Korekcja i poprawienie nieudanegj tatuaży - VeAn Poland
Korekcja i poprawienie nieudanegj tatuaży
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Jak poprawić lub zakryć tatuaż:
korekcja i poprawienie nieudanego tatuażu

Tatuaż powinien przyciągać wzrok i ozdabiać ciało.


Również tatuaż może powiedzieć innym o twoich ulubionych rzeczach, poglądach na życie i na świat. Jeśli obraz nie wykonuje żadnej z tych funkcji, być może potrzebuje go poprawić? Czy masz dość już swojego tatuażu? Kontury zrobiły się rozmyte, a rysunek tatuażu przestał być atrakcyjny? Priorytety życiowe uległy zmianie, a tatuaż wygląda śmiesznie w twojej obecnej rzeczywistości?

Nie trzeba pozbywać się tatuażu, za pomocą długiego i bolesnego kursu laserowego usuwania. Znacznie szybciej można poprawić sytuację, jeśli zakryć brzydki / nieudany / stary tatuaż nowym rysunkiem.

Jak poprawić lub zakryć tatuaż: korekcja i poprawienie nieudanego tatuażu

Postanowiłeś się poprawić tatuaż? Co treba wiedzieć?


  • Aby nie pogorszyć sytuacji jeszcze bardziej, powinno się iść tylko do doświadczonego specjalisty, do specjalistycznego salonu tatuażu żeby tam korzystać z usługi poprawienia albo zakrycia tatuażu nowym wzorem.
  • Znacznie trudniej jest poprawić lub zakryć już istniejący tatuaż, niż zrobić rysunek od zera. Dlatego mistrz musi mieć doświadczenie w takiej pracy.
  • W przypadku starych tatuaży w kolorze istnieje pewne ograniczenie wyboru kolorów dla nowego obrazu.
  • Nowy tatuaż będzie wykonywany w kilku etapów, rysunek będzie ciemniejszy i większy, ponieważ powinien pokrywać stary tatuaż.
Korekcja i poprawienie nieudanegj tatuaży
Korekcja i poprawienie nieudanegj tatuaży

W jaki sposób stary
tatuaż jest zakrywany?

Nie każdy szkic i nie każdy kolor pigmentu można wybrać dla nowego wzoru tatuażu.


O tym już mamy informacje. Nowy obraz powinien zakryć całkowicie stary tatuaż. Dlatego na przykład poprawienie czarnego tatuażu za pomocą żółtego pigmentu, na przykład, nie będzie możliwe. Jeśli chodzi o czarne tatuaże, pokrywają je tylko czarną farbą. Szkic może mieć kolorowe fragmenty, ale zostaną one zastosowane do „czystych” obszarów skóry. Aby poprawić wyblakły kolorowy tatuaż, można zastosować kolorowe pigmenty o ciemniejszym, głębszym odcieniu.

Elementy nowego rysunku powinny dopasowywać się z głównymi liniami starego tatuażu. Na przykład na obrazie geometrycznym z wyraźnymi liniami i kątami nie można narysować portretu. Zadaniem mistrza jest wybranie lub opracowanie szkicu, który będzie „leżał” na starym tatuażu i zakrywać go całkiem.

Ważne jest, aby nowy tatuaż został wykonany przy użyciu certyfikowanych materiałów. Takie pigmenty są jakościowe i nie reagują z innymi chemikaliami, więc można nie obawiać się, że robienie tatuażu będzie szkodliwe dla zdrowia.

Korekcja i poprawienie nieudanegj tatuaży

Kamuflażowy tatuaż
jako decyzja alternatywna

Poprawienie starego obrazu nie jest jedynym sposobem na uzyskanie nowego tatuażu.


Doświadczeni tatuatory używają techniki kamuflażu. Metoda polega na pomalowaniu części obrazu pigmentem w kolorze skóry. Ta metoda jest skuteczna, jeśli chodzi o wyblakłe, rozmyte tatuaże o małym rozmiarze. Zakryć tatuaż całkowicie nie uda się, ponieważ pojawi się ciemniejsza plamka. Ale można łatwo ukryć niektóre części obrazu.

Korekcja i poprawienie nieudanegj tatuaży
Korekcja i poprawienie nieudanegj tatuaży

Dopracowanie rysunku

Można również zmienić stary tatuaż, jeśli go trochę dopracować.

Dodać nowe elementy, obraz zmieni się za pomocą szczegółów, odnowić kolory, nałożyć cienie, zastosować retusz. W wyniku okazuje się, że pojawił się zupełnie nowy tatuaż. W takim przypadku nie ma potrzeby zmieniać stary rysunkiem, ponieważ praca jest wykonywana tylko wokół niego.

Tatuator na podstawie istniejącego obrazu tworzy zupełnie nowy szkic, w którym stary tatuaż jest częścią lub podstawą innej kompozycji. Następnie pigment nakłada się sekwencyjnie, a klient otrzymuje zupełnie nowy wygląd tatuażu. Ta metoda nazywana jest również korekcją tatuażu.

Niezwykle ważne jest rozumienie tego, że wielokrotne poprawienie tatuażu nie będzie działać. Jeden, maksymalnie dwa razy (na przykład poprawienie i uzupełnianie), doświadczony specjalista może pracować nad tatuażem. Ale to jest granica. Dlatego przed zrobieniem pierwszego tatuażu, przed wybraniem oryginalnego szkicu, trzeba pomyśleć, jak ten rysunek wpłynie na twoje życie. W przypadku najmniejszej wątpliwości lepiej odłożyć procedurę, dopóki decyzja nie będzie niepodważalna.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.