Septum kolczyk gojenie & Jak zrobic septum w domu - VeAn Poland
Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Septum kolczyk

Piercing to usługa, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie.


Wiele znanych osób ozdabia swoje ciała różnymi modyfikacjami, co z pewnością je wyróżnia, podkreśla ich indywidualny styl. Ta usługa jest szczególnie popularna wśród muzyków. Patrząc na obrazy wielu grup muzycznych, można zauważyć, że piercing na twarzy jest najbardziej popularny. Przebita brew, tunele w uszach, przebicie nosa, warg, policzków i tak dalej, wszystko to skutecznie uzupełnia obraz kreatywnej, niezwykłej osobowości. Osoby z modyfikacjami ciała zawsze przyciągają uwagę przechodniów i otaczających, zwłaszcza jeśli dana osoba jest ozdobiona niezwykłym wyglądem tej usługi.


Przekłuwanie nosa jest od wielu lat dość popularne. Jest to uniwersalna usługa, z której korzystają zarówno dziewczyny, jak i silna połowa ludzkości. Usługa ta ma kilka rodzajów: przebijane są skrzydła, przegroda, wierzchołek nosa, grzbiet nosa, skrzydła wraz z przegrodą. W tym artykule porozmawiamy o jednym z oryginalnych i niezwykłych rodzajów przekłuwania nosa — septum.

Septum kolczyk — zwany także przebiciem przegrody nosowej. Wygląda bardzo nietypowo i oryginalnie. Zabieg polega na nakłuciu górnej części przegrody nosowej na styku chrząstek nosa. Minimalizuje to możliwość ich urażenia. Biżuteria do piercingu septum może być dowolna: pierścień, sztanga, podkowa. Kolczyk w przegrodzie znajduje się nad górną wargą, co nadaje każdemu obrazowi akcent.

septum kolczyk

Historia pojawienia
się septum piercingu

Moda na przebicie przegrody nosowej przyszła do nas z Indii.


Jeśli dziś septum kolczyk jest tylko ozdobą, to w Indiach usługa ta była stosowana w różnych rytuałach. Przebicie przegrody nosowej miało szczególne znaczenie, na przykład dziewczęta wykonywały to nakłucie, aby poród był udany, a dziecko było łatwo wychowywane w przyszłości. Biżuterią septum był pierścień, który mógł być uzupełniony różnymi zawieszkami, warto zauważyć, że zawieszki te miały znaczną wagę.


Oprócz Indii septum kolczyk był również popularny w Australii. Aborygeni za pomocą nakłucia przegrody nosowej zmodyfikowali nos w płaski, za pomocą ciężkiej biżuterii. Płaski nos był uważany przez Aborygenów za znak atrakcyjności.


Wiele kobiet z krajów Azjatyckich i dziś ozdabia nos tym rodzajem nakłucia. Z reguły procedura jest przeprowadzana przed ślubem dziewczyny. W ten sposób dziewczyna stara się być jeszcze piękniejsza i bardziej pożądana dla swojego przyszłego małżonka.

Dziś septum jest popularne wśród wielu ludzi. Ten rodzaj można przypisać męskiej wersji przekłuwania nosa, przebicie skrzydła jest bardziej odpowiednie dla dziewcząt, co wygląda znacznie schludniej i delikatniej. Jednak mimo to septum kolczyk jest bardzo popularny nie tylko wśród mężczyzn, ale także wśród pięknej słabszej połowy.

septum kolczyk
septum kolczyk

Wykonanie
nakłucia przegrody

Piercing septum nie jest prostą procedurą, podczas nakłucia bardzo ważne jest, aby nie zaczepić samej przegrody, ale tylko minimalną część skóry.

Jednocześnie powinno być odpowiednio dobrane ustawianie nakłucia, aby procedura zakończyła się powodzeniem, a nakłucie w przyszłości zagoiło się bez komplikacji. Dlatego bardzo ważne jest, aby zwrócić się tylko do sprawdzonego, wykwalifikowanego mistrza, który ma za sobą przyzwoite doświadczenie zawodowe. Bardzo ważnym czynnikiem są również warunki sanitarne gabinetu, w którym zostanie przeprowadzona procedura, należy zwrócić uwagę na sterylizację instrumentów, obecność środków antyseptycznych i leków znieczulających.


Jak więc wykonuje się przekłucie przegrody nosowej?

 • Specjalista wraz z klientem dobiera kolczyk odpowiadający wybranej średnicy nakłucia.
 • Wybrana biżuteria i narzędzia pracy umieszczane są w sterylizatorze.
 • Podczas sterylizacji specjalista udziela wskazówek dotyczących pielęgnacji piercingu septum.
 • Mistrz przygotowuje jednorazowe rękawiczki, igłę jednorazowego użytku.
 • Za pomocą specjalnych kleszczy wykonuje się zacisk niezbędnego obszaru skóry.
 • Mistrz dezynfekuje miejsce, wykonuje oznaczenia.
 • Szybkim, pewnym ruchem wykonuje się nakłucie tkanki miękkiej, bez dotykania przegrody.
 • Podczas wyjmowania igły stopniowo wprowadza się biżuterię w miejsce nakłucia.
 • Kolczyk jest mocowany za pomocą zapięcia.
 • Miejsce nakłucia jest ponownie przemywane środkiem antyseptycznym wraz z kolczykiem.


