Piercing policzków - VeAn Poland
Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Piercing policzków

Wśród wielu różnych rodzajów modyfikacji ciała Piercing policzków jest bardzo popularne.


Modyfikacja policzków jest popularna zarówno wśród chłopaków, jak i dziewcząt. Jest to oryginalny sposób na podkreślenie swojego stylu, a także spektakularna metoda wyrażania siebie. Najczęstsze nakłucia w tym obszarze to wgłębienia. Piercing wykonuje się albo w samych dołeczkach, albo jeśli ich nie ma, w celu ich pojawienia się. Oprócz efektu wgłębień modyfikację wykonuje się również na kościach policzkowych i innych miejscach tego obszaru. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednią biżuterię.

Piercing policzków jest wykonaniem przekłucia przelotowego w tkankach policzków, który prowadzi do jamy ustnej klienta. Kanały wykonują symetrycznie na obu policzkach. Na policzkach znajduje się wiele zakończeń nerwowych, ich małe uszkodzenie prowadzi do powstawania wgłębień w miejscach uszkodzenia. Modyfikacja takiego planu wygląda bardzo interesująco i atrakcyjnie. Wiele osób uważa, że osoby z dołeczkami są znacznie bardziej atrakcyjne niż inne, więc nie jest zaskoczeniem, że wielu chce osiągnąć ten efekt za pomocą usługi piercingu. Co więcej, sam zabieg jest praktycznie bezbolesny, uszkodzone miejsca goją się dość szybko, zwłaszcza przy regularnym leczeniu środkiem antyseptycznym.

Piercing policzków

Rodzaje kolczyków
na policzkach

 1. Efekt wgłębień.
  1. Piercing wykonuje się w miejscach, w których są już dołeczki lub gdzie mogą być. Tego typu modyfikacja pojawiła się stosunkowo niedawno, ale zdążyła już zdobyć wielu fanów na całym świecie. Zasadniczo wizualny efekt wgłębień tworzą na policzkach ci, którzy z natury nie mają takich zagłębień. Piercing tego typu wygląda szczególnie uroczo, gdy osoba uśmiecha się, gdy dołeczki stają się głębsze.Do tworzenia wgłębień stosuje się labrety, które są osadzone w kanale przelotowym. Mistrz wykonuje symetryczne przekłucia na środku policzków lub na dole, wszystko zależy od pragnienia klienta. Podczas noszenia kolczyka język lub szkliwo zębów nie ulegają uszkodzeniu. W przypadku, gdy istnieje chęć wykonania takiego przekłucia, ale nie ma potrzeby wykonywania kanału przelotowego — zamiast labretu można użyć microdermali. W tym przypadku w górnej warstwie skóry wykonuje się kieszeń na biżuterię, w nią wkłada się kotwicę kolczyka, a ozdobna nakrętka mocuje się na górnej części wyrobu. Ten rodzaj modyfikacji ma swoje zalety, z których najważniejsze to szybki okres gojenia kanału. Jednocześnie w tym okresie limfa nie występuje, oprócz pierwszego dnia po zabiegu. Nawet jeśli dochodzi do nieznacznego uwolnienia limfy, jest ona tylko powierzchowna, nie dostaje się do jamy ustnej i nie towarzyszy jej nieprzyjemny zapach.
 2. Microdermali.
  1. Jak wspomniano powyżej, wyrób (microdermal) składa się z kotwicy, podnóżka i nakrętki. Kotwica osadza się w warstwach skóry, a na podnóżku wystającym na powierzchnię skóry nakłada się nakrętkę. Górną część biżuterii można zastąpić inną ozdobną nakrętką, ale dopiero po całkowitym wygojeniu uszkodzonego obszaru skóry.Oprócz efektu wgłębienia microdermali mogą znajdować się na dowolnym obszarze twarzy. Ich konstrukcja pozwala zamocować produkt w dowolnym preferowanym miejscu. Na przykład dość popularne jest stosowanie microdermali do zdobienia kości policzkowych. Kości policzkowe są przebijane zarówno przez dziewczyny, jak i chłopaków, ta modyfikacja wygląda bardzo fajnie.
 3. Anti eyebrow.
  1. Wykonywane na górnej części kości policzkowych. Wykonanie kanału przelotowego w tym obszarze jest nierealne, dlatego wykonuje się płaski rodzaj nakłucia lub instalację microdermalu.
 4. Fake piercing.
  1. Jeśli naprawdę lubisz przekłuwać policzki, ale z jakiegoś powodu nie możesz tego zrobić, zawsze możesz zastosować tzw. oszukany kolczyk. Fake piercing składa się z ozdobnej górnej części i magnesu. W ten sposób kolczyk można umieścić w dowolnym obszarze, do którego dostanie się magnes. Lub zawsze możesz użyć naklejki kryształki.

Piercing policzków
Piercing policzków

Wykonanie piercingu

Należy natychmiast zauważyć, że samodzielne wykonanie przekłucia jest niepożądane, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia ważnych nerwów twarzy, co doprowadzi do dalszej deformacji twarzy lub paraliżu mięśni.

