważ tego rodzaju ozdoba ciała jest używana przez ogromną liczbę kobiet.


Niemniej jednak wokół tej procedury krąży siè wiele pytań, wątpliwości i mitów. W tym artykule postaramy się bardziej szczegółowo wyjaśnić ten temat.

Przekłuwanie pępka

Historia piercingu pępka

Wiele osób uważa przekłucie pępka za rodzaj sztuki, za coś nowego, podczas gdy inni twierdzą, że przekłuwanie pępka odbywa się od tysięcy lat.


Więc kto ma rację? Prawdopodobnie trudno jest wymienić datę lub epokę, kiedy ludzie zaczęli przekłuwać pępek, ale wiadomo na pewno, że nawet starożytni Egipcjanie aktywnie robili taką procedurę. To prawda, że nie zrobili tego ze względów estetycznych, dla nich był to charakterystyczny znak pokazujący miejsce człowieka w społeczeństwie, ale nie element dekoracji. Zaczęli masowo przekłuwać pępek żeby ozdobić swoje ciało po wprowadzeniu kobiecego bikini do mody. Moralność zaczęła pozwalać kobietom być bardziej ekscentrycznymi, z czego skorzystało wiele popularnych aktorek, piosenkarek i modelek. Oczywiście ich fani też chcieli taką „nowość”, i dlatego przekłuwanie pępka zostało modnym i popularnym trendem. Dziś przekłuwanie pępka nie jest już czymś szokującym lub wyjątkowym, pod względem popularności ustępuje jedynie przekłuwaniu uszu. Możemy więc śmiało powiedzieć, że przekłuwanie pępka stało się modne, aby podkreślić piękno lub podkreślić tłum - stosunkowo młode zjawisko. Chociaż sama procedura ma dziesiątki tysięcy lat.

Przekłuwanie pępka
Przekłuwanie pępka

Zakup perełkowy - przeciwwskazania

Ponieważ procedura przekłuwania pępka jest prosta, jest bardzo odpowiedzialna, ponieważ Wymaga wystarczającej wiedzy, zręczności, sterylnego pomieszczenia, specjalnego narzędzia i zgody lekarza.


Rzeczywiście, zamiast pięknego i seksownego pępka, możesz mieć poważne problemy zdrowotne. Zdecydowanie nie zalecamy przekłuwania siebie ani ufania swojemu ciału i zdrowiu przyjaciołom lub znajomym. Przekłuwanie pępka jest usługą dość niedrogą, do tego stopnia, że głupio jest narażać się na ryzyko. Powierz swoje ciało tylko profesjonalnemu mistrzowi, który zna temat, ma doświadczenie i posiada już jakieś opinie klientów. Nawet w tym przypadku ważne jest, aby pamiętać, że każdy specjalista piercingu, nawet jeśli ma pewną wiedzę medyczną, nie jest lekarzem, a ponadto nie ma informacji na temat twojego zdrowia. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to skonsultować się z lekarzem i dopiero po otrzymaniu jego zgody ostrożnie wybrać, gdzie i od kogo zostanie przekłuty pępek. Zapomnij o przekłuwaniu brzucha, jeśli masz następujące choroby:

 • Zapalenie wątroby
 • Zapalenie trzustki
 • Hiv
 • Zapalenie żołądka w ostrej fazie
 • Reumatyzm
 • Cukrzyca
 • Zatrucie krwi lub naruszenie jej krzepliwości
 • Przewlekłe choroby skóryTo nie jest cała lista, ale tylko lista typowych problemów. Jeśli dbasz o swoje zdrowie - najpierw skonsultuj się z lekarzem.

Przekłuwanie pępka

Gdzie lepiej
zrobić przekłucie pępka?

Oczywiście, każdy będzie miał przyjaciela lub znajomego, który jest gotowy za symboliczną nagrodę, przekłuć nie tylko uszy i pępek, ale także inni części ciała.


Nawet jeśli nie ma takiego znajomego, Internet po prostu jest przepełniony ogromną liczbą artykułów typu - „Jak robić przekłucie pępka w domu za darmo”. Więc nie powinno być problemu z przekłuciem pępka, prawda? Oczywiście pod warunkiem, że nie masz przeciwwskazań od lekarza, w przeciwnym razie konsekwencje mogą być śmiertelne. No i jeśli oczywiście gabinet i narzędzia są całkowicie sterylne i nie zostaniesz zainfekowany. I piercing za pierwszym razem będzie się równy i piękny, i potem nie trzeba będzie spędzać dużo czasu i pieniędzy, aby poprawić sytuację. I jesteś gotowy na cierpienie (rzadko procedura jest bezbolesna, kiedy robi ją nie profesjonalista ) i poświęcenie wystarczająco dużo czasu na opanowanie wiedzy teoretycznej. Ale możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy. Trochę oczywiście, ponieważ usługa wcale nie jest droga. Jeśli nie zgadzasz się z powyższym, to zalecamy dalsze czytanie, ponieważ my kategorycznie sprzeciwiamy się takiemu podejściu.

