Tatuaż ze znakiem zodiaku Lwa: skojarzenia, symbolika i kilka ciekawych pomysłów - VeAn Poland
Tatuaż ze znakiem zodiaku Lwa
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Tatuaż ze znakiem zodiaku Lwa: skojarzenia, symbolika i kilka ciekawych pomysłów

Tatuaż ze znakiem zodiaku Lwa jest dość częstym wyborem wśród osób, które mają głęboką i trwałą więź z astrologią.


Osoby urodzone między 23 lipca a 22 sierpnia są pod znakiem zodiaku Lwa. Znani są ze swojego gorącego temperamentu, a czasem impulsywności, co wynika z elementu ognia znaku i potężnej energii słońca, która działa na Lwa.

Osoby urodzone pod tym znakiem uwielbiają być w centrum uwagi, a także są naturalnymi przywódcami. Lew ceni relacje międzyludzkie. Lubią nawiązywać przyjaźnie i romanse inspirowane kreatywnością. Miłość do uwagi innych i dzieł sztuki często objawia się w formie body artu. Rozważmy kilka opcji tatuaży astrologicznych ze znakiem Lwa, ich symbolikę i podstawowe interpretacje.

Tatuaż ze znakiem zodiaku Lwa
Tatuaż ze znakiem zodiaku Lwa
Tatuaż ze znakiem zodiaku Lwa

Symbole używane w tatuażach Lwa

Tatuaże Lwa mogą promieniować ciepłem i światłem, wypełnione symbolami słonecznymi i złotymi odcieniami.


Ten znak ognia odzwierciedla hojność i dumę ludzkiej natury. Ponadto Lwy mają wielkie serce, łatwo znajdują wspólny język z innymi.

Glif zodiaku przypomina odwróconą i zakrzywioną literę „U”. Symbol ten jest zwykle interpretowany jako głowa lwa, natomiast okrąg na jednym końcu glifu symbolizuje kochające serce drapieżnika. Oprócz glifu tatuaż ze znakiem Lwa może wykorzystywać motywy kosmiczne. Ponadto słoneczniki i nagietki są często przedstawiane razem z lwami - słonecznymi kwiatami kojarzonymi z tym znakiem astrologicznym i ucieleśniającymi jego wewnętrzną siłę. Te ostatnie symbolizują także ciepło i życie, które dają.

Oprócz botaniki symbolami znaku Lwa są chryzolit (lub perydot). Jest to zielony kamień szlachetny o charakterystycznym połysku, który nadaje mu ciepło i zabawę. Z Lwem kojarzony jest także inny kamień - niebieski topaz. Ma inne znaczenie i rolę niż chryzolit. Tatuaże z niebieskim topazem są odpowiednie dla osób, które chcą przyciągnąć do swojego życia szczęście i spełnienie pragnień.

Tatuaż ze znakiem zodiaku Lwa
Tatuaż ze znakiem zodiaku Lwa

Pomysły na projekt tatuażu ze znakiem zodiaku Leo

Istnieje wiele ciekawych pomysłów, które można wykorzystać do stworzenia niepowtarzalnego projektu tatuażu Leo.


Przyjrzyjmy się kilku najczęstszym:

  • Dumny i majestatyczny lew, przypominający postać ze świata fantasy. Może to być na przykład gryf lub inne mityczne stworzenie.
  • Tatuaż z wizerunkiem lwa, wykonany z częściowym lub całkowitym wykorzystaniem prostych elementów geometrycznych.
  • Konstelacja Lwa w postaci jasnych gwiazd połączonych cienką linią. To rozwiązanie uważane jest za klasyczne w przedstawianiu znaków zodiaku. Do nałożenia ciał kosmicznych można zastosować biały pigment lub negatywną przestrzeń skóry. Zaletą takiego tatuażu jest jego wszechstronność i możliwość umieszczenia na dowolnym, nawet najmniejszym i najbardziej odległym obszarze ciała.
  • Okazałe i proporcjonalne słoneczniki, żywią się energią słońca, jak Lew. Roślina ta symbolizuje szczęście, otwartość i ciepło, a także niezachwianego ducha tego znaku zodiaku.
Tatuaż ze znakiem zodiaku Lwa
Tatuaż ze znakiem zodiaku Lwa
Tatuaż ze znakiem zodiaku Lwa
  • Obraz lwa wygrzewającego się w słońcu lub jego bujnej grzywy otoczonej promieniami słońca.
  • Wykorzystanie węzła celtyckiego pozwoliło stworzyć oryginalną i minimalistyczną kompozycję opartą na motywach etnicznych.
  • Świetnie będzie wyglądać także rysunek lwa w stylu trash-polki, równie dziki i wyrazisty.
  • Ilustracja przedstawiająca zwierzę z otwartą klatką piersiową, wewnątrz której znajduje się duże serce lwa, jako symbol jego dobroci, akceptacji i czystości myśli.
  • Mandala z glifem Lwa w środku, uosabiająca cykliczność, złożoność i piękno naszego świata.Osoby urodzone pod znakiem Lwa mają potężną siłę wewnętrzną, ciepło i dumę. Wszystkie te cechy można urzeczywistnić za pomocą tatuażu, używając jasnych odcieni, symboli słonecznych i wyrazistych wizerunków lwa. Użycie pewnych elementów, technik i stylu może wyrazić różne aspekty charakteru i osobowości danej osoby.

Taka sztuka ciała służy nie tylko jako element indywidualnej estetyki, ale także jako sposób na wyrażenie związku ze światem wewnętrznym i zewnętrznym, a także z astrologią. Prace te otwierają nowe możliwości wyrażania siebie i ucieleśniają unikalne cechy znaku Lwa.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.