Laserowe usuwanie tatuaży: Gojenie & Kiedy efekty & Zalecenia - VeAn Poland
Laserowe usuwanie tatuaży
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Laserowe usuwanie
tatuażu: wydajność, ryzyko

Mimo tego, że mistrzowie zawsze ostrzegają klientów, że tatuaż jest modyfikacją ciała na całe życie, często jakaś liczba ludzi robi to bezmyślnie.


Ponadto po kilku latach obraz może stracić wyrazistość, a jego właściciel ma wybór - zaktualizować tatuaż lub usunąć go całkiem.

Porozmawiajmy o nowoczesnych metodach usuwania tatuaży. Jeśli wcześniej można było usunąć rysunek ze skóry tylko przez wycięcie warstwy skóry, ale dziś nie ma potrzeby dokonywania czegoś takiego. Technologia laserowa pozwala pozbyć się tatuażu prawie bezboleśnie i dość skutecznie. Ale ta procedura ma swoje ciekawe cechy.

usuwanie tatuażu gojenie
usuwanie tatuażu gojenie

Jak laserowe
usuwanie tatuażu?

Dalej usunięcie starego lub nieudanego tatuażu laserem ze skóry polega na wpływie na tatuaż impulsu lasera.


Laser niszczy kolorowy pigment, dzieli cząsteczki barwnika na mikroskopijne elementy, które są następnie wydalane z limfą. Warto zauważyć, że sąsiednie tkanki, które nie podlegają działaniu fali lasera, nie są ruszane całkiem. Laser działa kierunkowo, punktowo na pożądany obszar skóry. Kilka słów o zaletach tej metody usuwania tatuaży ze skóry. Metoda laserowa:

  • Nie pozostawia blizn i śladów;
  • Praktycznie nie ma przeciwwskazań;
  • Nie powoduje oparzeń i krwawienia z naczyń;
  • Pozwala usunąć niechciany wzór o 100% (całkowite usunięcie tatuażu zależy od liczby sesji);
  • W wyspecjalizowanych salonach jest przeprowadzany zgodnie ze wszystkimi normami i wymogami sanitarnymi i higienicznymi.A teraz czas porozmawiać o trudnościach i ryzyku związanych z laserowym usunięciem tatuażu.

Podczas jednej sesji laserowej pozbyć się rysunku całkiem jest prawie niemożliwe. Aby usunąć mały czarno-biały obraz, mogą być potrzebne 2-3 sesje, z częstotliwością raz w miesiącu. A w przypadku gęstych kolorów tatuaży nawet 10 zabiegów może nie wystarczyć. Dlatego nie warto oczekiwać natychmiastowych wyników.

Chociaż procedura jest praktycznie bezbolesna, podczas zabiegu klient salonu może odczuwać lekkie pieczenie. A w miejscu ekspozycji czasami pojawia się zaczerwienienie, swędzenie. W takim przypadku można zastosować miejscowy środek znieczulający lub okresowo nakładać okład lodowy na miejsce narażenia.

Jeśli procedura zostanie przeprowadzona przez niedoświadczonego mistrza, możliwa jest niewłaściwa regulacja lasera, ponieważ długość fali i intensywność ekspozycji zostaną niewłaściwie wybrane, Ryzyko: od poparzeń po całkowity brak wyników.

Najpoważniejsze ryzyko laserowego usuwania tatuaży polega na tym, że istnieje ryzyko zatrucia przy użyciu tanich, toksycznych barwników. „Złamany” pigment dostaje się do krwiobiegu, więc osoba może doświadczyć objawów zatrucia chemicznego. W takim przypadku zdecydowanie powinieneś skonsultować się z lekarzem. Z reguły tak się nie dzieje, jeśli tatuażysta używał certyfikowanych środków zatwierdzonych przez Ministerstwo Zdrowia.

Można zobaczyć, że zalety tej metody są znacznie większe niż wady. Ale tylko przy takich warunkach prowadzenia procedury, jak w specjalistycznym salonie, którego mistrzowie są świadomi tego, jak i co robić. W tym przypadku, oprócz przestrzegania zaleceń dotyczących pielęgnacji skóry między sesjami, tatuaż nawet nie pozostawi śladu.

usuwanie tatuażu gojenie
usuwanie tatuażu gojenie
usuwanie tatuażu gojenie

Cechy pielegnacji skóry po laserowym usuwaniu tatuży

Wykwalifikowani tatuatorzy z pewnością przekażą swoim klientom zalecenia dotyczące pielęgnacji skóry między zabiegami laserowego usuwania tatuaży.


Są to:

  • Kiedy na skórze pojawiają się skórki i pęcherzyki, zabrania się ich czesania i dotykania. Wkrótce miną, a pod nimi będzie zdrowa skóra.
  • Unikać kontaktu z wodą, olejami, wszelkimi substancjami, kosmetykami przez co najmniej 3-4 dni.
  • Pamiętać, aby użyć sprayu PANTENOL do leczenia skóry. Skóra z nim goji się szybciej.
  • Zabrania się opalania w okresie gojenia. Kiedy wychodzisz na zewnątrz, zastosuj krem przeciwsłoneczny z efektem SPF (co najmniej 35) na obszar z usuwanym tatuażem.
  • Mistrz dostarczy bardziej szczegółową rekomendację po procedurze laserowego usuwania tatuaży.
Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.