Piercing powinien być wykonywany wyłącznie przez wykwalifikowanego specjalistę w specjalnie wyposażonym i zorganizowanym miejscu. Piercing-salony, tattoo-salony, salony piękności - to są miejsca, w których powinno się robić tę usługi. Dlatego bardzo ważne jest, aby upewnić się, że wybrane miejsce spełnia wszystkie ważne kryteria - jest sterylnie czyste, wyposażone, wszystkie materiały eksploatacyjne są jednorazowego użytku i wysokiej jakości, mistrz pracuje w masce i rękawiczkach, ma doświadczenie, rekomendacje i recenzje klientów potwierdzające jego profesjonalizm.

Przekłuwanie pępka
Przekłuwanie pępka
Przekłuwanie pępka

Pielęgnaja
pępka po piercingu

Aby uniknąć problemów zdrowotnych i zachwycać otaczających mężczyzn swoim pięknem, nie wystarczy mieć piercing od profesjonalnego mistrza.


To tylko połowa sukcesu. Drugą i również ważną częścią jest przestrzeganie wszystkich niezbędnych zasad podczas gojenia piercingu, w przeciwnym razie wszystko może zostać zepsute. Czas gojenia całkowitego dla wszystkich jest inny, w niektórych przypadkach może wynosić nawet kilka miesięcy. Ale jeśli wszystko jest wykonane poprawnie, najczęściej jest to miesiąc. Procedura pielęgnacji nie jest skomplikowana i składa się z trzech głównych punktów:

 • Wykonywanie wszystkich procedur higieny osobistej. Oprócz podstawowych zasad higieny osobistej spróbuj wykluczyć gorące mycie na 2-3 tygodnie. Tylko ciepły prysznic. Ze środków kosmetycznych - tylko mydło antybakteryjne. Dotykaj pępka lub biżuterii tylko sterylnymi rękawiczkami lub dłońmi, które zostały wstępnie obrobione specjalnymi roztworami. Utrzymuj kólczyk zawsze w czystości.
 • Pielęgnacja przekłucia. Zasady opieki powinny być szczegółowo wyjaśnione przez piercera, doradzone produkty pielęgnacyjne i wydane specjalne broszury ze wszystkimi zaleceniami, na wypadek gdybyś klient coś zapomniał.
 • Właściwe ubrania. Odzież powinna być czysta, lekka i luźna, nie powinna miażdżyć ani ocierać o przekłute miejsce. Preferowane są naturalne tkaniny.
Przekłuwanie pępka
Przekłuwanie pępka
Możliwe konsekwencje
po piercingu pępka

Niektóre kobiety mają czasem nieprzyjemne konsekwencje przekłucia pępka.


Nawet jeśli pępek był dobrze pielęgnowany podczas gojenia, a najlepszy mistrz w mieście wykonał piercing. Niestety nikt nie jest przed tym zabezpieczony.

Najczęściej zdarzają się nieprzyjemne lub bolesne odczucia w okolicy pępka, zarówno gdy kólczyk styka się z ciałem, jak i w spokojnym stanie. Dzieje się tak, ponieważ nawet zagojone przekłucie na początku jest dość wrażliwa. Z czasem kanał piercingu stanie się bardziej szorstki, a dyskomfort zniknie, chyba że oczywiście są związane z zanieczyszczeniem i stanem zapalnym.

Ciężki stan zapalny. Tutaj należy natychmiast wyjaśnić przyczynę tego - problemy zdrowotne, brak higieny, niewłaściwa biżuteria lub procedura piercingu została przeprowadzona z rażącymi błędami.

Najbardziej rzadko spotyka się odrzucenie kólczyka ciałem. Dzieje się tak najczęściej z powodu złego wyboru biżuterii - niewystarczająco głębokiego dla niej przekłucia, złej jakości kólczyka lub jego materiału lub niewłaściwego kształtu i rozmiaru.

Chcemy zauważyć, że zdarza się to niezwykle rzadko, ale nikt nie jest przed tym zabezpieczony. Jeśli masz jakiekolwiek problemy, koniecznie skonsultuj się ze specjalistą i zidentyfikuj problem - nie musisz czekać, aż przejdzie on sam.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.