Piercing uszy - VeAn Poland
Artykuły do ​​przekłuwania
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Piercing uszy

Przekłuwanie uszu jest prawdopodobnie najbardziej znanym rodzajem modyfikacji ciała, który podobnie jak sama usługa piercingu ma swoje własne rodzaje.


Najczęstszym rodzajem piercingu uszu jest przekłuwanie patka ucha, które jest wykonywane w każdym salonie, a także jest łatwe do wykonania w domu. Przekłuwanie ucha ma wiele odmian; obecnie istnieje około trzydziestu czterech rodzajów tej usługi, które różnią się kolczykami i lokalizacją. W tym artykule omówimy najpopularniejsze rodzaje przekłucia małżowiny usznej. 

 1. Piercing płatka.
  1. Płatek ucha jest najbardziej miękką częścią ucha, co sprawia, że jego przekłucie jest najłatwiejsze. Goi się ten rodzaj przekłuwania dość szybko, jeśli jest zapewniona prawidłowa pielęgnacja. 
 2. Helix.
  1. Przekłuwana jest chrząstka ucha, a dokładniej jego górna część. Ponieważ chrząstka nie ma zakończeń nerwowych, proces przekłuwania jest praktycznie niezauważalny. 
 3. Anti Helix.
  1. Wykonuje się podwójne przekłucie górnej części muszli usznej. Inną nazwą tego przekłucia jest „snug piercing”. 
 4. Górny Helix.
  1. Ten rodzaj przekłuwania jest również wykonywany na zwijaniu chrząstki ucha (górna część), tylko przekłuwanie odbywa się prawie w pobliżu głowy. Procedura przekłucia jest dość skomplikowana, więc górny helix nie jest spotykany się tak często, jak inne rodzaje modyfikacji ucha. 
 5. Daith piercing.
  1. Jest uważany za jeden z najtrudniejszych rodzajów przekłucia uszu. Zgodnie z naukami indyjskimi przekłucie to stanowi ochronę statku. Aby wykonać ten rodzaj przekłucia uszu, przygotowana jest specjalna igła, która poradzi sobie z przekłuciem środkowej chrząstki. Bardzo ważnym czynnikiem mówiącym o jakości przekłucia Daith jest kólczyk, a raczej jego lokalizacja. Ważne jest, aby kolczyk całkowicie zakrył miejsce przekłucia, ale jeśli przekłucie jest widoczne, piercing w takim razie nie jest wykonany prawidłowo. 
 6. Tragus.
  1. Inaczej mówiąc, przekłucie tragusa. Pomimo tego, ze przekłuwa się chrząstka - tragus jest uważany za bolesne przekłucie. 
 7. Anty-tragus.
  1. Dolna część ucha (muszli usznej) jest przekłuwana. Również kolczyk może znajdować się w zakrzywionej chrząstce. 
 8. Industrial.
  1. Realizacja dwóch, czasem trzech, przekłuć na zwijaniu chrząstki ucha. Te przekłucia są połączone prostym kólczykiem. Z reguły przekłucia są robione równolegle, chociaż czasami zdarzają się przekłucia, w których drugi punkt jest nieco wyższy niż pierwszy. 
 9. Rock.
  1. Przypomina wygląd „anty-tragus”, różnica polega tylko na mniejszych wymaganiach do założenia biżuterii. Kolczyk znajduje się nad tragusem, w muszli ucha. 
 10. Fallout.
  1. Jego wykonanie przypomina „industrial”, wykonuje się również kilka równoległych do siebie przekłuć, okrągłe kólczyki służą do ozdoby. Kólczyki są wybierane o tej samej średnicy.
Piercing uszy

Klasyfikacja kolczyków

Do każdego rodzaju przekłuwania uszu warto wybrać odpowiedni kolczyk.


Nie warto od razu kupować kosztownej biżuterii; najlepiej kupić wygodny kolczyk, który najlepiej pomaga szybkiemu zagojeniu przekłucia. Jakie są kolczyki do piercingu w uszach? Omówimy to. 

 • Gwoździk. To klasyczna biżuteria, która służy do przekłuwania płatków usznych, a także chrząstki. 
 • Pierścienie. Wygodne w pielęgnacji dla świeżego przekłucia, dobrze reaguje na dezynfekcje i łatwo przewijają się w przekłuciu.  
 • Wędki. Są płaskim kołkiem, na którego końcach znajdują się kulki. Ta biżuteria jest wybrana do piercingu industrial i antyhelix. 
 • Ślimaki. Idealna dekoracja na piercing Daith. Ślimak całkowicie zakrywa przekłucie, a także są mocno fiksowane.Kolczyki do uszu mogą być wykonane z plastiku, stali, niklu, tytanu, platyny, srebra i złota.

Piercing uszy
Piercing uszy

Czas gojenia piercingu uszu

Dorośli i dzieci mają różne czasy gojenia piercingu.


U dzieci tempo regeneracji tkanek jest znacznie szybsze niż u dorosłego organizmu, dlatego przykład wyleczenia przekłucia w młodym organizmie, u człowieka po siedemnastym roku życia, zostanie podany poniżej. 

