Piercing tragus - VeAn Poland
Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Piercing tragus

Ten rodzaj kolczyków jest bardzo popularny, szczególnie wśród młodego pokolenia.


Ten gatunek jest przebiciem najgrubszej chrząstki ucha — tragusa, który jest później ozdobiony kółeczkiem lub goździkiem. Stosuje się również inną biżuterię, ale mogą powodować dyskomfort podczas noszenia, a także spowolnić gojenie się ran. Jest to niezwykle popularny piercing uszu, który dorównuje klasycznemu przekłuwaniu płatka i jest bardzo poszukiwane. Nakłucie tragusa najlepiej wykonywać w profesjonalnych salonach, ponieważ w domu istnieje duże ryzyko konsekwencji.


Piercing tragus — ta niezwykła nazwa tego rodzaju modyfikacji ciała otrzymała ze względu na swoje położenie. Znajduje się na tragusie, najgrubszej chrząstkowej formacji ucha zewnętrznego. Ta opcja ozdoby wygląda bardzo nietypowo, oryginalnie i spektakularnie. Ponadto ta ozdoba wygląda znacznie ciekawiej niż zwykłe przekłuwanie płatka ucha.

Strefa ta nie zawiera wielu splotów nerwowych i tkanek miękkich, więc nakłuciu tragusa nie towarzyszy silny ból i krwawienie. Warto jednak zauważyć, że w targusie znajdują się tkanki odpowiedzialne za funkcjonalność samego kanału słuchowego, więc musisz skontaktować się z wykwalifikowanym i doświadczonym piercerem.

Piercing tragus

Wykonanie piercingu

Uwaga! Piercing tragusa można powierzyć tylko mistrzowi, który już przeprowadził tę procedurę i może przedstawić portfolio z tymi pracami.

Piercer powinien wiedzieć, jak prawidłowo wykonać nakłucie bez dotykania aktywnych punktów. W przypadku nieprawidłowego nakłucia zostanie uszkodzony nerw, co może później wpłynąć na symetrię twarzy i słuch.


A więc jak przebiega sama procedura:

 • Tragus zostaję dezynfekowany preparatem antyseptycznym;
 • Specjalista rozpakowuje jednorazową igłę, po czym ją również sterylizuję;
 • Nakłucie wykonuje się ostrożnie, igła przechodzi przez skórę, przebijając chrząstkę, do ciasnej podstawy małżowiny usznej;
 • Powoli wyjmując igłę, w miejsce nakłucia wkłada się kolczyk.Wykonywanie tego rodzaju przekłuwania za pomocą pistoletu jest niepożądane, ponieważ tylko za pomocą ręcznego nakłucia specjalista będzie w stanie dokładnie kontrolować głębokość wejścia igły.

W trakcie zabiegu, jak również po jego zakończeniu, z nakłutego miejsca może wyciekać krew przez pół godziny lub godzinę. Czas zależy od cech ciała klienta.

Piercing tragus
Piercing tragus

Ograniczenia i
możliwe konsekwencje

Modyfikacja tego typu ciała jest zabroniona osobom z następującymi chorobami: cukrzycą, hemofilią, łuszczycą, infekcja wirusowa dróg oddechowych, wypryskiem.


Ten rodzaj zdobienia ciała wygląda bardzo pięknie, ale może powodować nieprzyjemne konsekwencje:


 • Bolesne odczucia — nieprzyjemne, ale tolerowane; ból znika po całkowitym wygojeniu kanału;
 • Krwawienie — z powodu uszkodzenia tkanki możliwe są częste wypływy krwi lub limfy w okresie gojenia;
 • Długi okres gojenia — tragus może goić się do trzech miesięcy, czasem dłużej;
 • Zakażenie — istnieje ryzyko, że infekcja może dostać się do otwartej rany, co w przyszłości doprowadzi do procesów zapalnych.


Podczas procedury ważne jest, aby obserwować piercera: czy narzędzia robocze i biżuteria znajdują się w sterylizatorze, czy mistrz ma na sobie jednorazowe rękawiczki, igła musi zostać otwarta i wysterylizowana przy kliencie. Te punkty są bardzo ważne, ponieważ twoje zdrowie zależy od stanu sanitarnego gabinetu i narzędzi.

Piercing tragus

Zasady opieki

Aby piercing tragusa skutecznie się zagoił i cieszył Cię w przyszłości swoim pięknem, należy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację przekłutego obszaru.


W przypadku nieostrożnej pielęgnacji piercingu istnieje ryzyko ropienia kolczyka i odrzucenia biżuterii. Na uchu pozostanie bardzo nieatrakcyjny ślad, który można usunąć tylko za pomocą lasera.

Piercing tragus
Piercing tragus

Tak więc podstawowe zasady pielęgnacji tragusa:

 • Dezynfekuj obszar nakłucia za pomocą bawełnianego wacika i roztworu antyseptycznego, nie dotykając ani nie przekręcając kolczyka;
 • Nie dotykaj kolczyków brudnymi, zakurzonymi rękami;
 • Ogranicz dotykanie miejsca nakłucia odzieży i włosów;
 • Ważna jest regularna zmiana bielizny pościelowej, w szczególności poszewek na poduszki;
 • Nie zmieniaj kolczyka, dopóki kanał nie zostanie w pełni wyleczony.
Konieczna jest regularna pielęgnacja piercingu, aż do całkowitego wygojenia nakłucia. W przypadku obrzęku, zaczerwienienia i bolesnych odczuć należy natychmiast skontaktować się z mistrzem piercingu. Nie wahaj się ponownie skontaktować z mistrzem, ponieważ od tego zależy jakość pracy i twoje zdrowie.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.