Tatuaż ze znakiem zodiaku Strzelec: podstawowe znaczenia, popularne obrazy i opcje projektowania - VeAn Poland
Tatuaż ze znakiem zodiaku Strzelec
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Tatuaż ze znakiem zodiaku Strzelec: podstawowe znaczenia, popularne obrazy i opcje projektowania

Każdego roku, mniej więcej od 22 listopada do 21 grudnia, słońce przechodzi przez dziewiąty znak zodiaku, symbolizowany przez Strzelca.


Ten znak ognia charakteryzuje się silną miłością do życia, bezgraniczną ekspresją siebie, przygodą i pragnieniem filozofii. Mają pozytywne nastawienie i kierują się Jowiszem, planetą bogactwa, szczęścia i błogosławieństw.

Ponadto Strzelce mają dokładny wewnętrzny kompas, nienasycone pragnienie podróży i chęć poznawania nieznanych kultur. Zazwyczaj tacy ludzie są swobodni, mają naturę przywódczą i działają lub reagują zgodnie ze swoją intuicją. Strzelec to jeden z trzech znaków ognia, co czyni z nich osoby odważne, optymistyczne, ale dość impulsywne.

Tatuaż ze znakiem zodiaku Strzelec
Tatuaż ze znakiem zodiaku Strzelec
Tatuaż ze znakiem zodiaku Strzelec

Inne pozytywne cechy Strzelca to:

 • Uczciwość.
 • Bezpośredniość.
 • Dobre poczucie humoru.
 • Awanturnictwo.
 • Dążenie do wolności.
 • Możliwość łatwego znalezienia się w centrum uwagi i zabawiania innych.
 • Duchowość.
 • Radość.
 • Optimizm.
 • Zdolność do wybaczania.
 • Miłość do odważnej sztuki i twórczej ekspresji.Tatuaż ze znakiem zodiaku to świetny sposób na wyrażenie swojej astrologicznej przynależności. Są atrakcyjne estetycznie i mają wiele głębokich znaczeń, które właściciel lub użytkownik takiej sztuki ciała może uzupełnić. Ponadto tatuaż ze znakiem zodiaku Strzelec może lepiej ujawnić Twoje wrodzone cechy i służyć jako rodzaj talizmanu.

Tatuaż ze znakiem zodiaku Strzelec
Tatuaż ze znakiem zodiaku Strzelec

Mitologia

Strzelec to fikcyjna istota, pół człowiek, pół koń. Mitologia grecka kojarzy go z centaurem Chironem, byłym mentorem łucznictwa Achillesa (bohatera wojny trojańskiej).


Wierzono również, że jego wyższy intelekt stworzył pomost pomiędzy Ziemią a Niebem. Jest to jednak tylko jedna wersja, gdyż istnieje teoria, która utożsamia łucznika z satyrem Kretem, synem Pana, któremu starożytni Grecy przypisywali wynalezienie samego fenomenu łucznictwa. Według mitu Kret często polował konno i żył wśród muz, które prosiły Zeusa, aby zamienił bohatera w konstelację na niebie.

Z kolei Babilończycy uważali Strzelca za boga Negrala, który także przypomina centaura. Zwykle jest przedstawiany ze skrzydłami, dwiema głowami (ludzką i panterą) i żądłem skorpiona uniesionym nad końskim ogonem. Ten obraz jest dość odważny i niezwykły. Można go również stosować w tatuażach zodiaku.

Tatuaż ze znakiem zodiaku Strzelec
Tatuaż ze znakiem zodiaku Strzelec
Tatuaż ze znakiem zodiaku Strzelec

Typowe obrazy i pomysły na tatuaże ze znakiem Strzelca

Najpopularniejszym wizerunkiem Strzelca jest łucznik centralny celujący swoją bronią w niebo.


Jego łuk symbolizuje determinację, umiejętności i bystrość umysłu. Ponadto w przypadku tatuażu astrologicznego możesz wybrać obraz tylko jednego łuku lub strzały. Bez centaura mają nieco inne znaczenie i pełnią głównie funkcję ochronną dla człowieka. Symbolizują na przykład narzędzia i ich rolę w naszym życiu.

Centaur, symbolizujący Strzelca, jest dość dużym i masywnym stworzeniem. Dlatego do jego zastosowania najlepiej wybrać klatkę piersiową, plecy, tułów, przedramię lub nogi, które zapewniają tatuażyście dużo miejsca do pracy. Istnieje również wiele innych obrazów i symboli związanych ze Strzelcem. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma oryginalnymi pomysłami, które mogą posłużyć jako podstawa do projektu tatuażu astrologicznego:

 • Obraz Jowisza, planety rządzącej Strzelcem. To także planeta obfitości, duchowości i wzrostu. Można go zastosować jako tło lub jako samodzielny obraz.
 • Innym popularnym sposobem przedstawiania Strzelca w sztuce ciała jest minimalistyczna konstelacja.
 • Wizerunek turkusu, kamienia urodzeniowego kojarzonego ze Strzelcem. Nazywany jest także „kamieniem szczęścia”. Od czasów starożytnych wierzono, że turkus ma zdolność pochłaniania negatywnych emocji, poprawiania umiejętności komunikacyjnych, poprawiania nastroju i poprawy zdrowia człowieka. Tatuaż z tym kamieniem może mieć znaczenie symboliczne lub pełnić funkcję talizmanu.
 • Glif Strzelca reprezentowany przez minimalistyczny symbol z symboliczną strzałką skierowaną w górę.Niezależnie od złożoności wybranej kompozycji tatuaże ze znakami zodiaku niosą ze sobą głęboką symbolikę i wiele skomplikowanych obrazów. Używając określonych elementów, możesz skupić się na różnych aspektach osobowości. Nie ma dwóch identycznych Strzelców, dlatego projekt tatuażu musi być niepowtarzalny, ujawniać indywidualne cechy i wartości danej osoby.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.