 • Całkowite wygojenie płatka ucha następuje w ciągu dwóch do czterech tygodni.
 • Przekłucie Helix leczy się w ciągu ośmiu do dziesięciu tygodni.
 • Przekłucia górnego helixu i anty helixu goją się w ciągu około sześciu do ośmiu tygodni.
 • Daith goi się do 12 tygodni.
 • Pełne zagojenie industrialu zajmuje nawet dziesięć tygodni.
 • Piercing jak tragus i anti tragus leczą się od sześciu do dwunastu tygodni.Jeśli zdjąć kólczyk, wówczas przekłute miejsce zagoi się bardzo szybko. Jeśli piercing jest już zarośnięty, kolejnego przekłucia nie można wykonać w tym samym miejscu, konieczne jest lekkie cofnięcie się na bok.

Piercing uszy

Co zrobić, gdy
występuję ropa z piercingu?

Po przekłuciu, to miejsce może puchnąć w ciągu pierwszego dnia.


Tego miejsca nie należy dotykać, zwykle znika to drugiego dnia. Jeśli guz nie zniknie przez kilka dni, a tylko się zwiększy, to znaczy rozpoczął się proces rozkładu. W takim przypadku piercing należy dokładnie traktować środkiem antyseptycznym. Miramistin jest do tego odpowiedni. Aby stożki nie tworzyły się na obszarze przekłucia, konieczne jest codzienny masaż tkaniny lekkimi ruchami. Jeśli szyszki pojawiły się w dużej liczbie, warto skontaktować się ze specjalistą.

Aby nie zakłócać krążenia krwi, nie warto spać na stronie przekłucia.

Warto również zauważyć, że wtedy może dojść do rozkładu przekłucia, ponieważ ciało odrzuca biżuterię. Najprawdopodobniej materiał kólczyka po prostu nie pasuje. W takim przypadku można zastąpić kolczyk dekoracją z innego materiału. Jeśli zmiana kolczyka nie pomogła, przekłucia ropieją i bolą, to biżuterię najlepiej usunąć w ogóle.

Piercing uszy
Piercing uszy
Przekłuwanie ucha iglą

Proste przekłucie płatka ucha można również wykonać samodzielnie w domu, podczas gdy nie jest konieczne posiadanie specjalnego pistoletu.


Używanie pistoletu można zastąpić cewnikiem aptecznym o odpowiedniej wielkości. Istnieje kilka rozmiarów cewników o wielkości od sześciu do dwudziestu milimetrów. Ważne jest, aby wybrać rozmiar cewnika, aby pasował do wielkości kolczyka. Oprócz cewników można również kupić specjalną profesjonalną igłę o potrzebnej średnicy. Takie igły są sprzedawane w każdym sklepie specjalistycznym do piercingu; mają dość mocny stop: stal i tytan.

Przejdźmy więc bezpośrednio do procedury przekłuwania ucha igłą.

 • Wybierz odpowiednie miejsce do przekłucia, zaznacz punkt. Możesz użyć zwykłego flamastra z alkoholem.
 • Wybrane miejsce jest starannie traktowane dezynfektorem. Chlorheksydyna lub alkohol (najlepiej w czystej postaci) nadaje się do tego. Możesz użyć mocnego alkoholu do oczyszczaniu tego miejsca. Nie należy używać wody kolońskiej, perfum ani innych kosmetyków.
 • Po dezynfekcji odciągnij płatek ucha i przekłuj igłą dziureczkę w zamierzonym miejscu. Krew może wypłynąć, to jest normalne, nie panikuj. Właśnie uderzyłeś w kapilarę lub naczynie krwionośne.
 • Delikatnie pociągnij igłę, stopniowo wkładając kólczyk do przekłutego miejsca. Kólczyk w kształcie gwoździa najlepiej nadaje się; szybko stanie w potrzebne miejsce.
 • Na końcu przekłucia kólczyk jest przymocowany zaciskiem, a miejsce przekłucia jest ponownie traktowane dezynfektorem.Aby szybciej wprowadzić kolczyki do przekłutego miejsca, ich można smarować maścią regenerującą. Po zabiegu przez pewien czas w miejscu przekłucia będzie pojawiać się krew lub limfa. Miejsce powinno być traktowane chlorheksydyną. Zastosowanie wody utlenionej jest niepożądane, ponieważ przekłucie będzie się goić znacznie dłużej.

Przekłuwanie uszu jest bardzo popularne od wielu lat. Co więcej, nie tylko wśród kobiet, ale także wśród osób płci męskich. Ważne jest, aby zrozumieć, że nawet proste przekłucie płatka ucha wymaga specjalnej wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Dlatego nie warto ryzykować swoim zdrowiem i samodzielnie wykonywać procedury przekłucia. Skontaktuj się z doświadczonym, zaufanym profesjonalistą i ciesz się wysokiej jakości piercingiem.

Piercing uszy
Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.