Tatuaż z znapisem - VeAn Poland
Tatuaż z znapisem
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Tatuaż z napisem

Branża tatuażu jest dziś bardzo popularna.

Wiele osób ozdabia swoje ciało różnymi obrazami. Ta usługa pozwala wyróżnić się z otoczenia, podkreślić swój styl, indywidualny charakter. Wśród wielu popularnych tatuaży - tatuaży z napisem są bardzo popularne. Wiele kobiet i mężczyzn woli, zamiast jakiegokolwiek wzoru, ozdobić swoje ciało pięknym napisem, który ma szczególne znaczenie dla jego właściciela. Napisy mogą być zarówno samodzielnym tatuażem, jak i mieć różne dodatkowe elementy. Na przykład elegancki łuk, wstążka, wzór lub dowolny inny obraz może uzupełnić napis. Ale w tym przypadku ważne jest staranne wybranie dodatkowego elementu, ponieważ powinien on również pasować do napisu. Dobrze wybrany rysunek do napisu w pełni przedstawia całe znaczenie tatuażu. Często można znaleźć napisy w połączeniu z liczbami, w ten sposób ludzie utrwalają dla nich ważną datę. Mogą to być urodziny dziecka, dzień ślubu lub inne ważne dni dla osoby.

tatuaż nad piersią napis

Znaczenie napisów

Tatuaże z literami mają na swoich ciałach wiele osób, ludzi wybierają frazy, wiersze, napisy w obcym języku, a nawet całe teksty.


Z reguły napisy mają zawsze wyraźny przekaz semantyczny. Ludzie uwieczniają swoje ulubione cytaty z książek lub filmów; Popularne wyrażenia różne hasła; nazwiska krewnych ludzi; śluby i więcej. Ważne jest, aby zrozumieć, że wybór napisu musi być traktowany dość poważnie, nawet jeśli inni ludzie nie rozumieją twojego wyrażenia, ale dla ciebie powinien on mieć specjalne znaczenie. Na przykład w religii buddyjskiej mnisi mieli tatuaże z ogromnymi świętymi tekstami. W ten sposób demonstrowały one moc oddania i wielką wiarę w Buddę. Albo weźmy za przykład znanego rapera Timatiego i jego dobrze znany tatuaż Black Star, który zdobi jego dłonie. To zdanie nie jest tylko ozdobą, słynny piosenkarz jest ściśle związany z tym napisem. Po pierwsze, to wyrażenie jest pseudonimem tego artysty; po drugie - jego debiutancki album nazywa się Black Star; po trzecie, tak zwana linia odzieży Timati. Wybierając napis dla siebie, powinieneś dokładnie rozumieć jego znaczenie. W końcu, robić tatuaż z napisem którego nie rozumiesz, jest bardzo głupie.

tatuaż nad piersią napis
tatuaż nad piersią napis

Jak wybrać napis?

Jeśli jesteś fanem tatuaży z napisami i chcesz ozdobić swoje ciało frazą, ważne jest, aby wybrać odpowiedni tekst dla siebie.


Ważne jest przede wszystkim, aby nie zwracać uwagi na czcionkę, rozmiar lub kolorystykę, ale ważne jest najpierw zrozumieć treść napisu. Z reguły napis na ludzkim ciele jest odzwierciedleniem jego poglądów na życie, jego uczuć, emocji i wartości. Wybierając napis, człowiek demonstruje swoje reguły życia nie tylko sobie, ale całemu światu. Napis powinien w pełni odpowiadać osobie, ujawniać ją, demonstrować jej stosunek do wszelkich rzeczy, uczuć lub życia. Po wybraniu właściwej frazy możesz pomyśleć o czcionce i kolorystyce tatuażu.

Zwykle ludzie wybierają napisy z książek, piosenek, wierszy, filmów, przysłów i tak dalej. Zasadniczo wybrane cytaty mają specjalne, ważne oznaczenie dla właściciela tatuażu. Dzięki tym napisom osoba utrwala na całe życie nie tylko ważne wydarzenie, ale także emocje, które wtedy odczuwał.

tatuaż nad piersią napis

Popularne napisy

Najpopularniejsze napisy to cytaty w języku łacińskim, chińskim lub angielskim.


Przede wszystkim ich popularność wiąże się właśnie z ich wyglądem, ponieważ wyrażenia w języku angielskim lub łacińskim wyglądają piękniej niż w innych językach. Ponadto te napisy są bardziej korzystne pod względem kaligrafii. Oznacza to, że do projektowania napisów istnieje wiele czcionek.

Jeśli chodzi o chińskie znaki, ich popularność polega na oryginalności obrazu, a także na krótkości tekstu. Jeden chiński znak można przetłumaczyć po polsku nie tylko jednym słowem, ale całym zdaniem. Tatuaż z chińskimi znakami jest wyjątkowy, ponieważ w tak małej liczbie liter jest ogromna treść i głęboka interpretacja.


