Tatuaż ze znakiem zodiaku Baran: kreatywne pomysły na projekty z podtekstem astrologicznym - VeAn Poland
Tatuaż ze znakiem zodiaku Baran
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Tatuaż ze znakiem zodiaku Baran: kreatywne pomysły na projekty z podtekstem astrologicznym

W astrologii Baran jest pierwszym znakiem zodiaku, który przypada na osoby urodzone między 21 marca a 19 kwietnia.


Podobnie jak inne znaki ognia, są to osoby pełne pasji, wesołe, silne, czasem surowe, zmotywowane i pewne siebie. Baran charakteryzuje się dużymi ambicjami. Lubią być na pierwszym miejscu i rzucać się w wir nawet w najtrudniejszych sytuacjach (co jest właściwe, ponieważ ten znak jest kojarzony z tą konkretną częścią ciała).

Baran rozpoczyna nie tylko sezon wiosenny, ale całe koło zodiaku. Według astrologów każdy znak uczy się lekcji wyciągniętych z poprzednich znaków, zarówno radosnych, jak i bolesnych. W przypadku Barana nie ma jednak mowy o dziedziczeniu mądrości. Kieruje nim ślepy optymizm i asertywność, która usprawiedliwia impulsywność.

Tatuaż ze znakiem zodiaku Baran
Tatuaż ze znakiem zodiaku Baran
Tatuaż ze znakiem zodiaku Baran

Aby uzyskać ogólne pojęcie o klasycznych cechach charakteru i temperamencie Barana, sugerujemy zapoznanie się z niektórymi z jego słynnych przedstawicieli:

 • Lady Gagę.
 • Quentina Tarantino.
 • Sarah Jessica Parker.
 • Eltona Johna.
 • Mariah Carey.
 • Robert Downey Jr.
 • Reese Witherspoon.
 • Gary'ego Oldmana.
 • Kristen Stewart.
 • Eddiego Murphy’ego.
 • Jessica Chastain i inni.Tatuaż astrologiczny to świetny sposób na zarejestrowanie i pokazanie innym swojej przynależności do znaku Barana. Uważa się, że taka sztuka ciała może ujawnić naturalne możliwości, cechy charakteru i kluczowe cechy osób urodzonych pod tym znakiem. Ale zanim wybierzesz odpowiedni projekt i podstawę szkicu, rozważ historię pochodzenia, symbolikę i popularne obrazy Barana.

Tatuaż ze znakiem zodiaku Baran
Tatuaż ze znakiem zodiaku Baran

Odniesienie historyczne

U Egipcjan przedstawienie znaku zodiaku Barana jako obraz barana utożsamiane jest z bogiem Amonem.


Natomiast w mitologii greckiej znak ten symbolizuje Krię – legendarnego barana ze złotym runem, który na plecach uratował Phrixusa, syna króla Atama. Razem udało im się bezpiecznie uciec z Tesalii do Kolchidy. Następnie baran został złożony w ofierze Zeusowi, który umieścił go na niebie w formie konstelacji. Następnie Jazon, przywódca Argonautów, odnalazł złote runo.

Według racjonalistycznej interpretacji Krius był człowiekiem, który był mentorem Phrixusa, który statkiem przywiózł swojego ucznia do Kolchidy. Następnie Kriya został złożony w ofierze w świątyni w Kolchii, po czym wstąpił do nieba i stał się konstelacją. Mimo to wizerunek barana jako głównego symbolu Barana niezawodnie utkwił w kulturze astrologicznej i przetrwał do dziś.

Tatuaż ze znakiem zodiaku Baran
Tatuaż ze znakiem zodiaku Baran
Tatuaż ze znakiem zodiaku Baran

Wariacje tatuaży ze znakiem zodiaku Baran

Przed wykonaniem tatuażu zodiaku ważne jest dokładne zapoznanie się z interpretacją i przesłaniem konkretnego obrazu.


Najpopularniejszym rodzajem tatuaży są glify. W przypadku Barana jest to dość proste i ma kształt litery „V” zakrzywionej na końcach, przypominającej rogi. Glif symbolizuje wytrwałość w każdym przedsięwzięciu i zwycięstwo w walce, sukces i obfitość we wszystkich obszarach życia.

Sugerujemy również zapoznanie się z innymi ciekawymi pomysłami na przedstawienie Barana na ciele:

 • Tatuaż barana, głównego symbolu tego znaku, otoczonego motylami. Te ostatnie reprezentują tryumf, nadzieję i odrodzenie, a także wszystko, co ludzie mają zrobić w ciągu swojego życia.
 • Glif znaku Barana, ułożony z kwiatów lub abstrakcyjnych motywów botanicznych.
 • Mars to dynamiczna czerwona planeta, nazwana na cześć rzymskiego boga wojny. Kontroluje Barana i napełnia go energią. Tatuaż tej planety może być dobrym pomysłem i potężną metaforą. Obraz Marsa można wykorzystać jako samodzielny, niezależny obraz, tło lub dodatek do bardziej złożonej kompozycji.
 • Duży tatuaż z czaszką barana. To dość gotycki i makabryczny wygląd. Symbolizuje cykl odrodzenia, ponieważ Baran jest pierwszym znakiem zodiaku. Ponadto zamiast całej czaszki można zastosować tylko rogi baranie.
 • Rysowanie złotym runem to świetny sposób na nawiązanie do mitologii starożytnej Grecji i pochodzenia wizerunku Barana. To także okazja do wykorzystania nietypowych odcieni barw, które rzadko można spotkać w dziełach body artu.Tatuaże ze znakiem zodiaku Baran otwierają nieograniczone możliwości wyrażania indywidualności i przynależności astrologicznej. Od glifów symbolizujących wytrwałość i walkę po wykwintne tatuaże barana i elementy symboliczne – każdy może znaleźć swój własny, niepowtarzalny sposób wyrażania siebie.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.