Czy zawsze można poprawić zły tatuaż?

Czy zawsze można poprawić zły tatuaż?

Chęć oszczędzania na usługach tatuażysty, a także spontaniczne działania, często kończą się nieudanym, brzydkim tatuażem na ciele, zupełnie nie takim, co chciałeś.


Jeśli chcesz poprawić sytuację, nie musisz przechodzić bolesnej i długiej procedury usuwania tatuażu. Jest o wiele prostsze rozwiązanie, tylko jeśli nie stałeś po tej sytuacji przeciwnikiem tatuażu. Można przerobić obraz.

Czy zawsze można poprawić zły tatuaż?

Co zrobić tatuaż nie podoba się?

Nie ma potrzeby żyć z obrazem na ciele, który nie odpowiada twojemu obecnemu poglądowi na życie, nie odpowiada statusowi społecznym lub jest po prostu nieładny.


Wystarczy znaleźć mistrza, który zgodzi się przekryć stary tatuaż. Warto od razu wspomnieć, że tylko doświadczony tatuażysta może wykonać taką pracę. Procedura jest bardziej skomplikowana niż tatuaż od zera.

Tatuowanie odbywa się na już istniejącym tatuażu. Dl tej pracy mistrz:

 • Musi mieć doświadczenie w podobnej pracy.

 • Musi wybrać poprawny szkic, który całkiem przykryje stare tatuaż.

 • Ostrożnie wybrać pigment, aby nowy kolor zakrył stare linie i wypełnienia.
Co zrobić tatuaż nie podoba się?
Co zrobić tatuaż nie podoba się?

Co jest poprawieniem tatuaży?

Ta metoda pozwala nie tylko przykryć tatuaż pod innym wzorem, ale także zmienić styl tatuażu.

Proces ma pewne cechy:

 • Bardzo ważne jest, aby gość salonu sam zdecydował o potrzebie modyfikacji.

 • Mistrz podczas konsultacji omawia, jak przebiegnie procedura. A klient już decyduje, jak silne są jego motywy.

 • Przed sesją trwają trudne prace przygotowawcze: mistrz analizuje istniejący obraz na ciele, wybiera szkic nowego tatuażu, przeprowadza test zgodności pigmentów między nimi.

 • Doświadczeni mistrzowie starają się zajmować się poprawieniem starych tatuaży, ponieważ tego rodzaju interwencja (malowanie detali, malowanie fragmentów) może pogorszyć sytuację. Linie stają się grubsze, kontur może stać rozmazany, cieniowanie staje się brudne, a wypełnienie staje się mętne. Również obraz początkowy podczas poprawiania może stracić znaczenie. Praca może nie zadowolić klienta, może powstać konflikt, jeszcze trudniej będzie naprawić sytuację. Dlatego doświadczeni tatuatorzy z reguły początkowo proponują całkowite przykrycie obrazu.

 • Nowy tatuaż powinien być znacznie większy niż stary. Ponieważ powinien zakryć już istniejący tatuaż. Kolory nowego obrazu powinny być bardziej widoczne i ciemniejsze: zakryć czarny pigment za pomocą wypełnienia żółtym pigmentem nie będzie możliwe.

 • Mistrz wybiera nowy szkic, biorąc pod uwagę życzenia klienta, a także jego cechy anatomiczne, muskularne układy ciała. To jedyny sposób, aby całkowicie ukryć nieudany tatuaż.

 • Testowanie zgodności barwnika jest ważne, chociaż nie wszyscy mistrzowie go wykonują. Konieczność wykonania tej procedury wyjaśnia się tym, że w warstwach skóry farby będą się mieszały. Po pewnym czasie w miejscu pracy może pojawić się rozmazany obraz.

 • Czarne rysunki są idealne do nakładania się na inne, ale ta opcja nie jest odpowiednia dla wielu klientów. Dlatego specjalista będzie musiał dokładnie pracować nad kolorami i cechami nowego tatuażu.

Poszuiwanie specjalisty: na co zwrócić uwagę?

Z poprzedniego akapitu wynika, że poprawianie nieudanego tatuażu nie jest łatwym zadaniem.


Tylko doświadczony mistrz może sobie z tym poradzić. Tylko ten, który weźmie pod uwagę wszystkie niuanse. Dlatego przed skorzystaniem z usług salonu warto zapytać tatuatora o katalog z podobnymi pracami. Pozwoli to ocenić poziom umiejętności specjalisty.

Tatuatorzy specjalizującу się w tej dziedzinie są rzadkością. Wynika to ze złożoności pracy. Ich usługi są znacznie droższe. Ale jak mówią, musisz zapłacić za piękno.

50% dobrego wyniku zależy od wyboru szkicu. A pozostałe 50% to poziom szkolenia mistrza. Nie ufaj pracy tatuażysty, jeśli masz nawet małe wątpliwości. Prawie niemożliwe jest poprawienie już poprawianego tatuażu, chyba że całkowicie zamalować go czarnym pigmentem.

Podobał Ci się artykuł? Proszę ocenić.
Poproś o kontak