Męskie tatuaże na szyi - VeAn Poland
Męskie tatuaże na szyję
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Estetyka i wyrazistość:
męskie tatuaże na szyję
wyzwanie dla standardów piękna

Męskie tatuaże na szyi to szczególna forma wyrażania siebie i kosmetycznej modyfikacji ciała, wymagająca od artysty wysokiego poziomu umiejętności i pomysłowości artystycznej.

Takie body arty bez wątpienia można zaliczyć do odważnych, a nawet hardcorowych, gdyż uznawane są głównie za społecznie nieakceptowalne. Czasy się jednak zmieniają i ten obszar ciała staje się coraz bardziej poszukiwany na tatuowanie. A mając odpowiedni projekt i doświadczonego specjalistę, możesz stworzyć prawdziwe arcydzieło.

Męskie tatuaże na szyi
Męskie tatuaże na szyi

Funkcje oceny bólu
i procedury stosowania

Bądźmy szczerzy: tatuaże na szyi są uważane za jedne z najbardziej bolesnych do wykonania.

Powodem tego jest delikatna i wrażliwa skóra, a także duża liczba zakończeń nerwowych w tej okolicy. Jeśli zdecydujesz się na tatuaż na szyi, znajdź artystę, który ma doświadczenie w pracy w tym delikatnym i wrażliwym obszarze.

Niektórzy artyści zauważają, że handpoke (technika ręcznego wykonywania tatuażu) w okolicy szyi jest mniej bolesny niż przy użyciu maszyny. Daje także większe pole manewru, ponieważ przestrzeń między brodą a obojczykiem jest ograniczona. Nakładanie skomplikowanych wzorów, kształtów geometrycznych czy symbolicznych obrazów wymaga od tatuatora dużej precyzji i odpowiedniego poziomu profesjonalizmu. Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę skomplikowany kształt i elastyczność szyi, a także wrażliwość znajdującej się na niej skóry.

Nakładanie pigmentu na szyję mężczyzny jest uważane za trudniejsze niż w większości innych obszarów. Proces pigmentacji może powodować znaczny dyskomfort. Jednakże zdecydowana decyzja o umieszczeniu wzoru na szyi odzwierciedla determinację, niezgodność, oddanie kulturze tatuażu i chęć zaakceptowania bardziej wymagającego doświadczenia, niezależnie od ilości odczuwanego bólu.

Męskie tatuaże na szyi
Męskie tatuaże na szyi
Męskie tatuaże na szyi

Jakie tatuaże dobrze
wyglądają na szyi?

Różnorodność wzorów tatuaży stworzonych specjalnie z myślą o anatomii szyi stale rośnie.

Niektóre prace wyglądają harmonijnie lub realizują ideę wyłącznie na tej stronie. Przyjrzyjmy się kilku interesującym pomysłom na projekty.

 1. Róża
  1. Wizerunek róży jest niezwykle powszechny w kulturze tatuażu i jest bardzo popularny wśród mężczyzn. Można je wykonać w dowolnym stylu, od czarno-białych kropek po kolor new school. Niezależnie od wybranego projektu, jest to podstawowy symbol w świecie body artu o głębokim znaczeniu. Róża jest wyrazem piękna i delikatności, ale jednocześnie złożoności, aktywnej obrony i kryzysu. Każdy płatek, cierń, cień, krzywa kwiatu i inne elementy są w stanie reprezentować pewne emocje, uczucia i aspekty ludzkiego życia.
 2. Wilk
  1. Tatuaż na szyi z tą dziką bestią nawiązuje do pierwotnych instynktów, męskości, a także do idei materializmu. Wilki symbolizują wrodzoną wolność, która jest także fundamentalna dla człowieka i często determinuje jego osobowość. Ten tatuaż jest ucieleśnieniem wielkiej siły mężczyzny, lojalności i połączenia z naturą. Dodając do szkicu księżyc, drzewa, symbole plemienne lub runiczne, możesz stworzyć prawdziwy gobelin na szyi, który opowie światu osobistą historię i wartości jego właściciela.
Męskie tatuaże na szyi
Męskie tatuaże na szyi

 1. Ptaki
  1. Męskie tatuaże na szyi często przedstawiają dumne i spontaniczne ptaki. Te dumne stworzenia symbolizują wolność, inteligencję i transcendencję. Każdy ptak ma unikalne znaczenie:

 • Paw jest uosobieniem piękna, elegancji, miłości i pewności siebie.
 • Sowa symbolizuje tajemnicę, sekrety i nocny tryb życia.
 • Mewa nawiązuje do morza i przygody, spokoju ducha i braku przywiązań.
 • Pingwin uosabia domowość, spójność, życzliwość i zabawę.
 • Orzeł mówi o odwadze, bystrości umysłu, opanowaniu w sytuacjach, gdy jest to konieczne itp.

Męskie tatuaże na szyi
Męskie tatuaże na szyi
Męskie tatuaże na szyi
 1. Splątany łańcuch
  1. Jeśli masz już tatuaż na szyi, zawsze możesz dodać do niego kolejny. Symboliczny łańcuszek wychodzący spod skóry i owijający się wokół innych elementów kompozycji, czy to kwiatów, ptaków, zwierząt itp. Łańcuszek ze szczegółowymi i eleganckimi detalami może stworzyć efekt realizmu, połączenia i interakcji pomiędzy różnymi częściami body artu (szczególnie przydatny, gdy trzeba połączyć kilka małych tatuaży na szyi). Łańcuch może symbolizować ograniczenia, ograniczenia, trudności życiowe i inne trudności. Może się jednak rozerwać lub rozpruć. W tym przypadku konotacja zmienia się na bardziej pozytywną:

 • Walka i/lub zwycięstwo nad poważną chorobą.
 • Wychodzenie z uzależnienia.
 • Przypomnienie o uzależniających zachowaniach i związanych z nimi niebezpieczeństwach.
 • Pokonywanie innych trudności.
 • Zerwany łańcuch symbolizuje siłę woli i wewnętrzny rdzeń osoby.


Męskie tatuaże na szyi
Męskie tatuaże na szyi

Męskie tatuaże na szyję zachwycają estetyką, śmiałością, buntowniczym klimatem i artystyczną różnorodnością.

Jednocześnie jest to potężne wyzwanie, które może skutkować krytyką ze strony innych, a nawet potępieniem społecznym. Jednak kto inny jak nie posiadacze odważnego body artu będzie w stanie zmienić publiczny punkt widzenia i podejście do kultury tatuażu.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.