Czy zawsze można poprawić zły tatuaż: Przerobienie tatuażu - VeAn Poland
Czy zawsze można poprawić zły tatuaż?
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

W jaki sposób poprawia się tatuaż: udoskonalanie i naprawianie złego tatuażu.

Tatuaż raczej powinien być przyjemny dla oka i upiększać ciało. Inną opcją jest to, że powinien być oznaką Twoich pasji, Twojego spojrzenia na życie, Twojego światopoglądu.

Jeśli obraz na ciele nie spełnia żadnego z tych kryteriów, to może warto go poprawić? Czy twój tatuaż cię nudzi? Czy kontury stały się niewyraźne, a projekt stracił na atrakcyjności? Czy może zmieniły się priorytety życiowe i obraz ciała wygląda absurdalnie w Twojej obecnej rzeczywistości?

Nie jest konieczne pozbycie się tatuażu przez długotrwały proces laserowego usuwania. Innym i dość szybkim rozwiązaniem jest przekryć wzór, który już nie chcesz widzieć na swoim ciele nowym tatuażem.

po jakim czasie można poprawić tatuaż

Jeśli się zdecydowałeś na
przekrycie starego tatuażu, o tym warto wiedzieć:

  • Oby nie pogorszyć sytuacji, o przerobienie lub przekrycie złego tatuażu należy zgłosić się do doświadczonego tatuażysty i specjalistycznego salonu tatuażu.
  • O wiele trudniej jest przerobić lub zakryć tatuaż niż zrobić nowy. W związku z tym tatuażysta mieć doświadczenie w tego typu pracy.
  • W przypadku starych kolorowych wzorów na nowym projekcie będzie obowiązywało ograniczenie kolorystyczne.
  • Nowy tatuaż będzie wykonywał się etapami, a wzór będzie ciemniejszy i większy, aby pokryć całkowicie stary tatuaż.

po jakim czasie można poprawić tatuaż
po jakim czasie można poprawić tatuaż

W jaki sposób
przekrywa się stary tatuaż?

Nie każdy wzór i nie każdy kolor pigmentu może być wybrany dla nowego tatuażu.


Jak już zostało wspomniane, nowy projekt musi całkowicie zakryć stary tatuaż, dlatego nie jest możliwe, na przykład, pokrycie czarnego obrazu żółtym pigmentem. Jeśli chodzi o czarne tatuaże, do ich pokrycia używa się wyłącznie czarnego tuszu. Szkic może mieć kolorowe fragmenty, ale będą one nakładane na "czyste" obszary skóry. Aby przekryć kolorowy i wyblakły tatuaż, można użyć ciemniejszych i bardziej nasyconych pigmentów.

Elementy nowego wzoru muszą pokrywać się z głównymi liniami starego tatuażu. Na przykład, na geometrycznym obrazie z wyraźnymi liniami i kątami nie będzie możliwe narysowanie portretu. Zadaniem mistrza jest wybrać lub opracować projekt, który " nałoży się" na stary tatuaż i go zakryje.

Ważne jest, aby nowy tatuaż był wykonany przy użyciu certyfikowanych materiałów wysokiej jakości. Takie pigmenty są inertne i nie wchodzą w reakcje z innymi substancjami chemicznymi, więc nie ma potrzeby martwić się o zagrożenia dla zdrowia związane z przekryciem starego tatuażu.

po jakim czasie można poprawić tatuaż

Kamuflaż tatuażu
jako rozwiązanie alternatywne

Pokrycie starego obrazu nie jest jedynym sposobem na uzyskanie nowego wzoru na ciele.


Doświadczeni rzemieślnicy stosują technikę "kamuflażu". Metoda ta polega na zamalowaniu części wzoru pigmentem w kolorze ciała. Metoda ta jest skuteczna, jeśli chodzi o wyblakłe, niewyraźne tatuaże o niewielkich rozmiarach. Ciemniejszy kolor będzie widoczny, więc tatuaż nie może być całkowicie zakryty. Ukrycie pewnych części starego tatuażu jest łatwe.

po jakim czasie można poprawić tatuaż
po jakim czasie można poprawić tatuaż

Dopracowanie
istniejącego tatuażu

Można też poprawić tatuaż poprzez jego "przerobienie".


Dodawane są nowe elementy, projekt robi się bardziej szczegółowy, można też dodać kolory i cieniowanie. Pojawia się zupełnie nowy tatuaż. W tym przypadku nie ma potrzeby, aby pokrywać stary obraz, ponieważ praca odbywa się wokół niego.

Mistrz na podstawie istniejącego obrazu tworzy zupełnie nowy projekt, w którym stary tatuaż staje się częścią lub podstawą innej kompozycji. Następnie pigment jest nakładany jeden po drugim, a klient otrzymuje nowy obraz na ciele. Metoda ta nazywana jest również korektą tatuażu.

po jakim czasie można poprawić tatuaż

Niezwykle ważne jest, aby zrozumieć, że przerabianie tatuażu nie działa w wielu przypadkach.


Jeden, no, maksymalnie dwa razy (np. przekrycie i renowacja) doświadczony profesjonalista może popracować nad projektem. To jest granica. Dlatego, zanim zrobisz swój pierwszy tatuaż, zanim wybierzesz oryginalny projekt, zastanów się, jak ten rysunek wpłynie na Twoje życie. W przypadku najmniejszych wątpliwości najlepiej jest odłożyć zabieg do czasu, aż decyzja będzie jasna i pewna.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.