Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Tongue splitting

Moda na modyfikacje ciała ma swoje początki jeszcze w starożytności.


Jeśli kiedyś każde przekłucie miało swoje znaczenie, to dziś salony piercingu świadczą swoje usługi wyłącznie w celach estetycznych. Wraz z masą różnych przekłuć modne stały się takie modyfikacje, jak rozszczepienie języka.

Innymi słowy, ten zabieg można nazwać rozwidleniem języka lub, jak mówią, językiem węża. Zabieg polega na wykonaniu przecięcia na środku języka. Przy odpowiedniej pielęgnacji taka usługa nie jest niebezpieczna.

Usługa ta jest ściśle związana z modyfikacją ciała, która jest bardzo popularna wśród ludzi na całym świecie. Pozytywnie o tej usłudze wypowiadają się osoby, których narząd smaku jest podzielony na pół. Wielu zapewnia, że ​​przecięcie języka jest zabawne i niezwykłe, a obie połówki języka można poruszać na różne sposoby.

Ta umiejętność jest podobna do zdolności poruszania nosem lub uszami. Stojąc przed lustrem i trenując, możesz osiągnąć dobre wyniki.

Tongue splitting

Możliwe konsekwencje

Zabieg musi być przeprowadzony w profesjonalnym salonie, z przestrzeganiem wszystkich zasad higieny, przez doświadczonego, wykwalifikowanego specjalistę.


Przed zabigiem specjalista musi pokazać Ci dokument opisujący wszystkie możliwe konsekwencje i zagrożenia.

Mistrz powinien również zapoznać Cię z przeciwwskazaniami oraz dalszymi zaleceniami dotyczącymi pielęgnacji.

Niezwykle ważne jest, aby udać się do specjalisty. Kiedy język jest przecięty, istnieje duże ryzyko utraty krwi, ze względu na dużą ilość naczyń krwionośnych.

Bez doświadczenia i niezbędnych narzędzi łatwo jest stracić kontrolę nad sytuacją, po czym konieczna jest natychmiastowa hospitalizacja klienta w szpitalu.

Ponadto istnieje możliwość uszkodzenia migdałków, ale takie ryzyko pojawia się dopiero przy głębokim przecięciu. Zabieg wykonywany jest bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić nerwów języka, migdałków oraz jamy ustnej. Infekcje i blizny są możliwe, ale występują niezwykle rzadko.

Tongue splitting
Tongue splitting

Metody tongue splitting

Aby wykonać pożądane rozcięcię, istnieją trzy główne metody:

 1. Przewiązanie.
  1. Długa i bolesna procedura. Na środku języka wykonuje się przekłucie, w które wkładana jest nić. Następnie nić jest mocno zawiązywana na środkowej linii schodzącej się do czubka języka. Po mocnym naciągnięciu nitka wcina się w język, przecinając go w ten sposób na pół. Taka metoda jest bardzo bolesna, nawet podczas zabiegu i zajmuje dużo czasu. Główną konsekwencją tej metody jest obrzęk migdałków.
 2. Przecięcie.
  1. Z samej nazwy wynika, że ​​zabieg wykonuje się skalpelem, którym przecina się język. Zazwyczaj specjaliści stosują dwa sposoby kontroli miejsca krwawienia: ziołowy i chemiczny. Są to środki, które mogą obniżać wysokie ciśnienie krwi, zwiększać jej krzepliwość i korzystnie wpływać na proces gojenia.
 3. Kauteryzacja.
  1. Sesja laserowa trwa około piętnastu minut. Zabieg zaczyna się od wstępnego znieczulenia, a symptomy krwawienia nie są obserwowane. Wyjątkiem może być tylko miejsce przekłucia.

Wielu specjalistów przed rozszczepieniem języka zaleca przekłuwanie języka o dużej średnicy. Jeśli klient nie ma przebicia, mistrz samodzielnie wykonują go skalpelem i wkłada kolczyk. Po miesiącu może już być wykonywany zabieg rozszczepienia języka.

