Jak dbać o świeży tatuaż?
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Pielęgnacja tatuażu

Dziś sfera tatuażu cieszy się ogromną popularnością na całym świecie.


Wiele osób stara się ozdobić swoje ciało różnymi rysunkami, niektóre nie mogą się już zatrzymać i są wypełnione wizerunkami od stóp do głów. Ta usługa to wspaniała okazja, aby wyróżnić się z otaczającego społeczeństwa, pokazać wszystkim swoje wartości życiowe, swoją indywidualność. Dekorowanie ciała w ten sposób jest szczególnie popularne wśród młodego pokolenia, ponieważ jest to najskuteczniejsza metoda wyrażania siebie. Ponadto wielu znanych aktorów, muzyków, piłkarzy i innych znanych osobistości ozdabia swoje ciała. Fani starają się być jak ich idole, a także Gwiazdy ozdabiają swoje ciała tatuażami. Warto również zauważyć, oprócz ozdób, za pomocą rysunku ciała można ukryć różne wady w postaci blizn, szwów pooperacyjnych, blizn, oparzeń i tak dalej. Biorąc pod uwagę wszystko powyższe, nie jest zaskakujące, że dziś ta usługa jest bardzo poszukiwana.

Właściwa pielęgnacja tatuażu to pytanie, które interesuje każdego klienta. Trudno jest podać dokładną odpowiedź, ponieważ ilu mistrzów — tyle zaleceń. Obecnie istnieje znaczna liczba tatuażystów, każdy z mistrzów używa własnego narzędzia, indywidualnych preparatów i materiałów do pracy. Aby zastosować rysunek, mistrzowie używają różnych maszyn, pigmentów i innych materiałów do tatuażu. W związku z tym wielu mistrzów ma różne zalecenia dotyczące pielęgnacji. Nie martw się, po zakończeniu pracy nad tatuażem mistrz z pewnością udzieli Ci szczegółowych porad dotyczących pielęgnacji świeżego tatuażu.

Jak dbać o świeży tatuaż

Ochrona świeżego tatuażu

I tak marzenie się spełniło, długo oczekiwany tatuaż jest wykonany.

Teraz ważną kwestią jest właściwe zabezpieczenie tatuażu w ciągu pierwszych 4-5 godzin po wykonaniu. Istnieją dwie skuteczne opcje zabezpieczenia nowego tatuażu: specjalna folia i bandaż z maścią leczniczą.

Specjalna folia. Mówimy o folii leczniczej, która została stworzona specjalnie do pielęgnacji tatuaży. Z pomocą tej folii tatuaż goi się tak szybko, jak to możliwe, możesz wygodnie wziąć prysznic i nie martwić się o wizerunek na ciele, bez problemu możesz nosić swoje ulubione ubrania, a folia uchroni Cię również przed regularnymi opatrunkami. Ponadto nadzwyczajna folia ma wiele zalet:


 • Nie zakrywa dostępu tlenu do skóry, co pozwala skórze szybciej się zregenerować;
 • Folia jest przezroczysta, co pozytywnie wpływa na obserwację tatuażu;
 • Folię należy przykleić tylko raz na sześć dni, w tym czasie tatuaż jest całkowicie się zagoi;
 • Stuprocentowa ochrona przed wodą;
 • Folia jest elastyczna, łatwa do zamocowania na zginanych częściach ciała;
Wykorzystanie folii. Przede wszystkim musisz wyciąć żądaną długość folii. Następnie oddziel folię od czerwonych krawędzi i rozciągnij ją na żądany obszar ciała. Musisz delikatnie nacisnąć folię na całej powierzchni tatuażu i ostrożnie przykleić, nie raniąc powierzchni skóry gwałtownymi ruchami. Folia powinna być absolutnie gładka na całej powierzchni, bez najmniejszych zagnieceń, krawędzie folii powinny wystawać o 1-2 cm poza granicę tatuażu.

Jak dbać o świeży tatuaż
Jak dbać o świeży tatuaż

Opatrunek
z maścią leczniczą.

