Białe tatuaże - VeAn Poland
Białe tatuaże
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Białe tatuaże

Moda na tatuaże nie mija, rozwija się w inną stronę, staje bardziej popularną, pojawiają się nowe trendy, a w wyniku nowe style i kierunki.


Jaskrawym przykładem pojawienia się nowych modnych i kreatywnych rodzajów tatuażu są tatuaże w białym kolorze.Oryginalne tatuaże wykonane białym barwnikiem są bardzo popularne wśród mężczyzn i kobiet. Technologia robienia białych tatuaży jest podobna do techniki nakładania tradycyjnego tatuażu w czarnym kolorze lub kolorowych i wyglądają wyjątkowo elegancko i cienko. Napiszemy więcej na temat tego trendu w branży tatuażu w tym artykule, czytaj szybciej.

Białe tatuaże

Osbliwe cechy
białych tatuaży

Jak wspomniano powyżej, białe tatuaże są robione białą farbą.


Wyglądają spektakularnie, elegancko i nie codziennie. Niektórzy mistrzowie uważają główną zaletą takich tatuaży, że nie są bardzo rzucające się w oczy, pozostają niewidoczne. Ale jeśli wzrok zatrzymuje się na takim rysunku, nie można już odwrócić się, bo przyciągają uwagę. Odrazu chcę się zobaczyć bliżej wszystkie szczegóły obrazu, dotknąć go.

Białe tatuaże wyglądają bardzo ładnie na ciemnej skórze ze względu na kontrast. A dla człowieka, który posiada jasną skórę taki tatuaż jest sposobem na uzyskanie niezwykłego i oryginalnego obrazu na ciele, który nie przyciągnie natychmiast uwagi innych. Czy to nie jest najlepszą opcją dla mężczyzn i kobiet, którzy chcą mieć tatuaż na ciele, ale nie są gotowi na radykalne kroki?

Białe tatuaże
Białe tatuaże

Gdzie najczęściej wykonywane
są białe tatuaże?

Nie ma żadnych ograniczeń.


Są tylko zalecenia od doświadczonych tatuażystów i porada tych, którzy są szczęśliwymi posiadaczami takich tatuaży. Doskonałe białe tattoo wyglądają na nadgarstku, ramieniu, kostce. Ale na otwartych obszarach ciała, które są wystawione na słońce, taki tatuaż powinien być wykonywany ostrożnie. Pod wpływem agresywnych czynników zewnętrznych rysunek może szybko stracić kolor lub zrobić się żółtawym. W pierwszym przypadku pozostaje efekt blizn, który jest również dość ładnym. A w drugiej sytuacji, aby przywrócić piękno tatuażu, mistrzowie zalecają rozmiłowanie tatuażu innym kolorem od góry. Białe tatuaże łatwo można przykryć innym kolorem.

Białe tatuaże

Cechy technologii

Różnica między procedurą wykonywania białego tatuażu polega na tym, że barwnik jest wstrzykiwany na większą głębokość niż czarny i kolorowy pigment.

Głębokość wchodzenia igieł wynika z tego, że kompozycja barwiąca w białym pigmencie składa się z dużych cząstek. Jego konsystencja jest gęstsza. A ponieważ pigment jest wprowadzany w głąb skóry, tatuażysta musi „przejść” kilka razy ten sam obszar.

Trzeba być przygotowanym na dyskomfort. Wiedząc o tym, tatuażyści często oferują klientom skorzystanie z miejscowego znieczulenia. Trzeba także wybrać rysunek z wyraźnymi granicami. Świetną opcją na biały tatuaż jest ornament, na przykład.

Dla mistrza: ważne jest, aby podczas pracy biały barwnik nie był mieszany z żadnymi zanieczyszczeniami, na przykład cząsteczkami z powierzchną papieru transferowego, który służy do przeniesienia obrazu.

Białe tatuaże
Białe tatuaże

Rozwiązywamy mity

Chociaż egzotyczne białe tatuaże wyglądają atrakcyjnie i kreatywnie, nie wszyscy decydują się na tatuaże takiego rodzaju.

Wiele osób boi się tego, że białe tatuaże mogą się zmieniać lub znikać w krótkim czasie i myślą że biały pigment należy stosować tylko do cieniowania. Przeraża czasem jeszcze to, że obraz szybko zmienia się w na żółty.

W takich obawach jest tylko trochę prawdy. Pod wpływem bezpośredniego światła słonecznego biały wzór tatuażu może zmienić kolor na żółty lub stać mniej widocznym. Ale wielką rolę w utrzymaniu tatuażu w dobrym wygładzie przez długi czas odgrywa umiejętność specjalisty. Doświadczony tatuażysta wie, jaka powinna być konsystencja barwnika, jak głęboko jest on wkładany pod skórę i ile razy opracowuje każdą linię, aby wzór pozostawał na skórze tak długo, jak to możliwe. Wybierając salon, koniecznym będzie sprawdzenie, czy wybrany tatuażysta wcześniej dokonywał takich manipulacji i jakie są wyniki jego pracy?

Białe tatuaże
Pielęgnacja białego tatuażu

Dla wszystkich rodzajów i kolorów tatuaży konieczna jest odpowiednia pielęgnacja.


Po zakończeniu pracy mistrz traktuje powierzchnię skóry klienta maścią antyseptyczną. Przez kilka tygodni trzeba niestety odmówić odwiedzenia łaźni lub sauny. Z solarium, ze względu na specyfikę rysunku i biały kolor, należy całkowicie zrezygnować.

Dopóki skóra całkowicie się nie zagoi, nie przeprowadzać peelingów chemicznych. Szczególną uwagę należy zwrócić na wybór kremów i balsamów do pielęgnacji ciała.

Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.