Piercing szyi
Usługa piercingu z roku na rok staje się coraz bardziej popularna i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób w różnym wieku na całym świecie.
Oprócz zwykłych nakłuć uszu, nosa i pępka, sfera modyfikacji ma wiele innych nie mniej oryginalnych i popularnych rodzajów modyfikacji ciała. Ludzie wykonują nakłucia na różnych pożądanych obszarach ciała: na uszach, brwiach, policzkach, brzuchu, plecach, a nawet na intymnych częściach ciała. Bardzo popularnym i oryginalnym rodzajem modyfikacji ciała, który jest bardzo popularny, jest piercing szyi.
Piercing szyi jest popularny zarówno wśród przedstawicieli silnej połowy, jak i wśród delikatnych dziewcząt. To upiększenie na szyi wygląda oryginalnie, bardzo nietypowo, pięknie i efektownie. Jako ozdobę stosuje się microdermal. Sam proces składa się z następujących manipulacji: część microdermalu jest wprowadzana do skóry, druga część pozostaje na powierzchni skóry i jest przymocowana za pomocą kręconej końcówki.
Znane wszystkim kolczyki i sztangi nie nadają się do tej strefy, ponieważ istnieje duże ryzyko wyrwania produktu i zranienia skóry. Dlatego stosuje się tylko microdermal. Pod skórę wprowadzana jest „kotwica” - płytka z otworami, która dzięki swojej konstrukcji umożliwia ulokowanie w dowolnym miejscu. Najbardziej preferowanymi obszarami ciała dla microdermali są obojczyki i szyja. Założenie wyrobu nie wiąże się z trudnościami, ale nadal istnieją pewne niuanse. Dlatego, jeśli chcesz przeprowadzić tego rodzaju piercing, najlepiej powierzyć tę sprawę wykwalifikowanemu specjaliście.
Wykonanie procedury
Aby wykonać piercing, mistrz wykonuje następujące manipulacje:
- Środkiem antyseptycznym przemywa obszar planowanego otworu;
- Wszystkie niezbędne narzędzia są sterylizowane;
- Za pomocą skalpela mistrz wykonuje nacięcie skóry;
- Pod skórą wykonuje się nacięcie w dwóch kierunkach pod płytką;
- W utworzone nacięcie wprowadzana jest „kotwica” (założenie należy przeprowadzić za pierwszym razem, ponieważ naprawienie błędu będzie bardzo bolesne dla klienta);
- Na końcu wyrobu, który znajduje się na powierzchni skóry, zakręca się nakrętkę;
- Świeży piercing zaklejają plastrem, aby brud i kurz nie dostały się do rany.
Możliwe konsekwencje
Jak każda inna modyfikacja ciała, ten rodzaj może również pociągać za sobą szereg komplikacji.
- Ciało może odrzucić microdermal.
- Przyczyną tego może być nieodpowiedni stop biżuterii (plastik, stal niskiej jakości lub złoto niskiej jakości) lub poważne uszkodzenie przekłutego obszaru ciała.
- Zakażenie.
- Zakażenie organizmu infekcją może wystąpić podczas zabiegu, jeśli lekarz nie przestrzegał wszystkich niezbędnych norm sanitarnych i higienicznych. Infekcja może również wystąpić podczas dotykania miejsca wkłucia brudnymi rękami lub zdejmowania biżuterii w okresie gojenia.
- Podczas samodzielnego usuwania microdermalu pozostaje zauważalny ślad, więc lepiej powierzyć usunięcie mistrzowi.
Jeśli masz ochotę wykonać piercing szyi, bardzo dobrze zastanów się nad swoją decyzją. Ponieważ konsekwencje nie są szczególnie poważne, niemniej jednak przynoszą dyskomfort.
Odmiany piercingu szyi
Głównymi czynnikami przy wyborze odpowiedniego miejsca nakłucia jest zwrócenie szczególnej uwagi na rozciąganie skóry podczas ruchu, a także kontakt ciała z ubraniem.
Najbezpieczniejszymi miejscami do przeprowadzenia tej modyfikacji ciała są:
- Dekolt. Najbardziej odpowiednia opcja, w tym obszarze ryzyko uszkodzenia microdermalu jest zminimalizowane; bardzo ważne jest, aby wybrać taki obszar, aby produkt nie miał kontaktu z bielizną; specjaliści zalecają umieszczenie otworu w środku klatki piersiowej, schodząc od obojczyka dziesięć centymetrów w dół;
- Szyja. W tym obszarze ciała nie ma ograniczeń co do umieszczania microdermali; nakłucia najczęściej wykonuje się na środku dołka lub z tyłu pod włosami;
- Od szyi do obojczyków. Jeśli chcesz zainstalować nie jeden, ale kilka kolczyków — ścieżka biżuterii będzie wyglądać spektakularnie; ważne jest, aby zachować dokładną odległość między biżuterią, powinna ona wynosić co najmniej siedem milimetrów; taki odstęp nie spowoduje dyskomfortu podczas pielęgnacji nakłuć
Główne niuanse
pielęgnacji piercingu
Po zakończeniu procedury dalsza jakość leczenia nakłucia zależy od samego klienta.
