Damskie tatuaże na udach
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Damskie tatuaże na udach: cechy, niuanse i popularne opcje projektowania

W świecie sztuki ciała wybór miejsca tatuażu ma kluczowe znaczenie.


Biodra oferują wspaniałe płótno do twórczej ekspresji i realizacji nawet skomplikowanych i wielkoformatowych projektów. Duża ilość mięśni i odległe położenie kości sprawiają, że jest to obszar idealny do tatuowania. Jednak wśród wszystkich cech i estetyki istnieją również zalety i wady, które należy wziąć pod uwagę.

Damskie tatuaże na udach
Damskie tatuaże na udach
Damskie tatuaże na udach

Zalety i wady

Damskie tatuaże na udach mają wiele znaczących zalet:

 • Możliwość stosowania dużych, skomplikowanych i szczegółowych projektów. Biodro zapewnia artyście dużo miejsca na manewrowanie i pracę.
 • Duża różnorodność wzorów, kształtów, technik, stylów, elementów i kolorów, które można wykorzystać podczas tworzenia projektu.
 • Obraz można łatwo ukryć przed wzrokiem ciekawskich. Body art w tym obszarze można przykryć ubraniem. To sprawia, że ​​jest to dobra opcja dla osób zajmujących stanowiska w agencjach rządowych, organach ścigania lub firmach, których polityka nie dopuszcza możliwości pokazywania tatuaży.
 • Proces nanoszenia obrazów na ten obszar jest mniej bolesny i nie wywołuje dyskomfortu niż na innych częściach ciała. Jest to obszar mięśniowy z kilkoma zakończeniami nerwowymi, położony z dala od kości.
 • Możliwość dłuższego zachowania oryginalnego wyglądu i uniknięcia szybkiego blaknięcia. Dzieje się tak na skutek powolnego starzenia się skóry na udach, a także ich ochrony przed działaniem promieni słonecznych i innymi negatywnymi czynnikami zewnętrznymi.Istnieje jednak szereg wad, które należy wziąć pod uwagę przed pójściem do studia tatuażu:

 • Tatuaże na udzie są zwykle większe niż tatuaże na innych częściach ciała i dlatego gojenie trwa dłużej. Mogą również wymagać kilku sesji, aby złożyć wniosek.
 • Ze względu na różnice indywidualne i tolerancję na ból, tatuaże na udach mogą być dla niektórych osób dość bolesne.
 • Mogą wystąpić powikłania gojenia, ponieważ stopy mają ciągły kontakt z ubraniem. Taki kontakt może uszkodzić nowy wzór lub wydłużyć czas regeneracji.
Damskie tatuaże na udach
Damskie tatuaże na udach

Jak bardzo są wrażliwe biodra na ból?

Tatuaże na udach u kobiet nie są czymś ekstremalnym, gdyż obszar ten jest dość umięśniony i odporny na ból.


Zazwyczaj klienci oceniają intensywność dyskomfortu na 5-7 z 10 możliwych punktów. Jednak niektóre obszary ud mogą być niezwykle wrażliwe i podatne na ból. Aby je znaleźć i uniknąć podczas sesji (aby zapobiec negatywnym doświadczeniom), możesz wziąć coś na przykład pióro, patyczek do sushi, widelec lub długopis, aby znaleźć najbardziej wrażliwe miejsca. Pamiętaj, aby powiedzieć o nich swojemu tatuatorowi.

Damskie tatuaże na udach
Damskie tatuaże na udach
Damskie tatuaże na udach

Jak właściwie dbać

Pielęgnacja tatuażu w okolicy ud jest nieco bardziej skomplikowana i ma wiele funkcji ze względu na ich lokalizację.


Przede wszystkim dotyczy to odzieży, ponieważ może ona wejść w kontakt z raną i tym samym zakłócić proces gojenia. W okresie rekonwalescencji wskazane jest noszenie wyłącznie luźnych i nie obcisłych ubrań. Jeśli musisz tymczasowo założyć coś, co może ocierać zranione miejsce, zabezpiecz je oddychającym, sterylnym opatrunkiem. Ważne jest również, aby unikać wystawiania tatuażu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Przed każdym wyjściem na zewnątrz należy zastosować krem ​​​​przeciwsłoneczny o poziomie SPF co najmniej 50.

Damskie tatuaże na udach
Damskie tatuaże na udach
Opcje tatuaży na udach dla kobiet

Przyjrzyjmy się ciekawym pomysłom na stworzenie unikalnego projektu tatuażu na udzie dla dziewcząt:

 • Tatuaże kwiatowe to klasyczny wzór, który pozostaje ponadczasowy i nigdy nie wyjdzie z mody. Wyglądają atrakcyjnie i estetycznie, a naturalna krzywizna roślin doskonale współgra z kształtem bioder.
 • Mandala fraktalna, uosabiająca światową harmonię, cykliczność, głębię i duchowość.
 • Mały napis świetnie nadaje się również do umieszczenia na biodrach. Mogą to być znaczące cytaty, słowa z piosenki lub książki, zdanie motywacyjne itp.
 • Tatuaże ze zwierzętami również nie tracą na popularności. Na przykład wizerunek lwa lub lwicy może symbolizować wewnętrzną siłę, połączenie z naturą i zmysłowość.
 • Tatuaże z wężem świetnie wyglądają także na udach. W ostatnich latach obraz ten został nieco przemyślany. Nie jest już kojarzony z czymś złym i manipulującym. Wręcz przeciwnie, węże symbolizują transformację i rozwój. W niektórych kulturach wąż był uważany za posłańca bogów, ponieważ węże mogą żyć zarówno pod ziemią, jak i nad nią. Ich kręty kształt idealnie nadaje się do umieszczenia na biodrze.
Damskie tatuaże na udach
Damskie tatuaże na udach
Damskie tatuaże na udach
Wniosek

Jeśli chodzi o ozdabianie ciała, udo jest jednym z najlepszych miejsc do jego stosowania.


Ta część ciała oferuje artyście dużą przestrzeń do pracy, niezależnie od jej złożoności i wielkości. Anatomia nogi, a także jej naturalny ruch, pozytywnie wpływają na percepcję estetyczną. Biodra nie są ograniczone pod względem projektu, kolorystyki, kształtu i innych aspektów tatuażu.

Podobał Ci się artykuł? Proszę o ocenę.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać [email protected]
Skontaktuj się z nami