Tonele w uszach - VeAn Poland
Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Tunele w uszach

Tunele w uszach to bardzo oryginalny sposób zdobienia dla obu płci.

Rozciąganie uszu wygląda nietypowo, imponująco i atrakcyjnie. Ponadto taka ozdoba zawsze przyciąga spojrzenia ludzi, tym samym skutecznie odróżniając jej właściciela od innych. Ten rodzaj modyfikacji osiąga różne rozmiary, od niewielkich do dużych. Wszystko zgodnie z życzeniem klientów.

Tonele w uszach

Czym są tunele w uszach?

Ten rodzaj modyfikacji polega na wykonaniu przekłucia, z dalszym jego rozciągnięciem do średnicy wybranego kolczyka.


Taki zabieg nie jest przeprowadzany w domu. Rozpychanie uszu wykonywane jest wyłącznie w profesjonalnym salonie, przez wykwalifikowanego specjalistę, przy użyciu wszystkich niezbędnych narzędzi. Taka efektowna wersja zdobienia ciała ma wielu zwolenników. Wielu przedstawicieli silniejszej połowy, a także płci pięknej, woli zdobić swoje ciało właśnie w tak oryginalny sposób. Ale pomimo szerokiego zapotrzebowania, z biegiem czasu wielu osób chce pozbyć się tego rodzaju przekłucia korzystając z pomocy chirurga.

Jeśli chcesz dokonać modyfikacji ciała, bardzo ważne jest zapoznanie się ze wszystkimi możliwymi konsekwencjami i komplikacjami. Małżowina uszna posiada znaczną część ważnych węzłów, a także naczyń krwionosnych. Jeśli podczas zabiegu zostanie uszkodzony nerw trójdzielny, twarzowy lub błędny, istnieje duże prawdopodobieństwo skurczów mięśni i innych poważnych problemów.

Tonele w uszach
Tonele w uszach

Wykonanie zabiegu

W profesjonalnych salonach taki rodzaj modyfikacji przeprowadza się zarówno na płatku ucha, jak i małżowinie usznej.


Wykonywanie rozciągania małżowiny:

 • Instrumenty, akcesoria i obszar przyszłego przekłucia są sterylizowane za pomocą środków antyseptycznych;
 • Mistrz wykonuje odpowiednie przecięcie skalpelem;
 • W miejsce przecięcia wkłada się kolczyk;
 • Świeży piercing jest czyszczony środkiem antyseptycznym.Warto zauważyć, że wykonanie takiego przekłucia w małżowinie usznej jest poważną procedurą wymagająca wysokiego profesjonalizmu, ponieważ istnieje ryzyko utraty słuchu.

Wykonywanie zabiegu na płatku ucha:

 • Sterylizacja narzędzi i akcesorii;
 • Płatek małżowiny usznej jest czyszczony środkiem antyseptycznym;
 • Przebicie wykonuje się za pomocą sterylnej igły;
 • Następnie specjalista wkłada biżuterię do świeżego przekłucia;
 • Zabieg kończy się czyszczeniem płatka ucha środkiem antyseptycznym.
Tonele w uszach

Jak przebiega
rozciąganie uszu?

Tunele mogą mieć różną średnicę, którą należy zwiększać stopniowo, nie więcej niż jeden milimetr dziennie.

Nie warto gwałtownie zwiększać rozmiaru przekłucia, ponieważ doprowadzi to do komplikacji. Istnieją trzy sposoby na rozciąganie: tapery/rozpyczacze, taśma teflonowa (PTFE) oraz Ear Scalpelling.

 1. Rozpychacze.
  1. Proces wymaga dużo cierpliwości. Początkowo mistrz wykonuje przekłucie płatka ucha z dalszym wkładaniem w niego kolczyka. Po całkowitym wygojeniu kanału kolczyk usuwa się, a na jego miejsce zakłada się rozpychacze o średnicy około dwóch milimetrów. Ważne jest również, aby pamiętać, że w okresie rozciągania ucha po przekłuciu konieczna jest również regularna pielęgnacja. Z każdą nową procedurą przebiciu może towarzyszyć ból. W tym okresie należy chronić piercing przed możliwym uszkodzeniem, np. szarpnięciem.
 2. Taśma teflonowa.
  1. Jest to najbardziej odpowiednia opcja do wykonania dużej średnicy. Metoda rozciągania za pomocą taśmy teflonowej jest drugotrwałą i niebezpieczną metodą, ponieważ istnieje ryzyko nierównomiernego rozpychania kanałów i pęknięcia skóry.
 3. Ear Scalpelling.
  1. Metoda ta pozwala na wykonanie przecięcia o dowolnej preferowanej średnicy, bez konieczności długiego rozciągania. Zabieg odbywa się za pomocą narzędzia chirurgicznego, które wykonuje okrągłe nacięcia i wymaga użycia znieczulenia. Procedura wykonywana jest wyłącznie przez wykwalifikowanego specjalistę, w specjalnie wyposażonym pomieszczeniu. W okresie rehabilitacji konieczna jest regularna pielęgnacja uszkodzonego miejsca, a także regularne przyjmowanie środków przeciwbólowych.
Tonele w uszach
Tonele w uszach

