Tatuaż ze znakiem zodiaku Koziorożec: interpretacja, pomysły na projekty i głęboka symbolika - VeAn Poland
Tatuaż ze znakiem zodiaku Koziorożec
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Tatuaż ze znakiem zodiaku Koziorożec: interpretacja, pomysły na projekty i głęboka symbolika

Koziorożec jest dziesiątym z dwunastu astrologicznych znaków zodiaku.


Jest jednym z trzech znaków ziemi, obok Byka i Panny. Koziorożcem rządzi planeta Saturn, a jej przeciwnym znakiem jest Rak. Spośród wszystkich znaków są one uważane za najbardziej pracowite.

Koziorożce charakteryzują się także ambicją, pomysłowością i determinacją. Są doskonałymi romantycznymi partnerami, przyjaciółmi lub współpracownikami. Osoby urodzone pod tym znakiem z reguły trzymają się w wąskich kręgach i z niepokojem traktują swoje domowe gniazdo. Do najbardziej znanych influencerów i gwiazd Koziorożca należą:

 • Michelle obama.
 • Zane’a Malika.
 • Dolly Parton.
 • Bradley Cooper.
 • Liama ​​Gemswortha.
 • Kate Middleton.
 • Johna Legenda i innych.Symbolem tego znaku zodiaku jest koza morska – mityczne stworzenie będące rybą o głowie i ciele kozy. Ta uwaga na ogonie jest związana z konstelacją Koziorożca, ponieważ tam znajduje się najjaśniejsza gwiazda. Sam ogon symbolicznie reprezentuje przeszłość, nasze długi i wszystko, co ciągniemy za sobą: materialne i niematerialne.

Często osoby urodzone pod tym znakiem wyrażają swoją przynależność do niego i swój związek z astrologią poprzez tatuaże, czy to mały i minimalistyczny symbol, zawoalowany wizerunek, czy złożoną i realistyczną kompozycję.

Tatuaż ze znakiem zodiaku Koziorożec
Tatuaż ze znakiem zodiaku Koziorożec
Tatuaż ze znakiem zodiaku Koziorożec

Historia i pochodzenie

Mit Koziorożca kojarzy się z Panem, starożytnym greckim bogiem dzikiej przyrody, pasterzy, głębin gór i wiejskiej muzyki.


Górna część jego ciała była ludzka, a nogi kozie. Na głowie boga wyrosły rogi, a w rękach trzymał fajkę.

Jedna z historii Pana opowiada o spotkaniu bogów, które zostaje przerwane przez Tyfona, straszliwego olbrzyma. Ze strachu wszyscy bogowie zmienili kształt, a Pan wskoczył do Nilu, zamieniając nogi w ogon ryby, a ciało i głowę w kozę, aby swoim wyglądem powalić potwora i go przestraszyć z dala.

Inna wersja mówi, że bóg Pan stworzył dla Zeusa straszny róg muzyczny zwany panikos, który miał pomóc pokonać Tytanów. Może to jednak być również muszla morska, co wyjaśnia rybi ogon. Według legendy instrument miał wydawać dźwięk, który mógł odstraszyć gigantów.

Tatuaż ze znakiem zodiaku Koziorożec
Tatuaż ze znakiem zodiaku Koziorożec

Symbole Koziorożca i ich znaczenie

Koziorożce najczęściej porównywane są do kóz górskich.


To silne, odporne, ale samotne zwierzę, które znajduje bezpieczeństwo na skałach i na dużych wysokościach. Uważa się, że w głębi duszy Koziorożce są z natury samotne, pustelnicy o introwertycznym typie osobowości.

Powoli, ale pewnie, koza wspina się na górę. Podobnie Koziorożce również idą przez życie, osiągając sukcesy powoli, ale stale i konsekwentnie.

Istnieją dwa najpopularniejsze glify znaku Koziorożca. Może to być litera „N” lub „V” z pętlą po prawej stronie, symbolizującą ogon mitologicznego stworzenia. Wspólną cechą symbolu Koziorożca jest to, że wewnątrz pętli znajduje się okrąg. Symbolizuje prawdziwą naturę tego, kim jesteśmy i strach przed tym, przez co czasami musimy przejść, aby ucieleśnić nasze prawdziwe ja.

Tatuaż ze znakiem zodiaku Koziorożec
Tatuaż ze znakiem zodiaku Koziorożec
Tatuaż ze znakiem zodiaku Koziorożec
Ciekawe pomysły na tatuaże ze znakiem zodiaku Koziorożec

Ważną zaletą tatuaży ze znakami zodiaku jest ich wszechstronność i elastyczność. Wykraczają daleko poza granice płci.


Ten rodzaj body artu cieszy się popularnością bez względu na płeć, wiek, preferencje i wartości danej osoby. Projekt, styl i interpretacje można łatwo dostosować do własnej wizji. Tatuaże mogą być wykonane w szczegółowym realizmie, stylu geometrycznym lub technice dotwork, mieć wyraźne i proste linie lub imitować rozmazaną akwarelą.

Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma ciekawymi pomysłami:

 • Minimalistyczny glif umieszczony w intymnym, choć niepozornym miejscu. Na przykład za uchem lub na nadgarstku.
 • Połączenie konstelacji Koziorożca z górskim krajobrazem, podkreślające przynależność znaku do żywiołu ziemi i jego związek ze światem dzikiej przyrody.
 • Połączenie estetyki kozy i syreny z pasującym motywem i kolorystyką. Takie rozwiązanie może sprawić, że tatuaż będzie bardziej kobiecy i delikatny.
 • Rysunek kozła górskiego wspinającego się na szczyt wzgórza lub klifu. Ten wygląd można nosić samodzielnie lub jako centralny element większej kompozycji, na przykład rękawa.
 • Odważny i kolorowy tatuaż Saturna, rządzącej planety Koziorożca. Ta sztuka ciała symbolizuje dyscyplinę, pracę, strukturę i zdolność do wzięcia odpowiedzialności. Saturn stoi za niesamowitymi ambicjami Koziorożców i napełnia je energią.
 • Efektowna etniczna koza w stylu celtyckim z charakterystycznymi wzorami.
 • Steampunkowy projekt kozy z mechanicznymi zębami i zębatkami. Ten tatuaż może symbolizować pracowitą i niestrudzoną naturę Koziorożców z nowoczesnym akcentem.
 • Wielkoformatowy kolaż zodiaku ze wszystkimi znakami zodiaku i naciskiem na Koziorożca.Tatuaż ze znakiem Koziorożca to nie tylko oryginalny sposób wyrażania siebie, ale także wyjątkowe odzwierciedlenie osobowości, manifestacja jej kluczowych cech i temperamentu. W takich rysunkach estetyka umiejętnie splata się z magią znaków astrologicznych i ich głęboką symboliką. Służą także jako wyraz szacunku i połączenia z Wszechświatem.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.