Po wykonaniu tatuażu zawsze istnieje pragnienie, aby pochwalić się nowym obrazem z rodziną i przyjaciółmi.Ważne jest, aby zrozumieć, że Twoim głównym zadaniem jest ochrona tatuażu przed wszelkiego rodzaju bakteriami. Przez pierwsze dwa tygodnie będziesz musiała bardzo starannie dbać o wizerunek, aby w efekcie codziennie podziwiać wysokiej jakości tatuaż. Ważne jest, aby ściśle przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji, które zapewni Ci mistrz tatuażu. Rzeczywiście, z powodu zaniedbania w pielęgnacji tatuażu ryzykujesz zepsuć pracę mistrza. W takim przypadku będziesz potrzebować korekty tatuażu lub całkowitego usunięcia.

Po zakończeniu pracy nad tatuażem mistrz pokrywa obraz folią ochronną. Jest to konieczne, aby chronić leczoną część ciała przed jakimkolwiek kontaktem ze światem zewnętrznym. W końcu bakterie złapane na świeżym tatuażu mogą powodować poważne konsekwencje. Gdy tylko mistrz przyklei folię ochronną, pielęgnacja tatuażu przechodzi w twoje ręce. Ważne jest, aby zrozumieć, że nie tylko jakość obrazu, ale także Twoje zdrowie zależy od Twojej pielęgnacji.

Jak dbać o świeży tatuaż
Jak dbać o świeży tatuaż
Jak dbać o świeży tatuaż

Pierwsze
smarowanie tatuażu

Po tym, jak mistrz owinie folią niezbędną część ciała, zostaniesz poinformowany, za ile godzin możesz usunąć folię i rozpocząć smarowanie tatuażu.


Z reguły folię nie należy usuwać w ciągu pierwszych czterech do pięciu godzin po nałożeniu tatuażu, wszystko zależy od wielkości wizerunku. A więc, jak prawidłowo usunąć film i przetworzyć tatuaż.

 1. Wstępnie dokładnie umyj ręce mydłem.
  1. Czystymi rękami ostrożnie usuń film z tatuażu. Na folii może zostać ślad tatuażu, jest to całkowicie normalne zjawisko, nie panikuj.
 2. Myjemy tatuaż zmywając chłonkę.
  1. Tatuaż można umyć czystą wodą, można dodać mydło w płynie. Nie używaj środków zawierających alkohol w swoim składzie. Nie można używać myjek, nawet najłagodniejszych. Tatuaż należy umyć wyłącznie dłonią, delikatnie spłukując chłonkę ze skóry. Warto również zauważyć, że wraz z chłonką może się wydawać, że farba się zmywa. Nie martw się, farba pozostaje na swoim miejscu, wszystko dzieje się tak, jak powinno.
 3. Po umyciu nie należy wycierać leczonego obszaru.
  1. Możesz delikatnie osuszyć tatuaż bawełnianą gąbką do makijażu (makeup sponges), wycierając od środka tatuażu do krawędzi. Pozostaw tatuaż, aż całkowicie wyschnie.
 4. Po wyschnięciu nałóż maść na obszar z obrazem delikatnymi ruchami.
  1. Jaką maść warto kupić, mistrz tatuażu na pewno ci powie. Zwykle tatuaż jest leczony Bepantenem lub Pantenolem.
 5. Leczony obszar musi być pokryty folią ochronną.
  1. Możesz użyć specjalnej folii, którą poleci mistrz tatuażu lub zwykłego filmu spożywczego. Aby zapobiec przesuwaniu się folii, przyklej krawędzie plastrem medycznym.

Ta procedura musi być przeprowadzana trzy razy dziennie (rano, dzień, wieczór), przez kilka dni, za każdym razem wymień folię na nową.

Jak dbać o świeży tatuaż
Jak dbać o świeży tatuaż

Zasady pielęgnacji
tatuażu w pierwszych
dniach po wykonaniu

Pierwszy, drugi i trzeci dzień to najważniejszy okres leczenia tatuażu.


W tych dniach pielęgnacji tatuażu warto zwrócić szczególną uwagę na sterylność. Ponieważ skóra goi się i regeneruje, możesz odczuwać swędzenie, jest to normalne zjawisko. Jednak w żadnym wypadku nie można drapać tatuażu, nawet lekko.


