Tatuaż ze znakiem zodiaku Skorpion: symbole astrologiczne w sztuce ciała - VeAn Poland
Tatuaż ze znakiem zodiaku Skorpion
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Tatuaż ze znakiem zodiaku Skorpion: symbole astrologiczne w sztuce ciała

Tatuaże astrologiczne stały się popularnym trendem w świecie body artu.


Harmonijnie łączą starożytną i głęboką symbolikę, nowoczesną estetykę i nowe techniki rysunkowe. Każdy znak zodiaku ma swoją unikalną ikonografię i mitologię.

Tatuaże ze znakami zodiaku oferują unikalny sposób przekazania krótkiego wglądu w osobowość, przeznaczenie i ścieżkę życiową danej osoby. Obrazy te służą jako forma opowiadania historii i manifestacji cech osobowości.

Znak zodiaku Skorpion przypada na osoby urodzone między 23 października a 1 listopada. Na ogół są dość odważni, wrażliwi, skupieni, oddani, lojalni, ambitni, trochę zazdrosni i skryti. Takich ludzi można też nazwać wnikliwymi, charyzmatycznymi i umiarkowanie tajemniczymi. Są także bardzo inteligentni i stoiccy z natury.

Znak ten błędnie kojarzy się z żywiołem ognia ze względu na jego niesamowitą moc i żarliwą pasję. W rzeczywistości Skorpion jest znakiem wodnym, czerpiącym swoją siłę ze sfer mentalnych i emocjonalnych, takich jak Ryby i Rak. Nigdy nie pokazują swoich kart, a tajemnicza natura osób urodzonych pod tym znakiem czyni ich niezwykle uwodzicielskimi.

Tatuaż ze znakiem zodiaku Skorpion
Tatuaż ze znakiem zodiaku Skorpion
Tatuaż ze znakiem zodiaku Skorpion

Pomysły na tatuaż ze znakiem zodiaku Skorpion

Według wieloletnich wierzeń plemiennych tatuaże ze skorpionami mogą chronić przed złymi duchami.


Symbolizuje także męską seksualność i wewnętrzny ogień, ponieważ stworzenia te często wykonują uwodzicielskie tańce, aby zaimponować przyszłej partnerce.

U kobiet tatuaż Skorpiona może symbolizować siłę, nieustraszoność i zdolność przeciwstawienia się każdemu, niezależnie od statusu przeciwnika, jego pozycji czy miejsca w społeczeństwie.

Zapraszamy do zapoznania się z popularnymi i oryginalnymi pomysłami na wzory tatuaży ze znakiem Skorpiona:

  • Abstrakcyjny skorpion z kwiatem lub płomieniem na końcu żądła.
  • Ponury, czarny pajęczak z jaskrawo czerwonymi oczami dla kontrastu.
  • Konstelacja znaku Skorpiona to klasyczne rozwiązanie aktywnie wykorzystywane w kulturze tatuażu. Drobny wzór w gwiazdki połączone cienkimi liniami będzie dobrze wyglądał na każdej części ciała. Tatuaż można ukryć przed wzrokiem ciekawskich lub wręcz przeciwnie, umieścić go w widocznym miejscu.
  • Glif tego znaku zodiaku jest reprezentowany przez literę „M” z zakrzywioną strzałką na końcu. Ten ostatni symbolizuje ogon Skorpiona, urzekający i zabójczy.
  • Skorpion obejmujący symboliczny miecz, jako przejaw siły, presji, inteligencji i racjonalnej części osobowości.
  • Obraz Marsa lub Plutona, ciał kosmicznych wpływających na znak Skorpiona. Mogą to być wielkoformatowe i szczegółowe kompozycje, na przykład w stylu realizmu lub dotworku.
  • Abstrakcyjny zarys Skorpiona, narysowany ciągłą cienką i delikatną linią.
  • Skorpion zamrożony w czasie, zawarty w półprzezroczystym kamieniu szlachetnym lub kawałku lodu. Taki wzór może symbolizować kontrolę i władzę nad impulsywnymi działaniami, emocjami i temperamentem. Przedmiot zawierający pajęczaka może mieć kształt serca (lub dowolnego innego) jako symbol akceptacji i miłości do siebie i swojego znaku zodiaku.
  • Dyskretny tatuaż geometryczny bez użycia efektu cieniowania.
  • Zamiast samego stworzenia możesz umieścić hieroglify, litery lub inne symbole, aby je oznaczyć.
Tatuaż ze znakiem zodiaku Skorpion
Tatuaż ze znakiem zodiaku Skorpion

Metafora dualismu Skorpiona.

Skorpion z różami w tle niesie ze sobą głęboką symbolikę i wydaje się przekazywać innym ideę, że nikogo nie należy oceniać po wyglądzie.


Chociaż oba są bardzo piękne, zarówno Scorpio, jak i Rose mogą zadać cios i należy je podziwiać z daleka. Taki tatuaż może być formą refleksji nad trudnościami fizycznego i emocjonalnego zbliżenia.

Tatuaże znaku zodiaku Skorpion kryją za swoją estetyką nieskończoną głębię znaczenia i niesamowity urok. Przypominają też po raz kolejny, że za atrakcyjnym wyglądem może kryć się prawdziwa esencja: nieprzewidywalna, fascynująca, a nawet groźna. Tatuaże astrologiczne to nie tylko zdobienia ciała, ale także prawdziwe tajemnicze historie, niepowtarzalne znaczniki osobowości odzwierciedlone na ciele.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.