W okresie gojenia bardzo ważne jest wykonywanie wysokiej jakości i regularnej pielęgnacji skóry. Regularne leczenie uszkodzonego obszaru przyczynia się do szybkiego gojenia, a także zmniejsza ryzyko powikłań. Dlatego konieczne jest przestrzeganie niezbędnych zaleceń:
- W ciągu pierwszych trzech dni po zabiegu, po odkażeniu nakłucia, konieczne jest nałożenie plastra na produkt; zapobiegnie to przedostawaniu się brudu i kurzu do świeżej rany, co może powodować proces zapalny;
- Pierwszego dnia uszkodzony obszar ciała nie powinien mieć kontaktu z wodą;
- Przez pierwszy tydzień należy ograniczyć dotyk ubrania do miejsca dziury, a także bez potrzeby nie dotykać kolczyka rękami; dodatkowe ruchy i ocieranie się kolczyka może prowadzić do mikrourazów, a nawet pęknięć w pobliżu przekłutego miejsca; co może to prowadzić do zakażenia;
- Regularnie, kilka razy dziennie przemywać piercing chlorheksydyną lub miramistyną; najpierw należy dokładnie umyć ręce;
- Surowo zabrania się zamiany górnej końcówki do pełnego wyleczenia uszkodzonego obszaru.
Przy prawidłowym, regularnym leczeniu i przestrzeganiu powyższych zaleceń okres gojenia może wynosić około sześciu miesięcy. W okresie pierwszych kilku tygodni konieczne jest zwrócenie uwagi na opiekę nad kolczykami tak często, jak to możliwe, ponieważ na początkowym etapie istnieje duże prawdopodobieństwo infekcji, co pociągnie za sobą odrzucenie przez ciało kolczyka. W takim przypadku w miejscu otworu powstaje blizna, którą można ukryć za pomocą lasera.
Uwaga! Jeśli odczuwasz długotrwały dyskomfort lub oznaki odrzucenia przez ciało kolczyka (obrzęk, ostry ból, ropa) – musisz natychmiast zwrócić się o pomoc do specjalisty.
Kolczyki na
szyję i ich zamiana
Z reguły mistrz zapewnia klientowi wybór produktów, doradza, który kolczyk najlepiej zastosować. Jeśli sam dokonujesz wyboru, Musisz trzymać się najważniejszych punktów.
Wybierając biżuterię na szyję, natychmiast unikaj produktów ze stali chirurgicznej. Faktem jest, że nikiel jest obecny w składzie tego materiału, jeśli dostanie się do rany — rozpocznie się proces zapalny, który pociągnie za sobą odrzucenie kolczyka. Najbardziej odpowiednim stopem jest tytan. Taki stop nie ulega utlenianiu, nie powoduje reakcji alergicznych, dobrze się zakorzenia i przyczynia się do najszybszego gojenia się kanału. Prawdopodobieństwo odrzucenia kolczyka z tytanu przez organizm jest prawie niemożliwe.
Podczas wymiany produktu wymieniana jest tylko jego górna część — nakrętka jest zdejmowana i w jej miejsce wkręcana jest nowa nakrętka. Wymiana nakrętki jest łatwa, ale najpierw musisz upewnić się, że otwór jest całkowicie zagojony. Możesz spróbować wymienić nakrętkę dopiero pół roku po zabiegu, mając pewność, że przekłuty obszar się zagoił. Dopóki nakłucie nie zagoi się całkowicie — wymiana biżuterii jest zabroniona.
Podczas wymiany kolczyka, a raczej jego górnej części, bardzo ważne jest przestrzeganie zasad sterylności i higieny.
Ręce, skórę i produkt należy przemyć środkiem sterylizującym. Górną część kolczyka zdejmuje się bardzo ostrożnie, powolnymi ruchami. W tym procesie bardzo ważne jest, aby nie uszkodzić kapsułki wokół „kotwicy”, wyrządzony uraz pociągnie za sobą procesy zapalne i odrzucenie przez ciało kolczyka.
Piercing szyi wygląda bardzo imponująco, oryginalnie i seksownie. Musisz zrozumieć, że przez pierwsze kilka tygodni piercing może powodować dyskomfort, a także nieprzyjemne odczucia. Przy nieostrożnej pielęgnacji miejsca nakłucia produkt nie zagoi się, nastąpi odrzucenie i pojawienie się blizny. Bardzo ważne jest, aby zdecydować, czy możesz chronić biżuterię przed zaczepianiem się i czynnikami zewnętrznymi (kurz, brud, pot) na długi czas oraz regularnie przeprowadzać pełną pielęgnację antyseptyczną. Jeśli poradzisz sobie z tymi chwilami – po dość długim czasie Twoje ciało zostanie ozdobione oryginalnym i nietypowym rodzajem piercingu.