Popularne style tatuażu - VeAn Poland
Popularne style tatuażu
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Popularne
style tatuażu

Przychodzi klient do salonu i mówi: "Chcę mieć ładny tatuaż", ale nie jest w stanie wyjaśnić, jaki to ma być tatuaż.


Każdy mistrz prawdopodobnie stanął w sytuacji, w której klient nie jest w stanie wybrać, najważniejsze, żeby "było ładnie".
Piękno jest względnym pojęciem. W związku z tym ten artykuł jest dedykowany nie do mistrzów, ale do klientów. I hasłem przewodnim jest takie: Zastanawiając się nad stylem!
Istnieje wiele stylów tatuażu. Co więcej, niektórym mistrzom udaje się łączyć w jednym obrazie elementy dwóch i więcej kierunków artystycznych.

Popularne style tatuażu

Jakie są więc artystyczne metody do tworzenia tatuaży?

 1. Grawerunek na ciele wykonany jest czarnym tuszem.
  1. Dla tego stylu charakterystycznymi są wyraźne linie i cieniowania. Jako efekt otrzymujemy wyraźny wzór graficzny "odciśnięty" na skórze.
 2. Biomechanika: rysunek wykonany jest z elementów mechanicznych, części maszyn, podzespołów urządzeń: kół zębatych, pierścieni, obudów, dysków i chipów.
  1. Bardzo często mistrzowie robią rozerwany detal. Sprawia takie wrażenie, jakby mechanizm wrastał w ciało.
 3. Tatuaże w stylu Organic.
  1. Łączą w sobie pozornie przeciwstawne formy i manifestacje: mechanikę i motywy roślinne/zwierzęce.
 4. Minimalizm charakteryzuje się elegancką prostotą.
  1. Tatuaż jest w jednym lub dwóch kolorach i jest nakładany na niewielkiej powierzchni ciała. Jako motyw przewodni można wykorzystać różne symbole, florę, faunę lub ilustracje książkowe.
 5. Linework.
  1. Ten styl charakteryzuje się pewną ilością prostych linii połączonych w jeden obraz.
 6. Realizm.
  1. Portrety i tatuaże wykonane na podstawie zdjęcia — to są podstawowe osobliwości realistycznego stylu tatuażu.
 7. Orientalny.
  1. Styl, który zawiera fantazyjne ptaki i ryby w klimacie wschodnim. Gejsze, wojownicy, smoki, wachlarze, pawie pióra i duże bukiety kwiatów — wszystkie te elementy uzupełniają lub stanowią podstawę wzoru.
 8. Old School.
  1. Ten styl był jednym z pierwszych, które pojawiły się w dziedzinie artystycznego tatuażu. Na skórze można umieścić kotwice, wstążki, czaszki i gwiazdy. Cechą charakterystyczną tego stylu jest masywny czarny kontur.
 9. Treble.
  1. czarne, monotonne obiekty tworzą geometryczny wzór. W dawnych czasach takie wzory stosowali Celtowie i Maorysi, uważając je za ochronę przed złymi duchami. Dziś tatuaże w tym stylu odgrywają rolę estetyczną.
 10. Thrash Polka.
  1. Ten styl tatuażu artystycznego pozwala na demonstracje wyzwania wobec przestarzałych konwencjonalnych mądrości, praw i nowoczesnych narzuceń mody. Cechą charakterystyczną tego stylu jest kontrast czarnej i czerwonej farby, często z drukowanym tekstem.
 11. Blackwork.
  1. Tatuaże w tej technice polegają na wykonaniu dużego czarnego wzoru na skórze. Jednak prosty czarny wzór nie jest blackworkiem, ale czarny kwadrat lub koło jest niezaprzeczalnym znakiem rozpoznawczym tego stylu.
 12. Dotwork.
  1. Złożone wzory wykonane w tym stylu mają wyraźne geometryczne kształty. Kluczową cechą tej techniki jest to, że rysunek wykonywany jest kropkami. Intensywność obrazu zależy od gęstości ich rozmieszczenia.
 13. Polinezja.
  1. Tatuaże w stylu polinezyjskim charakteryzują się barwnością i bogactwem. Wzory składają się z elementów ornamentyki, często są to szeregi pociągnięć, linii, zygzaków, fal. Obraz na ciele jest masywny i agresywny. Miejscem ich naniesienia na ciało są wybierane nadgarstki rąk, nogi, klatka piersiowa i plecy.
 14. New school.
  1. Abstrakcja, komizm, fantazy to główne nastroje tatuażu w stylu New School. Obrazy są bardzo zbliżone do graffiti. Są one oddane w kilku jaskrawych, intensywnych, mocnych kolorach. Bardzo ładne i efektowne wzory na skórze mogą być wykonane przez wykwalifikowanego artystę.
 15. Akwarela.
  1. Idealny tatuaż dla romantycznej, wrażliwej osoby. Piękny wzór pojawia się jak atrament na skórze. Bardzo przyciąga wzrok.
 16. Pagan.
  1. Jeśli chcesz umieścić symbole i totemy na swoim ciele, to styl pagan jest dla Ciebie odpowiedni.

Popularne style tatuażu
Popularne style tatuażu
Popularne style tatuażu

W rzeczywistości istnieje około 200 stylów tatuażu artystycznego obecnie.


Opisaliśmy ich nieco ponad piętnaście. Dowiedzieć się więcej o każdym z nich można w każdym salonie "VeAn". Eksperci sieci studiów tatuażu otwartych na całej Polsce i Ukrainie z przyjemnością przeprowadzą dla Ciebie konsultację i stworzą unikalny szkic przyszłego tatuażu w stylu, który Ci się podoba.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.