Piercing ust - VeAn Poland
Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Piercing ust

Po raz pierwszy kraje europejskie dowiedziały się o piercingu w średniowieczu podczas podróży do Afryki i poznania tamtych ludów.


Wiele plemion dekorowało swoje ciała w tak niezwykły sposób, pokazując tym, do jakiego plemienia one należą, jaki mają zawód, i jakie miejsce zajmuje człowiek w społeczeństwie. Dziś piercing różnych części ciała uważany jest za oryginalną modyfikacje, a także sposób na wyrażanie siebie. Istnieje wiele rodzajów modyfikacji ciała, w tym artykule przyjrzymy się bliżej przekłuwaniu ust. Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów piercingu ciała, który jest bardzo popularny wśród kobiet i rzadziej można go spotkać wśród mężczyzn. Ten rodzaj piercingu ma wiele stylów, które zostaną opisane w tym artykule.

Piercing ust

Rodzje piercingu ust


 • Monroe. Piękny, kobiecy, stylowy i elegancki rodzaj piercingu ust. Jest bardzo popularny wsród kobiet. Przekłucie wykonuje się nad górną wargą po prawej stronie, imitując znamię znanej Marilyn Monroe. Niezwykle rzadko zdarza się, że drugie nakłucie wargi wykonuje się z przeciwnej strony; w tym przypadku symetria odgrywa znaczącą rolę, musi być idealna. 

 • Madonna. Ten rodzaj przekłuwania ust wykonuje się nad górną wargą, po lewej stronie. 

 • Smile. Piercing widoczny tylko wtedy, gdy człowiek się uśmiecha. Wędzidełko górnej wargi jest przekłuwane, zabieg jest prawie bezbolesny. 

 • Meduza. Całkiem elegancki styl przekłuwania ust. Jama nosowo-wargowa jest przekłuwana, specjalny kolczyk mocowany jest płaskim zapięciem. Ponadto, od roku 2000 istnieje wiele różnych „meduz”: poziomych i pionowych. W tym przypadku jako kolczyki używane są banany lub sztangi. 

 • Ashley. Piercing wykonuje się w środku dolnej wargi (na zewnątrz lub wewnątrz wargi). Rzadki, ale bardzo elegancki rodzaj modyfikacji ust. Jest ta modyfikacja dość bolesna, goji się również przez długi czas. 

 • Estrum. Piercing pionowy dolnej wargi. Przekłucie wykonuje się również w środku wargi. 

 • Labret. Dolna warga jest przekłuta, poniżej poziomu dziąseł. Spośród kolczyków najbardziej odpowiednie będą banany, półpierścienie, pierścienie.Oprócz wszystkich powyższych typów modyfikacji warg istnieje wiele innych stylów zwanych „ugryzienie”. Na przykład takie ugryzienia: wąż, dalia, pająk, delfina i tak dalej. Najbardziej oryginalnym ze wszystkich istniejących ukąszeń jest ugryzienie dalii. Ten typ odbywa się poprzez nakłuwanie rogów jamy ustnej. Dekoracje stosowane są w postaci pierścieni i półpierścieni, a także cierni i mikro - bananów.

Piercing ust
Piercing ust

Kolczyki do ust

Przekłuwanie ust ma wiele stylów, dlatego istnieje dużo rodzajów kolczyków do tej modyfikacji twarzy.

 • Banany, mikro - banany. Są w postaci zakrzywionego pręta, na końcach którego umieszczone są kulki w różnych kolorach.
 • Zastosowanie pierścieni segmentowych służy wyłącznie do modyfikacji okolicy ust. Pierścienie te nie nadają się do przekłuć płaskich, ponieważ są niewygodne w pielęgnacji. Pierścienie segmentowe to proste pierścienie, które można podzielić na części.
 • Stosowanie okólników. Ten kolczyk swoim wyglądem przypomina pierścień, ale zamiast oddzielnych części na krawędziach zastosowano gwintowane połączenia. Te kolczyki mogą mieć różne kształty.
 • Labret. Kolczyki te wyglądają jako pręt, który ma jedną stronę zdobioną kamieniem lub kolorową kulką, a z drugiej strony ma płaski zacisk.
Piercing ust

Ograniczenia i przecswwskazania

Każda modyfikacja ciała może wiązać się z pewnym procentem ryzyka dla zdrowia.


Dlatego konieczne jest zapoznanie się z głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu piercingu:

 • Głównym przeciwwskazaniem jest opryszczka, a także inne różne choroby skóry; 
 • Przeziębienia odnoszą się również do przeciwwskazań; 
 • W czasie ciąży przez całą ciążę należy powstrzymać się od przekłuwania jakiejkolwiek części ciała, ponieważ nie zaleca się w czasie ciąży żadnych ingerencji w organizm; 
 • Przekłuwanie jest również przeciwwskazane dla osób z chorobami krwi; w takich przypadkach przekłucie goi się przez bardzo długi czas, mogą wystąpić niepożądane konsekwencje; 
 • Obniżony układ odpornościowy to również jest ograniczeniem do piercingu.
Piercing ust
Piercing ust

Główne konsekwencje piercingu warg to są: obrzęk, próchnica lub infekcja.


W przypadku próchnicy konieczne jest zdjęcie kolczyka, nałożenie kompresu z lekami antyseptycznymi na miejsce przekłucia, a także dokładniejsza pielęgnacja przekłutego miejsca. Warto jednak zauważyć, że zapalenie może rozpocząć się nie tylko z powodu złej pielęgnacji, metalowe kolczyki lub ich waga również mogą nie pasować. Ciężka biżuteria odciąga skórę, uniemożliwiając jej pełne wygojenie. W takim przypadku dekorację należy zastąpić lżejszą wersją. Jeśli metalowa biżuteria nie pasuje, warto również wybrać inny stop: złoto, srebro lub stop medyczny.

Ważne jest, aby zrozumieć, że przekłuwanie ust to procedura wymagająca specjalnej wiedzy, umiejętności i dużego doświadczenia. Dlatego lepiej nie eksperymentować i znaleść wykształconego profesjonalnego specjalistę od piercingu. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na piercing ust, ale jednak ten pomysł Cię nie opuszcza, na ratunek przychodzi fałszywy piercing. Inaczej mówiąc piercing, dla którego nie robi się przekłucia. Wystarczy założyć fałszywego kolczyka i za sekundę będziesz miał pożądany piercing.

Nie bój się eksperymentować, stań się jeszcze bardziej oryginalnym, nie bój się zademonstrować swojej indywidualności piercingiem ust. Skorzystaj z dobrych, doświadczonych specjalistów, odkryj świat piercingu ust i nowych wrażeń.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.