Przy prawidłowym wykonaniu zabiegu bolesne odczucia trwają około minuty. Znieczulenie wykonuje się tylko w razie potrzeby. Dalsze gojenie się przegrody zależy od samego klienta.

septum kolczyk

Czy można samodzielnie wykonać przebicie septum?

Nakłucie dowolnej części ciała, nawet najprostszej jak nakłucie płatka ucha, wskazane jest wykonanie w profesjonalnym salonie u wykwalifikowanego specjalisty.


Samodzielne wykonanie zabiegu może prowadzić do powikłań.

Jeśli jednak zdecydujesz się na samodzielne przebicie septum, ważne jest przestrzeganie niezbędnych zasad: • Sterylizacja biżuterii — wystarczy zanurzyć kolczyk we wrzącej wodzie na kilka minut, a następnie przez około dwadzieścia minut trzymać go w nadtlenku wodoru;
 • Aby przebić przegrodę, musisz kupić specjalną igłę, ważne jest, aby nie otwierać indywidualnego opakowania przed zabiegiem nakłucia;
 • Pielęgnacja wybranego obszaru skóry środkiem antyseptycznym;
 • Wykonanie symetrycznych oznaczeń w planowanym miejscu wkłucia (ważne, aby uchwycić niezbyt duży obszar skóry, aby nie uszkodzić chrząstki przegrody, ale także nie mały, aby nie doszło do odrzucenia kolczyka);
 • Zabezpiecz wybrany obszar za pomocą specjalnego zacisku, można go kupić w sklepach do piercingu;
 • Chwytając skórę, odciągnij ją, a następnie pewnie wykonaj nakłucie;
 • Następnie powoli wyjmując igłę, należy stopniowo wkładać kolczyk do nakłucia (cewnik ułatwi ten zabieg);
 • Gdy biżuteria przejdzie przez cały kanał przekłucia, zamocuj ją za pomocą zapięcia;
 • Zdezynfekować świeży piercing środkiem antyseptycznym.Uwaga! Ta procedura może być wykonana tylko wtedy, gdy nie masz ostrej infekcji wirusowej dróg oddechowych, a także w normalnej temperaturze ciała. Jeśli masz katar lub katar sienny, przekłuwanie jest surowo zabronione, ponieważ istnieje znaczne ryzyko procesów zapalnych z ropą i silnym bólem.

septum kolczyk
septum kolczyk

Kolczyki do
piercingu septum

Ten niezwykły rodzaj kolczyków zdobią te same oryginalne kolczyki:

 • Klasyczne kolczyki;
 • Sztangi;
 • Banany;
 • Podkowy lub inna nazwa — półkola.Z reguły na początku wybierają biżuterię z tytanu. Tytan nie ma właściwości utleniających, nie ma niebezpiecznych substancji w swoim składzie, a ponadto ma właściwości regenerujące. Dekoracja jest wybierana o średnicy od jednego do dwóch milimetrów. Na długość dla mężczyzn zaleca się dekorowanie około dziesięciu — dwunastu milimetrów, dla kobiet — nie więcej niż dziesięć milimetrów.

Jeśli gojenie się nakłucia zakończyło się powodzeniem, wytworzyła się otoczka ze skóry w kanale przekłucia, a ruchowi kolczyka nie towarzyszą bolesne odczucia — po miesiącu biżuterię można wymienić na inny pożądany kolczyk.

Jeśli spodziewasz się ważnego wydarzenia ze ścisłym kodem ubioru, możesz użyć miniaturowego kolczyka (sztanga, banan), aby ukryć przegrodę.

septum kolczyk
septum kolczyk
septum kolczyk

Zasady pielęgnacji septum

Nakłucie przegrody nosowej, bez procesów zapalnych i powikłań, goi się w ciągu około sześciu do ośmiu tygodni.


Aby zmaksymalizować regenerację skóry, należy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację septum kolczyk.

 • Nie dotykaj ponownie miejsca nakłucia.
 • Nie przejmuj się ponownie dekoracją.
 • Dezynfekcja odbywa się za pomocą wacika lub płatka nasączonego środkiem antyseptycznym albo roztworem soli morskiej.
 • Zakraplać do nosa krople zawierające sól morską.
 • Surowo zabrania się zdzierania utworzonej skorupy, istnieje znaczne ryzyko infekcji.
 • Kremy tonizujące, pudry i inne kosmetyki nie powinny dostać się na miejsce nakłucia.Septum piercing zawsze wygląda oryginalnie i spektakularnie, ale tylko przy odpowiednim wyborze specjalisty piercingu i przy odpowiedniej pielęgnacji. Chcąc wykonać ten szczególny rodzaj przekłucia nosa, należy od razu przygotować się na długi okres gojenia i regularną pielęgnację. Przy nieostrożnej pielęgnacji organizm odrzuci kolczyk, co może doprowadzić do zniszczenia przegrody nosowej. Ważne jest, aby zrozumieć, że ostateczny wynik zależy nie tylko od mistrza, ale od ciebie.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.