Tatuaż ze znakiem zodiaku Ryby: oryginalny sposób wyrażania siebie dla kreatywnych osób. - VeAn Poland
Tatuaż ze znakiem zodiaku Ryby
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Tatuaż ze znakiem zodiaku Ryby: oryginalny sposób wyrażania siebie dla kreatywnych osób.

Tatuaż ze znakiem zodiaku to sposób na wyrażenie upodobań i cech osobowości, wiary w astrologię i połączenia z Wszechświatem.


Niezależnie od tego, jaki symbol wybierzesz, pamiętaj, że jest on przedłużeniem Ciebie – echem kosmosu wyrytym tuszem na Twoim ciele. Jak powiedział słynny astronom i astrofizyk Carl Sagan: „Wszyscy jesteśmy stworzeni z gwiazd”. Dlaczego więc nie okazać im szacunku w postaci tatuażu?

Tatuaż ze znakiem zodiaku Ryby
Tatuaż ze znakiem zodiaku Ryby
Tatuaż ze znakiem zodiaku Ryby

Znaczenie tatuażu ze znakiem Ryb

Będąc bardzo wrażliwymi i subtelnymi od urodzenia, ludzie ze znakiem wodnym Ryb mają dobrze rozwiniętą empatię i współczucie.


Charakteryzują się także marzeniami i pragnieniem kreatywności. Jako ostatnia konstelacja zodiaku, Ryby zachowują wszystkie doświadczenia i wnioski wyciągnięte z poprzednich 11 znaków.

Symbolem tego znaku są dwie ryby pływające w przeciwnych kierunkach. Uosabiają połączenie świata fantazji z rzeczywistością, racjonalności i podświadomości, pustki i wypełnienia, wszystkiego i niczego. Nawiązują także do słynnego symbolu istnienia Yin i Yang.

Biorąc pod uwagę te głębokie znaczenia i interpretacje, nie jest zaskakujące, że niektórzy ludzie chcą uchwycić symbol swojego znaku zodiaku w formie tatuażu. Wybierając odpowiedni szkic, należy skupić się na marzycielstwie, tajemniczości, kreatywności, wyobraźni, wdzięku żywiołu wody, lekkości i wolności ryby.

Ciekawostka: współczesny wizerunek tego znaku to ryba. Jednak wcześniej symbolizowały go dwie legendarne rzeki Mezopotamii: Eufrat i Tygrys. Starożytni Babilończycy często przedstawiali ryby na mapach rzek. Prawdopodobnie stąd pochodzi ten obraz.

Tatuaż ze znakiem zodiaku Ryby
Tatuaż ze znakiem zodiaku Ryby

Pomysły na tatuaż ze znakiem zodiaku Ryby

Żaden ze znaków zodiaku nie jest podobny do Ryb, wszystkie są wyjątkowe.


Co więcej, ludzie z tym znakiem również nie są do siebie całkowicie podobni. Dlatego każdy tatuaż powinien być niepowtarzalny i wyrażać indywidualne cechy jego właściciela.

Wybór odpowiedniego szkicu spośród wielu opcji może być trudny, ale zawsze jest bardzo ekscytujący i przyjemny. Rozważmy kilka oryginalnych i nietypowych pomysłów, a także sposoby ich realizacji, które mogą służyć jako podstawa tatuażu astrologicznego:

  • Motywy botaniczne nie są tym, czego oczekuje się od tatuażu wodnego znaku zodiaku, ale to jest jego główna idea. Struktura kompozycji nawiązuje do konstelacji Ryb, ale zamiast gwiazd znajdują się urocze, połączone ze sobą kwiaty.
  • Mieszanie stylów. Ponieważ wizerunek dwóch ryb symbolizuje przeciwieństwa, dobrym pomysłem może być wykonanie każdej z nich w innym stylu lub technice. Na przykład połączenie klasycznej sztuki ciała i nowej szkoły, kolorowych ryb i czerni i bieli, szczegółowej pracy i minimalistycznej geometrii.
  • Wizerunek ryby koi jest dość powszechny w kulturach Azji Wschodniej (szczególnie w Japonii) i może również służyć jako podstawa tatuażu astrologicznego. Zwierzę to reprezentuje wiele pozytywnych cech: równowagę, obfitość, miłość, harmonię i przyjaźń.
  • Rybami rządzi Neptun, który wpływa na marzenia, intuicję i kreatywność człowieka. Tatuaż z tą planetą to ciekawe rozwiązanie, szczególnie wśród osób chcących zamaskować swój znak zodiaku.
Tatuaż ze znakiem zodiaku Ryby
Tatuaż ze znakiem zodiaku Ryby
Tatuaż ze znakiem zodiaku Ryby
  • Glif Neptuna – potężny trójząb dzierżony przez Posejdona. Często na półksiężycu trójzębu przedstawiono trzy punkty, symbolizujące narodziny, życie i śmierć lub ziemię, niebo i morze.
  • Abstrakcyjny tatuaż z motywem wody. Idealna opcja, jeśli nie możesz wybrać konkretnego wzoru lub chcesz zakryć wizerunek Ryb.
  • Tatuaż plemienny Ryby jest przejawem potężnej wewnętrznej siły i kreatywności. Odważne i bogate czarne linie w połączeniu z surowymi geometrycznymi kształtami tworzą poczucie wewnętrznej siły, mocy i pewności siebie i swoich intencji. Styl ten doskonale współgra z klasyczną symboliką znaków zodiaku oraz elementami etnicznymi ludów plemiennych: strzałkami, falami, abstrakcyjnymi wzorami itp.
  • Ryby pływające w pobliżu kwiatu lotosu mogą symbolizować duchowe oświecenie i zdolność pokonywania przeszkód. Do kompozycji możesz dodać mądrego i silnego słonia, który uosabia szczęście, rozwój emocjonalny i wrodzoną odporność.Wybierając projekt przyszłego tatuażu znaku zodiaku Ryby, ważne jest, aby mieć świadomość swojej motywacji i preferencji. Konieczne jest również dokładne zapoznanie się z symboliką i znaczeniem konkretnego znaku. Bez względu na to, jaki pomysł wybierzesz, tatuaż Ryby jest zawsze stylowym i oryginalnym sposobem na wyrażenie siebie i połączenia ludzkości z kosmosem.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.