 • Podczas rekonwalescencji tatuaż pokryje się cienką warstwą, której samodzielne zdzieranie jest surowo zabronione.
 • Po trzech dniach folię możesz nie używać.
 • Ważne jest, aby smarować tatuaż tak często, jak to możliwe i nie dopuścić do wyschnięcia skóry, w przeciwnym razie utworzy się skorupa.


Bardzo ważne jest przestrzeganie prostych zaleceń pielęgnacyjnych, w przeciwnym razie zaniedbanie w leczeniu tatuażu doprowadzi do jego dalszego usunięcia.

Jak dbać o świeży tatuaż
Jak dbać o świeży tatuaż
Jak dbać o świeży tatuaż

Co zrobić,
jeśli oderwałeś skórkę?

Często zdarza się zakłopotanie, gdy przypadkowo zaczepia się i odrywa kawałek skórki.


W takiej sytuacji nie panikuj, ważne jest, aby na czas namaścić uszkodzony obszar tatuażu. Aby to zrobić, musisz ostrożnie usunąć limfę lub krew, która się pojawiła i namaścić obszar maścią leczniczą do tatuaży. Leczony obszar najlepiej przykryć folią lub bandażem. Smaruj uszkodzony obszar i zmieniaj folię, aż rana zostanie całkowicie zagojona. Jeśli wizerunek zostanie naruszony, powinieneś skontaktować się z mistrzem tatuażu. Najprawdopodobniej konieczna będzie korekta.

Jak dbać o świeży tatuaż
Jak dbać o świeży tatuaż
Proces gojenia tatuażu

Zwykle tatuaż potrzebuje dwóch tygodni, czasem trochę dłużej, aby w pełni się zagoić.

Czas gojenia tatuażu zależy od skali obrazu i gęstości malowania. Podczas gojenia tatuażu należy przestrzegać kilku zaleceń, aby nie zaszkodzić świeżemu tatuażowi:


 • Przez dwadzieścia dni nie warto odwiedzać łaźni, sauny ani solarium;
 • Powstrzymaj się od odwiedzania siłowni przez co najmniej dziesięć dni;
 • Chroń tatuaż przed jakimkolwiek kontaktem ze środowiskiem zewnętrznym;
 • W ciągu miesiąca powstrzymaj się od opalania;
 • Podczas wychodzenia na zewnątrz używaj silnych filtrów przeciwsłonecznych;
 • Przez jakiś czas będziesz musiał zrezygnować z kąpieli, możesz tylko wziąć prysznic;
 • Przed wzięciem prysznica tatuaż należy nasmarować kremem ochronnym;
 • Powstrzymaj się od napojów alkoholowych;
 • Jeśli to możliwe, zrezygnuj z leków rozrzedzających krew (aspiryna);
 • Zrezygnuj z aktywności fizycznej;
 • Warto również zrezygnować z basenu w pomieszczeniach.
Jeśli zalecenia nie będą przestrzegane, tatuaż może się zaskorupić i mogą pojawić się niechciane zgrubienia w tatuażu. Doprowadzi to do złej jakości gojenia i najprawdopodobniej tatuaż zostanie uszkodzony, co spowoduje korektę obrazu lub jego usunięcie. Ważne jest, aby zrozumieć, że przestrzeganie zaleceń jest gwarancją wysokiej jakości tatuażu, który będzie Cię zachwycał przez całe życie. W procesie gojenia nie wahaj się odwiedzić tatuażysty, który kontroluje proces gojenia. Po właściwej pielęgnacji obrazu i przestrzeganiu wszystkich zaleceń tatuaż całkowicie się zagoi. Możesz bezpiecznie zademonstrować swój nowy tatuaż całej rodzinie i przyjaciołom. Przestrzegając całkowicie prostych zasad, w ostatecznym wyniku będziesz posiadaczem wyrazistego, pięknego, wysokiej jakości tatuażu.

Podobał Ci się artykuł? Proszę o ocenę.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać [email protected]
Skontaktuj się z nami