Czarno-biały tatuaż lub kolorowy - VeAn Poland
Czarno-biały tatuaż lub kolorowy
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Czarno-biały czy kolorowy?
Wybierz swój tatuaż

Wielu odwiedzających salon VeAn, decydując się na tatuaż, zwraca się do mistrza o radę: „Który obraz na ciele jest lepszy: kolorowy czy monotonny?”

W tym artykule postanowiliśmy podkreślić zalety i wady każdej opcji.

Nie można więc jednoznacznie powiedzieć, że kolorowy tatuaż jest lepszy lub gorszy niż czarno-biały wzór lub odwrotnie. Niezwykle ważne jest, aby przy wyborze opcji wziąć pod uwagę:

 • Lokalizację tatuażu;
 • Rozmiar obrazu;
 • Wybrany styl tatuażu.Ponieważ niektóre style nie wymagają użycia koloru, zbyt mały rozmiar wzoru może być przeszkodą w jego wykonaniu w kolorze — kontrast zniknie, więc drobne szczegóły tatuażu po prostu nie będą czytelne.

Czarno-biały tatuaż lub kolorowy

Cóż, jeśli mówimy o zaletach i wadach tatuaży różnego rodzaju, warto zauważyć:


Czarno-białe lub monotonne:

 • Wyglądają elegancko, schludnie;
 • Często uzyskują wysoką jakość, ponieważ nie wszyscy mistrzowie opanowali umiejętności pracy z kolorem;
 • Możliwość dodawania kolorowych elementów w dowolnym momencie zostaje zachowana;
 • Nawet z czasem nie tracą kontrastu percepcji.  Kolorowe:


 • Wyglądają jaśniej;
 • Otwierają mistrzowi więcej możliwości kreatywności, a klientowi salonu – samorealizacji;
 • Wykonywane w wielu stylach;
 • Bardziej „żywe”.


Jeśli mówimy o konwencjonalnych wadach, czarne tatuaże wyglądają bardziej ponuro, chociaż jest to kwestia gustu. Wady kolorowych tatuaży obejmują złożoność wykonania i fakt, że szybciej tracą kontrast percepcji wizualnej. Chociaż ten ostatni minus jest łatwy do naprawienia. Wystarczy skontaktować się z salonem w celu aktualizacji konturów.

Czarno-biały tatuaż lub kolorowy
Czarno-biały tatuaż lub kolorowy

Jaki tatuaż wybrać?

A teraz przechodzimy do znalezienia odpowiedzi na główne pytanie, ekscytujące dla tych, którzy zastanawiają się, wybrać kolorowy lub monotonny szkic.

Jeśli masz wątpliwości, odpowiedz sobie na kilka pytań, które pomogą w wyborze:


 • Czy wizerunek na ciele będzie samodzielny, czy będzie częścią kompozycji?
 • Jesteś osobą skrytą czy otwartą?
 • Czy masz matematyczny lub kreatywny sposób myślenia?
 • Wolisz minimalizm czy styl empire?
Po otrzymaniu odpowiedzi na te pytania sam określisz, co jest ci bliższe. Na przykład dla osoby powściągliwej, z matematycznym nastawieniem, która preferuje styl minimalizmu, odpowiedni jest monotonny tatuaż. Dla towarzyskiego ekstrawertyka, którego działalność związana jest ze sztuką, bardziej odpowiedni będzie kolorowy, wolumetryczny tatuaż, który najlepiej odda głęboki świat wewnętrzny. Jeśli jesteś zwolennikiem precyzji i porządku, przyjrzyj się stylom monochromatycznym (grawerowanie, minimalizm, liniowość, geometria itp.). Jeśli wolisz niezwykłe prace, wybierz spośród stylów, które wymagają użycia dwóch lub więcej kolorów (steampunk, haida, organika, neo-tradishnl itp.).

Nie wszystkie style, w których pracują mistrzowie, są wymienione. Sztuka tatuażu artystycznego jest różnorodna i wieloaspektowa. Możesz bezpośrednio podczas konsultacji kreatora wybrać szkic, który odpowiada twojemu światopoglądowi. Jest to bardzo wygodne, ponieważ istnieje możliwość zadawania pytania specjalistom i uzyskania na nie odpowiedzi. Na przykład, co oznacza ten lub inny wzór, jak powstał określony styl tatuażu.

Czarno-biały tatuaż lub kolorowy
Czarno-biały tatuaż lub kolorowy
Czarno-biały tatuaż lub kolorowy

Porady doświadczonych
mistrzów dotyczące
wyboru szkicu

Wybierając rodzaj, kolor i styl tatuażu, zastanów się nad koncepcją malowania na ciele, jeśli nie na całym ciele, to na znacznej powierzchni skóry.


Nie musisz pokrywać tatuażami całej skóry. Jednak jeśli zaplanujesz kolejny tatuaż, będziesz wiedział z wyprzedzeniem, jak będzie on pasował do wcześniej nałożonego wzoru. Czarno-biały tatuaż można zawsze uzupełnić kilkoma kolorowymi elementami, łącząc go z obrazami w innym stylu.

Jeśli zdecydujesz się na kolorowy obraz, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę, jak taki obraz na skórze będzie pasował do koloru włosów, oczu. Tatuaż nie powinien wyglądać jak naklejka. Musi stać się przedłużeniem swojego właściciela.

Zmień rozmiar obrazu, pamiętając o artystycznych proporcjach. W przeciwnym razie rysunek może okazać się nieodpowiedni, komiczny.

Wybierając szkic, należy pamiętać, że tatuaż jest wykonywany na wiele lat, dlatego zastanów się nad rodzajem aktywności, z którą planujesz połączyć swoje życie.

Nie bój się skonsultować z mistrzem. Jednak nie postępuj zgodnie z jego zaleceniami, jeśli nie jesteś w 100 procentach pewien wyboru. Wsłuchaj się w swój wewnętrzny głos, tylko twoje serce wie najlepiej, który tatuaż zachwyci Cię swoją obecnością na skórze.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.