Przykład popularnych napisów:

  • „Memento quod es homo” - pamiętaj, że jesteś osobą.
  • „Audaces fortuna juvat” - szczęście kocha odważnych ludzi.
  • „Errar humanum est” - popełnianie błędów to natura ludzka.
  • „Veni, vidi, vici” - to dobrze znane zdanie: przyszedł, zobaczył, wygrał.
  • „La via est un Combat” - życiu towarzyszy walka.
tatuaż nad piersią napis
tatuaż nad piersią napis

Gdzie zrobić napis?

Wybierając napis na tatuaż, ludzie mają jeszcze jedno wyzwanie - znaleźć odpowiednie miejsce na ciele do jego zastosowania.


Napis będzie wyglądał świetnie na każdej części ciała. Czy to ramię, łopatka, żebro, udo, nadgarstek, ramię, noga i tak dalej. Nawiasem mówiąc, większość gwiazd ozdabia swoje ciało różnymi napisami. Na przykład „Quod me netrit me destruit” to napis na brzuchu Angeliny Jolie, co oznacza „co czyni mnie silniejszym, to samo mnie zabija. ”Ciało Angeliny Jolie ozdobione jest kilkoma napisami umieszczonymi na całym ciele aktorki. Arabski napis na prawej ręce oznacza „dążenie do celu”. Na szyi jest napis„ Know Your Rights ”, który przetłumaczymy jako „poznaj swoje prawa.” Buddyjska modlitwa o ochronę zostaje umieszczona na łopatce Jolie. Niewątpliwie te tatuaże skutecznie ozdabiają ciało aktorki i niosą dla niej dużą wartość.

Inną znaną hollywoodzką aktorką, której ciało zdobią napisy, jest Megan Fox. Z tyłu Megan znajduje się napis wykonany starą angielską czcionką, co oznacza „zawsze będziemy się śmiać z pozłacanych motyli”. Aktorka wzięła to zdanie ze sztuki Szekspira Król Lear. Kolejny napis znajduje się na piersi Fox, znaczenie tego wyrażenia to złamane serce od pierwszej miłości. Tekst został wymyślony przez samą aktorkę i napisany w formie wiersza.

Scarlett Johansson na żebrach, nieco poniżej klatki piersiowej, ma podkowę z napisem „Lucky You”, co oznacza - masz szczęście.Słynna piosenkarka Victoria Daineko ozdobiła swoje ciało napisem „Aut viam inveniam aut faciam”, który znajduje się pod piersią. Ten tatuaż oznacza: „albo znajdę drogę, albo sam ją utworze”.Lewą rękę Dmitrija Nagijewa zdobią dwa napisy, znaczenie których niewiadome.

tatuaż nad piersią napis
Jak wybrać tatuatora?

Napisy zawsze były i będą popularne, ponieważ w ten sposób ludzie wyrażają swoje emocje całemu światu.


Ale ważne jest to, żeby tatuaż wyglądał naprawdę ciekawo i pięknie, trzeba skontaktować się z zaufanym, wykwalifikowanym mistrzem. Wydaje się, że nie jest trudno wytatuować napis, ale ten rodzaj tatuażu wymaga również znacznego wysiłku.

  • Przede wszystkim ważne jest przestrzeganie wszystkich standardów higieny i sterylizacji. Twoje zdrowie jest najważniejszym czynnikiem, o który musisz się martwić. Mistrz powinien zawsze pracować w rękawicach jednorazowych, zgodnie z wszystkimi zasadami higieny podczas procesu pracy. Pomieszczenie robocze powinno być sterylnie czyste, na kanapach, fotelach do tatuażu, powinny znajdować się jednorazowe prześcieradła lub folia. Przedmiotami obowiązkowymi są pokrowce na buty, w których musi być zarówno mistrz, jak i klient. Wszystkie narzędzia i sprzęt muszą być sterylizowane.
  • Doświadczenie mistrza jest bardzo ważnym kryterium. Zwracając się do naprawdę zaufanego specjalisty, otrzymasz pięknie zrobiony tatuaż bez błędów kaligraficznych. W końcu, jeśli popełni się błąd w napisie lub napis jest nieładny, tatuaż będzie musiał zostać usunięty, w wyniku czego wydasz jeszcze więcej pieniędzy.
  • Portfolio tatuażysty. Zanim zgodzisz się na pracę z mistrzem, przejrzyj portfolio z jego pracami. Tylko wtedy będziesz mógł z całą pewnością zdecydować, czy specjalista jest dla Ciebie odpowiedni, czy musisz dalej szukać.
  • Zalecenia. Wykwalifikowany profesjonalista jest zobowiązany do przedstawienia szeregu zaleceń dotyczących pielęgnacji tatuażu. Ponadto, podczas konsultacji, mistrz powinien opowiedzieć o wskazaniach i przeciwwskazaniach do procedury tatuażu.


Napis jako tatuaż zawsze świetnie wygląda na ciele, podkreślając indywidualność jego właściciela i jego zasady życiowe. Dlatego zastanawiając się nad tym, jaki rodzaj napisu należy wypełnić na ciele, przede wszystkim dokładnie zastanów się nad wyborem specjalisty i znaczeniem wybranej frazy.

tatuaż nad piersią napis
tatuaż nad piersią napis
Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.