Konieczne jest skontaktowanie się z doświadczonym i sprawdzonym specjalistą, który ma kwalifikacje i już przeprowadził tego rodzaju nakłucia. Łatwo się o tym przekonać — portfolio specjalisty, jeśli zawiera roboty z niezbędnym piercingiem, to trafiłeś we właściwe miejsce. Kolejną ważną kwestią są warunki sanitarne pomieszczenia roboczego mistrza. Zwróć uwagę, aby wszystkie narzędzia robocze zostało dokładnie wysterylizowane, a przedmioty jednorazowego użytku są rozpakowywane i dezynfekowane przed tobą. Zabieg przeprowadzany jest zarówno bez środków znieczulających, jak i przy ich stosowaniu wszystko zależy od progu bólowego klienta.


Więc, w jaki sposób procedura jest wykonywana:


 • Dokonuje się wyboru przyszłego przekłucia i doboru do niego biżuterii;
 • Narzędzia pracy i biżuteria trafiają do autoklawu;
 • Mistrz podaje zalecenia dotyczące pielęgnacji, a także szereg ograniczeń, aż do pełnego wyleczenia przyszłego przekłucia;
 • Narzędzie jednorazowego użytku, a także rękawice mistrza, są otwierane i dezynfekowane przy kliencie;
 • Przyszłe miejsca nakłucia są przecierane środkiem antyseptycznym, a następnie wykonywane są znaczniki;
 • Nakłucie wykonuje się przelotowe lub płaskie, w zależności od wybranego rodzaju biżuterii;
 • Wkłada się kolczyk;
 • Piercing jest ponownie wycierany środkiem antyseptycznym;
 • W celu zabezpieczenia przekłucia nakleja się na niego plaster.


Ogólnie rzecz biorąc, procedura zajmuje krótki czas, ponieważ nie jest wymagane długie przygotowanie. Najważniejsze jest doświadczenie mistrza, jego wiedza i umiejętności.

Piercing policzków

Zalecenia i ograniczenia
w okresie gojenia

Piercing policzków leczy się dość długo, okres dokręcania kanałów może wynosić około trzech miesięcy.Przyczyną długotrwałego gojenia są naczynia krwionośne i zakończenia nerwowe, które znajdują się w policzkach, a także z powodu grubej warstwy skóry.

W okresie gojenia uszkodzonych obszarów twarzy należy przestrzegać następujących ograniczeń:


 • Ograniczyć wizyty w solariach, basenach, saunach i wodach otwartych;
 • Powstrzymaj się od ubrań z wysokim kołnierzem, jeśli nie ma innej opcji — nie pozwól, aby kołnierz ocierał się o policzki;
 • Nie myć się gorącą wodą;
 • Ogranicz przedostawanie się do uszkodzonych obszarów kosmetyków;
 • Nie ciągnij, nie przekręcaj ani nie wymieniaj kolczyków.Aby miejsca nakłucia zagoiły się tak szybko, jak to możliwe i bez powikłań, należy przestrzegać specjalnych zaleceń pielęgnacyjnych:

 • Co najmniej cztery razy dziennie przemyj piercing preparatami antyseptycznymi;
 • Po każdym posiłku nawet lekkiej przekąsce przepłucz jamę ustną;
 • Zastosuj maść do gojenia tylko zgodnie z zaleceniami mistrza.W pierwszym dniu po nakłuciu pojawia się obrzęk uszkodzonego obszaru, obfite ślinienie, a także pojawienie się chłonki. Jeśli obrzęk i zaczerwienienie utrzymują się przez dłuższy czas, należy natychmiast skonsultować się ze specjalistą, może rozwinąć się stan zapalny.

Piercing policzków
Piercing policzków

Wybór wyrobów do przekłuwania policzków

Wybór biżuterii odgrywa bardzo ważną rolę, odpowiednio dobrany kolczyk może znacznie skrócić okres gojenia.

Jeśli wykonano przekłucie policzków, najlepiej użyć w tym przypadku labretów. Jest to rodzaj sztangi na jednym końcu którego przymocowana jest płaska płyta, a na drugim dekoracyjna nakrętka. Nakrętkę można zmienić na dowolną inną, może to być wielokolorowa kula, koralik, kryształ i wiele innych. Najważniejsze jest przeprowadzenie wymiany po całkowitym wygojeniu kanału. Do piercingu policzków stosuje się również microdermali i kolczyki do płaskich nakłuć. Najważniejsze jest, aby poprawnie wybrać rozmiar i średnicę biżuterii.

Piercing policzków
Piercing policzków
Piercing policzków

Sfera piercingu cieszy się ogromną popularnością wśród osób w różnym wieku.

Jeśli chodzi o piercing policzków, ten rodzaj modyfikacji jest bardziej popularny wśród młodszego pokolenia. Taka niezwykła wersja zdobienia twarzy zawsze przykuwa uwagę przechodniów i otaczających ich osób. Piercing na policzkach wygląda dość spektakularnie, nietypowo i bardzo interesująco. To świetna okazja, aby urozmaicić swój wizerunek, dodać odrobinę uroku swojemu stylowi. Nawet jeśli biżuteria zostanie odrzucona przez organizm i trzeba będzie ją zdjąć, na policzkach pozostaną urocze dołeczki, które dodadzą Ci jeszcze większej atrakcyjności, zwłaszcza gdy się uśmiechasz. Nie bój się eksperymentować, nie zagłębiaj się w opinie innych, bo to jest Twoje życie i Twój wygląd. Najważniejszą rzeczą jest znalezienie wykwalifikowanego piercera i dbanie o miejsce przekłucia. Wtedy będziesz mógł cieszyć się długo oczekiwanym piercingiem na policzkach.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.