Piercing twarzy - VeAn Poland
Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Piercing twarzy

Istnieje wiele rodzajów piercingu twarzy, każdy z nich ma ogromną ilość fanów.


Na czym polega usługa piercingu twarzy: w okolicy twarzy przekłuwa się tkanki miękkie, w które następnie instaluje się kolczyki o różnych kształtach. Tego rodzaju piercing wykonywany jest na różnych obszarach twarzy: nosie, policzkach, brwiach, ustach, kościach policzkowych i tak dalej. To świetna możliwość do wyrażenia siebie, która cieczy się dużą popularnością już od kilkunastu lat. Przede wszystkim modyfikacja twarzy przyciąga młodsze pokolenie, ponieważ taki piercing skutecznie podkreśla indywidualność. Ale wybierając rodzaj piercingu, ważne jest, aby najpierw zapoznać się ze wszystkimi jego szczegółami i konsekwencjami.

Przyjrzyjmy się więc, jakie rodzaje piercingu twarzy istnieją.

Piercing twarzy

Piercing nosa

Bardzo popularny rodzaj piercingu, szczególnie wśród kobiet.


Na wschodzie tego rodzaju modyfikacje są integralną częścią tradycji i kultury. Ten typ ma kilka odmian:

 • Septum - przekłuta przegroda nosa;
 • Bridge - piercing na grzbiecie nosa, wykonuje się otwór przelotowy w tkankach miękkich, bez dotykania kości;
 • Przekłucie skrzydeł nosa - można wykonać na obu skrzydłach nosa;
 • Nasalang - wykonywany jest na obu stronach, przy jednoczesnym dotknięciu przegrody nosowej;
 • Przekłucie czubka nosa - otwór wykonuje się na miękkiej tkance czubka nosa, przechodząc przez wnętrze nosa.Każdy z powyższych typów piercingu goji się czasowo różnie. Zwykle pełny okres gojenia wynosi około sześciu miesięcy.

Piercing nosa
Piercing nosa

Brwi

Jest bardzo popularny rodzaj piercingu wśród obu płci.


Taka modyfikacja wygląda oryginalnie i atrakcyjnie, można ją również podzielić na kilka odmian:

 • Przekłucie pionowe - otwór przelotowy wykonuje się pionowo w stosunku do brwi;
 • Piercing poziomy - wykonywany nad brwią w poziomie; 
 • Antybrow - w górnej części kości policzkowych robiony jest piercing.Chociaż zabieg przekłuwania brwi jest dość bolesny, okres gojenia trwa tylko około ośmiu tygodni.

Piercing twarzy

Piercing ust

Jeden z najpopularniejszych rodzajów modyfikacji ciała, popularny zarówno wsród kobiet, jak i facetów.


Istnieje wiele rodzajów przekłuwania ust, z których każdy jest wyjątkowy na swój sposób:

 • Ashley - wykonywany w środkowej części dolnej wargi, wchodzący do wnętrza jamy ustnej;
 • Meduza - piercing nad górną wargą, pośrodku w dołeczku;
 • Monroe - otwór jest wykonany nad górną wargą, po lewej stronie;
 • Madonna - zasada jest taka sama jak w Monroe, tylko że po prawej stronie;
 • Smile - robi się przekłucie wędzidełka pod górną wargą, ten rodzaj przekłuwania jest zauważalny tylko podczas uśmiechu;
 • Dalia - wykonywany nad górną wargą, symetrycznie po prawej i lewej stronie;
 • Ukąszenie węża - symetryczne piercingi po bokach.Oprócz powyższych modyfikacja warg ma też wiele innych rodzajów, z których każdy jest ładny na swój sposób.

Piercing twarzy
Piercing twarzy

Modyfikacja policzek

Przekłucia na policzkach z reguły wykonuje się symetrycznie po obu stronach, aby wizualnie stworzyć dołeczki, gdy osoba się uśmiecha.


Ponieważ dołeczki na policzkach są uważane przez wiele osób bardzo atrakcyjne, tego typu modyfikacje są bardzo popularne. Ponadto lubią go przedstawiciele obu płci. Ten rodzaj piercingu nie ma starożytnych korzeni, dość niedawno pojawił się w dziedzinie piercingu. Ale już udało mu się zdobyć wielu fanów. 

W środkowej części twarzy lub poniżej przekłuwają się dwa symetryczne otwory przelotowe w policzkach. Następnie zakładane są labrety. Piercing nie powoduje dyskomfortu podczas noszenia, nie uszkadza języka ani zębów. 

