Sterylność i sterylizacja podczas pracy - VeAn Poland
Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Sterylność i sterylizacja podczas pracy

Sterylność i sterylizacja odgrywają znaczącą rolę, ponieważ od nich zależy zdrowie klienta i specjalisty.

Aby usługa piercingu była jak najbardziej bezpieczna, mistrz musi przestrzegać wszystkich niezbędnych zasad higieny i bezpieczeństwa. Z tego artykułu dowiesz się o wszystkich niezbędnych zasadach dotyczących sterylności i sterylizacji.

Sterylność i sterylizacja podczas pracy

Praca w sterylnych warunkach

Pierwszym ważnym czynnikiem bezpieczeństwa zabiegu przekłuwania jest sterylność w miejscu pracy.

Wszystkie powierzchnie muszą być oczyszczone środkiem sterylizującym. Na podłogach nie wolno kłaść dywanów lub stawiać żywych roslin, ponieważ są one źródłem bakterii.

W pomieszczeniu musi być okno do przewietrzania. Powietrze w pomieszczeniu powinno być również wysterylizowane światłem UV.

Miejsce pracy do zabiegu musi być utrzymywane w czystości. Powierzchnie należy regularnie czyścić środkiem dezynfekującym. Na stole nie powinno być niczego zbędnego, oprócz narzędzi, materiałów i preparatów niezbędnych do pracy.

Sterylność i sterylizacja podczas pracy
Sterylność i sterylizacja podczas pracy

Narzędzia
jednorazowego użytku

Mistrz wyjmuje jednorazowe instrumenty ze sterylnych opakowań i dokładnie dezynfekuje je środkiem dezynfekującym przy kliencie.

Po użyciu narzędzie jest wyrzucane do kosza na śmieci. To samo dotyczy materiałów: zużytych serwetek, patyczków i wacików.

Mistrz zobowiązany jest pracować w założonych sterylnych rękawiczkach jednorazowych, które wymieniane są po każdym zabiegu. Rękawiczki są również wymieniane na nowe po kontakcie z przedmiotami takimi jak telefon, klamka, narzędzie, które spadło na podłogę i tak dalej. Każde uszkodzenie rękawic jest również ważnym czynnikiem w ich natychmiastowej wymianie. W takim przypadku mistrz musi oczyścić ręce specjalnym środkiem dezynfekującym.

Sterylność i sterylizacja podczas pracy

Sterylność narzędzia wielokrotnego użytku

Narzędzia wielokrotnego użytku obejmują specjalne zaciski, a także pistolet do przekłuwania.

Narzędzie te muszą być czyste i wysterylizowane na sucho.

Kolczyki do przekłuwania

Profesjonalne salony zawsze oferują szeroki wybór kolczyków.

Ważne jest, aby pamiętać, że ozdoby nie są od razu wkładane do ucha, ale najpierw poddawane dokładnej sterylizacji.

Sterylność i sterylizacja podczas pracy
Sterylność i sterylizacja podczas pracy
Koniec zabiegu

Po zakończeniu przekłucia mistrz nakłada na świeżo przekłute miejsce maść ochronną i przekazuje klientowi zalecenia dotyczące pielęgnacji przebicia.

Pod koniec dnia pracy mistrz sprząta pomieszczenie. Wszystkie instrumenty wielokrotnego użytku są poddawane działaniu środka sterylizującego i umieszczane w autoklawie lub sterylizowane na sucho. Stół jest ponownie czyszczony, jak i wszystkie powierzchnie (półki, kanapy, krzesła, lampy itp.), podłoga jest myta. Wszystkie pomieszczenia są przewietrzane.

Wybierając gabinet do zabiegu piercingu, należy zwrócić uwagę na jego sterylność oraz sterylizację narzędzi roboczych. Nie bój się wyjaśniać z mistrzem kwestie czystości, ponieważ od tego zależy Twoje zdrowie. Dopiero po upewnieniu się w sterylnych warunkach sanitarnych salonu przejrzyj portfolio mistrza i zdecyduj, czy chcesz umawiać się na zabieg.

Sterylność i sterylizacja podczas pracy
Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.