Popularne style tatuażu

Popularne style tatuażu

Klient przychodzi do salonu i mówi: „Chcę piękny tatuaż”, ale nie potrafi wyjaśnić, w jakim stylu, kolorze lub chociaż pokazać szkic.


Każdy mistrz prawdopodobnie miał taką sytuację, w której klientowi trudno jest wybrać szczegóły, najważniejsze, żeby „było pięknie”. Ale piękno jest pojęciem względnym, dlatego ten artykuł nie jest poświęcony mistrzom, ale ludziom, którzy planują zrobić swój pierwszy tatuaż i myślą w jakim stylu go zrobić.

Branża tatuażu ma wiele stylów. Ponadto niektórym mistrzom udaje się łączyć elementy dwóch lub więcej stylów artystycznych w ramach jednego rysunku tatuażu. To za pomocą jakich technik artystycznych wykonuje się tatuaże?

 • Styl grawerowania w tatuażu na ciele robi się czarną farbą. Ten styl charakteryzuje się wyraźnymi liniami, kreskowaniem. W wyniku na skórze „odciska się” wyraźny wzór graficzny.

 • Biomechanika: rysunek składa się z elementów mechanicznych, części zamiennych, części: pierścieni, łożysk, tarcz i wiórów. Bardzo często mistrzowie wykonują rysunek rozdartej części ciała. Wygląda ten styl tak, że wszystkie mechaniczne elementy wystają ze skóry.

 • Tatuaże w stylu organika łączą na pierwszy rzut oka przeciwne kształty i przejawy: mechanikę i motywy roślinne / zwierzęce.

 • Minimalizm charakteryzuje się elegancką prostotą. Tatuaż wykonywany jest w jednym lub dwóch kolorach, ma nie duży rozmiar. Tematem mogą być różne symbole, flora, fauna i ilustracje książkowe.

 • Linework: ten styl charakteryzuje się pewną liczbą linii prostych, które składają się w wybrany kształt, rysunek.

 • Realizm: portrety i tatuaże wykonane ze zdjęć, to są najlepsze przykłady realistycznego stylu w branży tatuażu.

 • Orientalny: styl polega na rysowaniu fantazyjnych ptaków i ryb w orientalnym stylu. Gejsze, wojownicy, smoki, fani , pawie pióra, duże pąki kwiatowe - wszystko to uzupełnia rysunek lub staje jego podstawą.

 • Old School: ten styl był jednym z pierwszych w branży tatuaży artystycznych. Polega na tatuowaniu na skórze kotwic, wstążek, czaszek, gwiazd. Charakterystyczną cechą tego stylu są czarne, masywne kontury.

 • Tribal: czarne monotonne obrazy przedstawiają geometryczny wzór. W starożytności takie rysunki były stosowane przez Celtów i Maorysów, uważając je za symbole, które chronią przed złymi duchami. Dziś tatuaże w tym stylu odgrywają rolę estetyczną.

 • Thresh-polka: ten styl tatuażu artystycznego pozwala pokazać wyzwanie ogólnie przyjętym koncepcjom, prawom, współczesnym modnym regułam. Charakterystyczną cechą tego stylu jest kontrast czerni i czerwieni, często tatuaże są uzupełniane drukowanym tekstem.

 • Blackwork: tatuaże w tej technice wymagają nałożenia na skórę dużego czarnego wzoru. Nie wszystkie czarne obrazy są blackworkiem, ale czarny kwadrat lub okrąg to bezsprzecznie oznaki tego stylu.

 • Dotwork: złożone rysunki wykonane w tym stylu mają wyraźne geometryczne kształty. Cechą tej techniki jest to, że wzór jest wykonywany za pomocą kropek. Intensywność obrazu zależy od ich gęstości.

Popularne style tatuażu
Popularne style tatuażu
Popularne style tatuażu
 • Polinezja: tatuaże w stylu polinezyjskim są kolorowe i nasycone. Rysunki składają się z elementów ozdobnych, ornamentów - kresek, linii, zygzaków, fal. Takie tatuaże wyglądają masywnie, agresywnie i jaskrawo. Najczęściej wybierane miejsca są nadgarstki, nogi, klatka piersiowa i plecy.

 • New school: abstrakcja, humor, fantazja - główny nastrój tatuażu w stylu New School. Rysunki są bardzo podobne do graffiti. Do tych tatuaży są stosowane jasne, neonowe kolory. Bardzo piękne i jaskrawe tatuaże można otrzymać w wyniku, jeśli doświadczony tatuator podejmie pracę.

 • Akwarela: idealny styl tatuażu dla romantycznych, wrażliwych natur. W wyniku otrzymuje się piękny rysunek, jakby pomalowany farbami na skórze. Bardzo ładnie i ciekawie to wygląda.

 • Pogański: jeśli chce się wytatuować symbole i totemy na ciele, to pogański styl będzie temu całkowicie odpowiadał.W rzeczywistości dzisiaj istnieje około 200 stylów tatuażu artystycznego. Opisaliśmy tylko nieco ponad kilkanaście. Można dowiedzieć się więcej o każdym z nich w dowolnym specjalistycznym salonie tatuażu VeAn. Specjaliści z sieci studiów tatuażu Vean, które znajdują się na całej Ukrainie chętnie udzielą tobie konsultację i stworzą unikalny szkic przyszłego tatuażu w stylu, który ci się podoba.

Podobał Ci się artykuł? Proszę ocenić.
Poproś o kontak