Jeśli chcesz mieć piercing na policzkach, ale nie masz ochoty zrobienia dziury przelotowej w policzku, mistrz może wykonać zabieg tylko dla górnej warstwy skóry, wykorzystując mikrodermale zamiast zwykłych kolczyków.

Piercing twarzy

Cechy modyfikacji twarzy

Przekłuwanie twarzy to dość wymagająca procedura.


Podczas pierwszego spotkania ludzie zwracają przede wszystkim uwagę na twarz. Dlatego ważne jest, aby wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie rodzaj piercingu, który podkreśli Twoją indywidualność i piękno.

Najważniejszym w piercingu twarzy jest wybór dobrego salonu, w którym zabieg się odbędzie. Salon musi mieć dobrą reputację. Koniecznie warto zapoznać się z recenzjami o mistrzu i przejrzyj jego portfolio z pracami. Lepiej zwrócić szczególną uwagę na sterylność gabinetu, w którym będzie wykonywany zabieg oraz na stan narzędzi i sprzętu roboczego.

Pamiętaj, że jakość piercingu zależy nie tylko od doświadczenia mistrza, ale także od przestrzegania zaleceń dotyczących pielęgnacji. Prawidłowa, regularna pielęgnacja przekłutego obszaru nie tylko skróci czas gojenia się piercingu, ale także pomoże skórze skutecznie przyzwyczaić się do kolczyka.

Piercing twarzy
Piercing twarzy
Piercing twarzy

Ograniczenia
dotyczące piercingu

Każda modyfikacja ciała ma szereg przeciwwskazań; przekłuwanie twarzy ma następujące ograniczenia:

 • Uzależnienie od insuliny; 
 • Choroby skórne; 
 • Wybrany obszar do przekłucia objęty stanem zapalnym; 
 • Zaburzenia psychiczne, epilepsja, uraz czaszki; 
 • Okres ciąży i laktacji; 
 • Zakłócenie narządów wewnętrznych; 
 • Choroby onkologiczne; 
 • Choroby przyzębia, próchnica, opryszczka (dotyczy przekłuć warg i języka); 
 • Choroby o charakterze wirusowym i zakaźnym w ostrej postaci. Pamiętaj, że wiele zależy od Twojego stanu zdrowia: okres i przebieg gojenia piercingu, odrzucenie kolczyka przez organizm, procesy zapalne, wystąpienia powikłań i nie tylko. Dlatego jeśli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne, koniecznie poinformuj o tym mistrza.

Ograniczenia dotyczące piercingu

Wybór kolczyków

Istnieje specjalny rodzaj kolczyków do każdego rodzaju modyfikacji ciała.


Najpierw musisz skonsultować się z mistrzem, który powie ci, jaki rodzaj biżuterii nadaje się do określonego rodzaju przekłucia.

Podczas przekłuwania nosa zwykle używa się ćwieków, sztang, pierścieni i półkoli.

Do przekłuwania ust używa się pierścieni, zakrzywionych sztang i labretów.

Do przekłucia brwi są używane sztangi, banany, kółka.

Mikrodermale są również często używane do przekłuwania twarzy. W skórze wykonuje się nacięcie z dalszym tworzeniem „kieszeni”, w której osadzona jest płytka „kotwicząca” kolczyka. Górna część kolczyka pozostaje u góry i jest przymocowana kulką od mikrodermala.

Piercing twarzy
Piercing twarzy
Zalecenia
dotyczące pielęgnacji

Regularna pielęgnacja i przestrzeganie pewnych ograniczeń może skrócić okres gojenia kanału oraz wyeliminować występowanie procesów zapalnych.

 • Nie dotykać przekłutego obszaru.
 • Ograniczyć kontakt z ubraniem.
 • Pierwszego dnia ograniczyć dostęp wody do miejsca przekłucia.
 • W okresie gojenia się kanału należy ograniczyć korzystanie z saun, łaźni, basenów i akwenów otwartych.
 • Regularnie traktować miejsce przekłucia środkiem antyseptycznym. Jeśli miejsce przekłucia przez długi czas nie może się wygoić, pojawia się zauważalny obrzęk lub ropienie - natychmiast trzeba skonsultować się ze specjalistą.

Piercing twarzy zawsze przyciąga uwagę, zwłaszcza jeśli wygląda zadbano i pięknie. Jeśli chcesz mieć piercing na twarzy, nie wolno wykonywać tego zabiegu samodzielnie w domu. Aby uniknąć wielu konsekwencji, najlepiej skontaktować się z doświadczonym profesjonalistą. W końcu mówimy nie tylko o wyglądzie, ale także o zdrowiu.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.