Rozmiary kolczyków

Po przekłuciu, a także po okresie pełnego wygojenia rany przychodzi czas na rozciąganie.Otwór należy powiększać stopniowo, pierwszy rozciągacz powinien być nie więcej niż dwa milimetry. Dzień później procedura jest powtarzana, podczas gdy rozpychacz staje się większy. Te czynności trwają aż do momentu, gdy klient osiągnie pożądaną średnicę. Najpopularniejsze średnice to pięć, osiem i dziesięć milimetrów.

 • Piercing od pięciu do sześciu milimetrów jest najbardziej popularny wśród kobiet. Takie przebicia wyglądają dość powściągliwie, ale jednocześnie bardzo oryginalnie i pięknie. Kolczyki są często zdobione cyrkoniami i kamieniami szlachetnymi.
 • Rozciąganie uszu do ośmiu milimetrów jest szczególnie popularne wśród obu płci. Kolczyk przyciąga uwagę przechodniów, a jednocześnie wygląda całkiem schludnie i atrakcyjnie.
 • Dziesięć milimetrów zajmuje całą powierzchnię płatka usznego. Wyglądają oryginalnie, przyciągają uwagę i cieszy oko.Warto również zauważyć, że dziesięć milimetrów jest średnicą daleką od limitu, wszystko zależy od samego klienta. Niektórzy lubią małe, inni wolą duże, bardziej efektowne tunele. Jeśli zdecydujesz się na ten rodzaj modyfikacji ciała, najważniejsze jest dokładne określenie pożądanej średnicy i czasu jej wykonania. Wtedy specjalista będzie wiedział, jaką technikę przekłuwania lub rozciągania zastosować w tym przypadku.

Tonele w uszach

Możliwe powikłania

Należy rozumieć, że jak każdy inny rodzaj modyfikacji ciała, ten rodzaj wymaga starannej i regularnej pielęgnacji.

Ponieważ złe lub nienależycie dbanie o świeże przekłucie prowadzi do poważnych komplikacji. Niektóre problemy można rozwiązać przy dokładniejszej pielęgnacji, a w niektórych przypadkach może być potrzebna pomoc chirurga.

 • Istnieje ryzyko powstania narośli w postaci blizny na płatku ucha. Pojawienie się blizny następuje, gdy kanał jest rozciągany zbyt szybko, blizna jest usuwana jedynie chirurgicznie z użyciem znieczulenia miejscowego. Pół roku po zabiegu można stopniowo zacząć zwiększać rozmiar kanału. Bardzo ważne jest, żeby znaleźć wykwalifikowanego specjalistę, który zna wszystkie niuanse rozciągania tunelu w uszach.
 • Łuszcząca się skóra. Taka reakcja jest symptomem uczulenia na materiał biżuterii, w takim przypadku powinieneś natychmiast skontaktować się ze specjalistą.
 • Infekcja. Niewłaściwa pielęgnacja przekłucia, dotykanie go brudnymi rękami powoduje duże prawdopodobieństwo zakażenie rany. W przypadku zakażenia okolice przekłucia będą mocno spuchnięte i gorące, jeśli więc wystąpią takie objawy, należy pilnie skonsultować się ze specjalistą.
 • W przypadku zbyt szybkiego rozciągnięcia kanału istnieje duże prawdopodobieństwo pęknięcia płatka usznego.
 • Martwica skóry jest konsekwencją zaburzeń krążenia.Jeśli zaczynasz się martwić o przekłucie, powinieneś skontaktować się ze specjalistą. Nie wahaj się jeszcze raz zwrócić się do mistrza z kolejnym pytaniem. Pamiętaj, że zdrowie jest najważniejsze.

Tonele w uszach
Tonele w uszach
Podstawowe instrukcje dotyczące pielęgnacji

Aby kanał przekłucia wygoił się tak szybko, jak to możliwe i bez żadnych komplikacji, należy regularnie czyścić go środkiem antyseptycznym i chronić przed czynnikami zewnętrznymi.

 • Nie dotykaj uszkodzonego obszaru brudnymi rękami.
 • Zmniejsz częstość dotykania telefonu, włosów, nakrycia głowy do przekłutego miejsca.
 • Przed leczeniem rany dokładnie umyj ręce mydłem antybakteryjnym.
 • Nie używaj alkoholu i jodu do czyszczenia przekłucia.
 • Wykonuj codzienną pielęgnację.
 • Noś biżuterię hipoalergiczną.Przy odpowiedniej pielęgnacji okres gojenia przekłucia wynosi około miesiąca.

Tonele w uszach
Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.