Tongue splitting

Zatrzymanie zrastania języka

Nawet po całkowitym wygojeniu język może ponownie się zrastać.


W tym celu dobrze nadaje się samodzielnie docinanie.

Ta manipulacja musi być wykonywana stale, ponieważ w jamie ustnej gojenie następuje bardzo szybko.

Wielu specjalistów twierdzi, że wcześniej wygojony piercing języka działa jak kotwica, która zapobiega zrastaniu się połówek. Faktem jest, że wokół przebicia znajduje się twarda tkanka, która nie zrasta się samodzielnie, więc nie pozwoli na zrastanie splitu.

Tongue splitting
Tongue splitting

Kauteryzacja

Aby kontrolować uwalnianie krwi, specjaliści wykonują kauteryzację rany lub jej zszycie.

Jeśli porównamy obie procedury, bardziej niezawodna jest ta druga. Zszycie pozwala na zaokrąglenie obu części języka, przez co wygląda bardziej naturalnie.

Ponadto stosowanie tej procedury zapobiega dostaniu się do rany znacznie mniej cząstek jedzenia, co później może powodować proces zapalny lub gnojenie.

Proces zszycia jest bardzo bolesny nawet dla osób o wysokim progu bólu, które łatwiej go tolerują. Warto również zauważyć, że procedura zszycia trwa dość długo, a w przypadku braku znieczulenia klient może doświadczyć reakcji anafilaktycznej i stracić przytomność.

Tongue splitting

Okres gojenia i zasady oczyszczania rany

Okres gojenia trwa około miesiąca. Po dwóch tygodniach klient już może jeść i rozmawiać.


Pełne wygojenie trwa około miesiąca, przy odpowiedniej regularnej pielęgnacji.

Instrukcje dotyczące pielęgnacji:

 • Po zabiegu w przecięcie umieszcza się gąbkę hemostatyczną, którą należy nosić przez około dwa tygodnie;
 • Po każdym posiłku, lekkiej przekąsce lub wypiciu herbaty - wyczyszczaj ranę za pomocą chlorheksydyny;
 • Gąbkę należy wymieniać co najmniej dwa razy dziennie, najlepiej po każdym czyszczeniu rany;
 • Unikaj ostrych, słonych, słodkich, gorących i kwaśnych potraw;
 • Ogranicz spożycie napojów alkoholowych aż do całkowitego wygojenia.
Tongue splitting
Tongue splitting

Czy rozszczepienie języka wpływa na dykcję?

Rozszczepiony język nie ma dużego wpływu na wymowę.Najczęstsze przypadki to seplenienie i przytłumione dźwięki „t”, „d”. Ale takie drobne wady wymowy z reguły dla innych osób są nieistotne lub wręcz niezauważalne. Znaczące seplenienie można spotkać tylko przy zbyt głębokim splicie języka.

Najtrudniejszym okresem po zabiegu można nazwać okres rehabilitacji. Po całkowicie wygojonym przecięciu, wymowa zostaje przywrócona.

Tongue splitting
Jak split może mieć wpływ na odbiór smaków?

Nerwy z reguły nie są uszkodzone, dlatego zaburzenia funkcji kubków smakowych nie powinny następować, ponieważ ich regeneracja jest dość szybka.

Ponadto lokalizacja receptorów podczas rozszczepienia pozostaje niezmieniona, podobnie jak lokalizacja nerwów. Specjaliści zapewniają, że doznania smakowe pozostają niezmienne.

Nie bój się eksperymentować ze swoim wyglądem, podkreśl swoją wyjątkowość! Najważniejsze, żeby znaleźć wykwalifikowanego specjalistę, który pomoże Ci w modyfikacji Twojego ciała.

Podobał Ci się artykuł? Proszę o ocenę.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać contentvean@gmail.com
Skontaktuj się z nami